Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2

Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
, , aktualita
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
K oblíbeným
reklama
Cosina představuje další nový objektiv do své Vintage Line, která se vyznačuje retro vzhledem. Tentokrát tu máme nový Voigtländer Ultron 28mm f/2. Svým vzhledem připomíná staré objektivy z 50. až 70. let. V prodeji bude jako Type I v černé barvě se zaostřovací páčkou nebo jako Type II s jinak tvarovaným zaostřovacím prstencem (s kolébkou pro prst), přičemž tato verze bude k sehnání jako černá i stříbrná. Objektiv má 28mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 74,51°.
 
Voigtländer Ultron 28mm f/2
 
Skládá se z 10 členů v 7 skupinách, jeden člen je asférický, dva pak ze skla s částečnou disperzí. Světelnost má dobrou hodnotu F2, irisová clona s 10 lamelami pak podporuje maximálně F22. Na dálkoměrech, pro které je určen (Leica M/VM), můžete přesně ostřit přes hledáček od 70 cm, nicméně samotný objektiv to umí už od 50 cm, což lze využít např. při focení v live view.
 
Objektiv má kompaktní rozměry s průměrem 52 mm a délkou jen 36 mm. Používá 39mm filtry a váží 190 gramů (Type I), resp. 230 gramů (Type II). Sluneční clona se prodává zvlášť. Cena byla stanovena na 100 tisíc jenů bez DPH (20 tisíc Kč), sluneční clona LH-12 vyjde na 10 tisíc YPN (2000 Kč), resp. LH-4N na 6 tisíc YPN (1200 Kč). Vše bude v prodeji od května.
 
Zdroj: cosina.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala