CIPA: DSLR opět strmě padají, CSC roste

CIPA: DSLR opět strmě padají, CSC roste
, , aktualita
Organizace CIPA pravidelně zveřejňuje výsledky dodávek fotoaparátů a máme tu listopadová čísla. Propad digitálních zrcadlovek pokračuje a CSC fotoaparáty se jim už začínají vzdalovat. Navzdory celému trhu tentokrát dokonce rostou.
K oblíbeným
reklama
V říjnu to bylo poprvé, co dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR fotoaparáty. Listopadová čísla ukazují, že by nemuselo jít o ojedinělý jev. Spíše naopak. Nůžky mezi oběma koncepty se začaly rozevírat. Ale popořadě. Celý trh s fotoaparáty meziročně klesl o 14,7 % v počtech kusů a o 9,9 % v jejich hodnotě. A právě DSLR se na tomto propadu podílely nejvíc. Jejich prodeje meziročně (proti listopadu 2018) klesly o 28,9 % na 365.723 kusů a hodnotou je to dokonce o 36,1 %.
 
CIPA logo
 
Dokonce i kompakty tak moc nepadaly, v jejich případě to bylo 22,9 % co do počtu kusů (609.485 kusů) a 19,6 % co do hodnoty. Pokud jde o CSC fotoaparáty, tak těch bylo dodáno 453.228 kusů, což je o 24 % více než v případě DSLR. Ve srovnání s CSC za listopad 2018 je to nárůst o 22,2 % počtem kusů a o 17,0 % hodnotou trhu. Jde tak o jedinou kategorii, která navzdory výrazně klesajícímu trhu dokonce rostla.
 
To ale neznamená, že se tak děje neustále. Pokud bychom se totiž podívali na celý sledovaný rok (leden až listopad 2019 proti témuž období roku 2018), pak celý trh fotoaparátů spadl o 21,7 % a směrem dolů míří dokonce i CSC, konkrétně o 5,3 %. DSLR však šly dolů o 32,8 % a kompakty o 20,9 %.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře