www.digimanie.cz
>
>

Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů

Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
, , aktualita
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
K oblíbeným
reklama
U fotoaparátů mobilních telefonů je potřeba zajistit několik vlastností. Musí být kompaktní, ale přesto dnes často vyčuhují. To pak zvyšuje riziko jejich poškrábání, a tak se používají nejrůznější ochranná skla, aby byly také odolné. Jedním z řešení jsou tvrzená skla Corning Gorilla Glass, nicméně ta mohou mít i problémy. Jedním z nich je odrazivost takového skla, což se řeší antireflexními vrstvami, jenže ty sice vyřeší propustnost světla, ale vrátí zpět do hry citlivost na poškrábání. Proto přichází Gorilla Glass with DX a with DX+ ve speciální verzi pro fotomoduly mobilních telefonů.
 
Corning Gorilla Glass DX
 
V jejich případě dokáže sklo nejenže dobře chránit, ale jeho antireflexní vrstvy nemají problémy s poškrábáním, takže řeší oba problémy (jak ochranu, tak i optické vlastnosti - propustnost). Podle Corningu standardní sklo sebere 8 % světla (na každé hraně 4 %). Antireflexní vrstvy se kvůli tendenci se poškrábat dávaly jen na vnitřní stranu, kde pak odrazivost klesla na 1 %. Výsledkem tak bylo 5 % (4 % na vnější a 1 % na vnitřní straně). Nová generace umožní dosáhnout 1 % i na vnější straně a sklo tak propouští až 98 % světla. Svými vlastnostmi se tak blíží safírovým sklům. Prvním výrobcem, kdo na svých telefonech využije Gorilla Glass DX, bude Samsung.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala