CIPA: DSLR opět strmě padají, CSC roste

CIPA: DSLR opět strmě padají, CSC roste
, , aktualita
Organizace CIPA pravidelně zveřejňuje výsledky dodávek fotoaparátů a máme tu listopadová čísla. Propad digitálních zrcadlovek pokračuje a CSC fotoaparáty se jim už začínají vzdalovat. Navzdory celému trhu tentokrát dokonce rostou.
K oblíbeným
reklama
V říjnu to bylo poprvé, co dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR fotoaparáty. Listopadová čísla ukazují, že by nemuselo jít o ojedinělý jev. Spíše naopak. Nůžky mezi oběma koncepty se začaly rozevírat. Ale popořadě. Celý trh s fotoaparáty meziročně klesl o 14,7 % v počtech kusů a o 9,9 % v jejich hodnotě. A právě DSLR se na tomto propadu podílely nejvíc. Jejich prodeje meziročně (proti listopadu 2018) klesly o 28,9 % na 365.723 kusů a hodnotou je to dokonce o 36,1 %.
 
CIPA logo
 
Dokonce i kompakty tak moc nepadaly, v jejich případě to bylo 22,9 % co do počtu kusů (609.485 kusů) a 19,6 % co do hodnoty. Pokud jde o CSC fotoaparáty, tak těch bylo dodáno 453.228 kusů, což je o 24 % více než v případě DSLR. Ve srovnání s CSC za listopad 2018 je to nárůst o 22,2 % počtem kusů a o 17,0 % hodnotou trhu. Jde tak o jedinou kategorii, která navzdory výrazně klesajícímu trhu dokonce rostla.
 
To ale neznamená, že se tak děje neustále. Pokud bychom se totiž podívali na celý sledovaný rok (leden až listopad 2019 proti témuž období roku 2018), pak celý trh fotoaparátů spadl o 21,7 % a směrem dolů míří dokonce i CSC, konkrétně o 5,3 %. DSLR však šly dolů o 32,8 % a kompakty o 20,9 %.
 
Zdroj: cipa.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů