Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2

Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
, , aktualita
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
K oblíbeným
reklama
Cosina představuje další nový objektiv do své Vintage Line, která se vyznačuje retro vzhledem. Tentokrát tu máme nový Voigtländer Ultron 28mm f/2. Svým vzhledem připomíná staré objektivy z 50. až 70. let. V prodeji bude jako Type I v černé barvě se zaostřovací páčkou nebo jako Type II s jinak tvarovaným zaostřovacím prstencem (s kolébkou pro prst), přičemž tato verze bude k sehnání jako černá i stříbrná. Objektiv má 28mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 74,51°.
 
Voigtländer Ultron 28mm f/2
 
Skládá se z 10 členů v 7 skupinách, jeden člen je asférický, dva pak ze skla s částečnou disperzí. Světelnost má dobrou hodnotu F2, irisová clona s 10 lamelami pak podporuje maximálně F22. Na dálkoměrech, pro které je určen (Leica M/VM), můžete přesně ostřit přes hledáček od 70 cm, nicméně samotný objektiv to umí už od 50 cm, což lze využít např. při focení v live view.
 
Objektiv má kompaktní rozměry s průměrem 52 mm a délkou jen 36 mm. Používá 39mm filtry a váží 190 gramů (Type I), resp. 230 gramů (Type II). Sluneční clona se prodává zvlášť. Cena byla stanovena na 100 tisíc jenů bez DPH (20 tisíc Kč), sluneční clona LH-12 vyjde na 10 tisíc YPN (2000 Kč), resp. LH-4N na 6 tisíc YPN (1200 Kč). Vše bude v prodeji od května.
 
Zdroj: cosina.jp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala