www.digimanie.cz
>
>

CIPA 09/21: vracíme se do starých kolejí

CIPA 09/21: vracíme se do starých kolejí
, , aktualita
Máme zde statistiku dodávek fotoaparátů za uplynulé září. Tentokrát nebudeme až tak pozitivní. Vše se vrací do starých kolejí a s tím i tradiční postupné propady prodejů fotografické techniky. CSC se nadále drží nejlépe a padají nejméně.
K oblíbeným
reklama
Asociace CIPA vydala data dodávek fotoaparátů za září a není to příliš pozitivní. I když naprosto všechny kategorie fotoaparátů v počtech i peněžním objemu trochu rostly proti srpnu, pohled na graf prozrazuje, že se vracíme do starých kolejí. Loňské jaro a začátek léta byly ve znamená koronavirového propadu, naopak podzim byl velkým oživením, který si lehce vynahrazoval předchozí propad. I proto je letošní září poněkud pesimistické. Dodáno bylo 704,7 tisíce fotoaparátů, což je o 30,3 % méně než loni. Finančně jde o 19,6% propad, což stále ukazuje přechod k dražším fotoaparátům.
 
CIPA graf 09/2021
 
Kompakty meziročně spadly o 32,2 % na 274,9 tisíc kusů, pro tentokrát jsou ale znovu nejprodávanější kategorií. Kvůli jejich nejnižší průměrné ceně jsou ale finančně nejmenší (6,2 mld jenů). Zrcadlovky spadly o 31 % na 166,6 tisíc kusů (a 7,36 mld. jenů), u CSC je to pak o 27,7 % na 263,2 tisíce kusů (a 28,1 mld. jenů). Průměrné CSC je tak 2,42× dražší než DSLR.
 
Když se ještě podíváme v rychlosti na objektivy, tak tam při dodávkách 796,5 tisíc kusů došlo k 17,3% propadu v počtu kusů, ale v 17,7% nárůstu co do financí. Důvodem je větší směrování na full frame. Tam bylo dodáno 404,6 tisíc kusů, což je meziročně o 0,2 % více, finančně dokonce o 31,5 %. Naproti tomu objektivy pro APS-C a menší zaznamenaly 29,9% propad, je jich s 391,9 tisíc kusů dokonce méně než verzí pro full frame.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů