Cosina uvedla Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 v edici Vintage

Cosina uvedla Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 v edici Vintage
, , aktualita
Cosina má svou řadu objektivů Vintage Line, která obsahuje známé objektivy v retro designu. Nyní se do ní dostal i velmi širokoúhlý model Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5, který bude k dispozici v černé i stříbrné barvě.
K oblíbeným
reklama
Řada retro objektivů Vintage Line společnosti Cosina byla rozšířena o model Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 (Type II). Ten vychází ze standardní verze a již uvedené retro varianty Type I, proti ní má ale odlišný vzhled. Zatímco ta původní má 62,8 mm v průměru a 39,9 mm na délku, retro varianta má jen 52 mm v průměru a navzdory stejné optice s 9 členy v 8 skupinách jen 30mm délku (změnily se ale typy členů, je zde ED element na jiné pozici). Také hmotnost klesla z 230 na 180 gramů (Type I se zaostřovací páčkou) nebo 220 gramů (Type II). Novinka používá 39mm filtry.
 
Cosina Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 (Type II)
 
Při 21mm ohniskové vzdálenosti dává 91° úhel záběru. Světelnost je F3,5, irisová clona s 10 lamelami pak podporuje maximálně F22. Zaostřovat je možné od 50 cm, nicméně párování s dálkoměrem (objektiv je určen pro Leica M) je možné od 70 cm. Cena byla stanovena na 95 tisíc jenů (18500 Kč s DPH).
 
Cosina Voigtländer Color-Skopar 21mm F3.5 (Type II)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře