Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od crashpc
Jelikož EOS M6 prodávám, mám k tomu nějaká skla a příslušenství. Něco z toho ve vítečném stavu bych byl ochoten prodat za evropské ceny :­-­) crashpc@seznam.cz
Odpovědět0  0
To je otázka, na kterou ještě neznáme odpověď. Canon také vydal nějaká skla a vlajkovou loď na bajonetu FD, a pak všechny svrhl ze stráně bez mrknutí oka. Canonu se může stát to samé. Ale věřím, že tady to bude delší a pomalejší proces. Jakmile mrsknou APS­-C snímač do RF bajonetu, bude smrt EF­-M spečetěna.
Na tohle nehodlám tak úplně čekat. Navíc kvůli nekompatibilitě RF mountu mám docela zablokovaný postup.
A ve FF Canon nenabízí pro mě nic moc zas tak pěkného, a když je to pěkné, tak je to velké, těžké a drahé. Velice vážně pracuju na přeskoku jinam. Sony mě láká. Canon si Tímhle nadělal do bot. Ale třeba je to pro ně nejlepší moment k nějakému negativnímu kroku. Jistě to mají spočítané na prachy.
Odpovědět0  0
Dá se říci, že za stejnou.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nebo zmiňovaný f­/1,8. Pak je tam plno věcí a aspektů, které kompakt neumí, a nikdy umět nebude ­- jako opravdové makro, řízení blesků ­(RX100 I neumí­), a jiné věci.
Psal jsem ale, že pokud porovnáváme pouze tělo na tělo, tak s Tebou souhlasím. Počkáme si na EOS M3 :­-)
Odpovědět0  1
To asi ne. Pokud srovnáme daný setup na tom šíleném skle, tak budiž. Byl to asi záměr, a o výsledku se nedá přít. Jakmile bychom nasadili lepší sklo, tak ten prastarý snímač samozřejmě Sony totálně ­"roztříská­".
A jako obvykle, mít velký Sony snímač v Canon těle by bylo nejvýhodnější úplně pro všechny....
Odpovědět0  0
Vypadá to tak. Hledal jsem po netu plno dat a snímků, a podle toho jak vypadá OOC JPG processing ­(hlavně stíny­) jsem naprosto přesvědčený, že jde o Sony design snímače pro Canon. Jak vyřešili 1,6 crop factor proti 1,5 nevím, ale naprosto všechno nasvědčuje tomu, že snímač není Canoní. Dělal jsem dost porovnávaček na to aby mě někdo mohl vyvést z omylu, dokud to neuvidím černé na bílém, a i pak se budu škrábat na hlavě...
Odpovědět0  0
Má právo na svobodnou volbu, a to i volbu zemřít. Kdyby někdo chtěl výkupné, tak samozřejmě smolík.
Odpovědět1  0
Já nevím proč výrobci nelobují za to, aby se do mobilů rvaly mnohem lepší fotoaparáty. Vždyť by to byl dobrej byznys. Pro Sony už je, ale mohl by být větší, a ostatní by se mohli také přikrmit. Když už mají ty kompakty padnout, tak ať je za co, a ať z toho výrobci i zákazníci něco mají...
Odpovědět0  0
Není důvod to ukreslit a uprocesovat za každých okolností. To je pro lidi, kteří ten stroj využijí za těch okolností, za kterých je možné z toho těžit. S autem se také pořád nedá jezdit s pedálem na podlaze, a nikdo si nestěžuje na to, že to nejde...
Odpovědět0  0
Sony snímač to asi není. Už kvůli jiným, Canoňáckým rozměrům.
Myslím si, že 70D bude lepší na vyšší citlivosti, zatímco entry­-level modely potěší rozlišením.
Menší hledáček je ale opravdu velmi špatný krok. Snad skoro proto jsem utíkal od EOSu 100D. Při představě kupovat něco ještě horšího ­(měl bych zálusk­), se otáčím na podpatku a odcházím. Zlatý 70D! Za vyšší cenu, ale lepší je...
Odpovědět0  0
Přesně tak. Samsung ví jak dělat hardware. No pak to ale nějak splichtěj, nejlépe do plastovýho vrzátka, s hrozným processingem a ne nejlepším SW, a výsledek je zkažený stroj. Samozřejmě, že uměj i lepší, ale to je za dost jiné penízky.
Odpovědět0  0
Tak to jsem asi nebyl já.
Nicméně 750D umí 5FPS, a to také jen proto, aby nekonkuroval vyšším řadám. Koukni se kolem sebe. Všechny značky kolem už to i v entry­-level střílí kolem 10FPS. Jediný Canon opravdu velmi smutných 4,2FPS.
Odpovědět0  0
4,2FPS pro pouze 5 snímků do RAWu, žádné řízení externích blesků, bez hledáčku, nejen tím vším dává Canon najevo, jak se snaží svůj model bezzrcadlovky uškrtit k smrti, aby nebral prodeje DSLR modelům. To je moc smutné, obzvláště za zaváděcí cenu, která je docela směšná vzhledem k tomu, co to umí.
Nicméně i tak bych to možná koupil, až cena opadne, a začnou ten neúspěch rozprodávat jak původní Mko. Ten snímač spolu s Mkovými objektivy bude konkurenci za dané peníze docela ­"školit­" v parametrech jako ostrost a rozlišení.
Odpovědět0  0
To je nějaká levná střecha. Nicméně v našem malém státečku se můžem těšit na cenu spíš 35k. Není to špatné, ale za ty peníze mi to také nepřijde jako něco výhodného. Podle snímků z DPR to vypadá že proti Nikon D810 s 36Mpx podává reálné rozlišení nižší. Alespoň s testovaným sklem. I kontrast a všechno je horší, a takový snímek lze dostat jen pokud stroj stojí na stativu. No, čekal jsem od toho víc, chtěl jsem nad tím slintat, držet peněženku oběma rukama, abych takový stroj nekoupil, ale zdá se, že to není tak žhavé.
Odpovědět1  0
Velmi chabý upgrade jinak slušného stroje. Tímto ­"gestem­" Nikonu, které jsme mohli zpozorovat, se bojím, že od konkurence už nic zajímavého tento rol prostě nepřijde. Ještě chvilku nás ­"podojej­". :­-D
Odpovědět0  0
Tak 11­-22 IS STM je ještě lepší a cena stejná, nicméně stále k tomu není kloudné tělo. Těžko pak z velmi různorodých variací vybírat různé výhody. Člověk by to taknějak chtěl všecko najednou. Ano, je to vjádru starý stroj, zároveň je ale levnější... Tedy fér nabídka.
Odpovědět1  0
Jistě. Bavíme se tu o konkrétním modelu. Ten se dá sehnat za 8000Kč. Teď se koukněme jaké mirrorless seženeme za 8000, a kolik k nim stojí sklo, a myslím, že to bude dost jasné. Obecně jinak souhlasím. bezzrcadla se hodně drápou kvalitou na horu, a poslední bašta zrcadlovek ­- rychlé konktiunální ostření ­- brzo padne. Je to jen otázka času pro drtivou většinu uživatelů. Jasně, se zrcadlem jde dva dny čekat v úkrytu na ptáka bez jediného pohybu, bez výměny akumulátoru. Tam se bezzrcadla nechytaj. Pro obecné použití, jestli taková situace existuje, to ale jinam než k bezzrcadlům nevede. Nicméně vzhledem k poměru cena a výkon tam ještě dnes nejsme, a to byla moje poznámka k této diskusi.

Nejlepší komprimis bude záležet na konkrétním setupu a potřebě. Někdo třeba necestuje, nebo když se kouknem na skla, a potřebujem nějaké zoomovací šíro kolem 20mm ekvivalentně k 35mm formátu, zjistíme, že nejlevnější Olympus zuiko 9­-18mm stojí 16000Kč. U jsou širokoúhlá skla levnější. Takže své k svému prostě. Kdo jde po ceně, bude mít 1200D + 10­-18 IS STM za pár korun.
Odpovědět0  0
Tak to už není zdaleka tak jisté. Klasické kompakty skoro vymizely, a zůstávají nám tu jen speciály se světelnými skly a většími snímači, které všechny do jednoho už trochu to pozadí mažou. Výjímkou jsou kompakty s malými snímači, ale ohromným zoomem. Už nikdo si nekoupí klasický kompakt s 8x zoomem a malým snímačem. Ten trh zmizel. Nahradily ho mobily. Malý snímač zajistí ostrou fotku jen do té doby, než je málo světla, kde se fotka buď mázne, nebo zašumí, obvykle spíš obojí. Důkazem jsou tisíce selfie fotek na seznamkách a na facebooku, které vypadají opravdu otřesně. Lidem, co to používají na automatiku, je to vcelku buřt kompletně. Nicméně pravda je taková, že zatímco s větším snímačem mám šanci udělat VŠECHNO co umí ten menší, obráceně to nejde.
A jelikož i s velkým snímačem jde fotit kompletně proostřenou fotku, a na hodně strojích jen stačí ťuknout na dotykový displej a vybrat scénický automatický režim, který se dnes umí i vybrat sám tou automatikou, nechápu, kdo by mohl malý snímač vysloveně chtít. Jen speciální odvětví, kde se optika musí vejít do stísněného prostoru. Jako třeba kamery, které sledujují zapájení cínu mezi deskou plošných spojů a BGA komponentem. Tam asi velké sklo neuspěje... Je to těžké odhadovat chování trhu. Fyzika ale mluví jasně...
Odpovědět1  1
Závěrku mají i bezzrcadlovky. Doporučuju shlédnout crash test videa od Kai­-e z digitalrevTV na youtube, co takové zrcadlo vydrží. Nic s takovou rychlostí ostření a i obrazovou kvalitou, se v segmentu bezzrcadlovek koupit nedá.
Nicméně souhlasím, že dost bylo dojení zákazníků, a je potřeba všechny pošoupnout s velikostí o stupeň dál. Mobily na 1­/1,7­" nebo mírně nevyužitý multiaspect 1­", kompakty jen speciály s plně využitým 1­" snímačem nebo větším, ale mnohem lepšími funkcemi, rychlostí, zoomem atd, a lidi z APS­-C na FF bezzrcadla. Půjde to. Jen právě výrobci nesmějí tolik ­"dojit­" :­-)
Odpovědět0  1
No jsou to holt jiné stroje. Nepsal jsem, že jsou přímo zaměnitelné. Jen obecně porovnatelné. Však tak toto téma vzniklo. Mě zas nenahradí nic ten větší snímač na možnosti pevného skla. Méně šumu i více rozlišení. Pokud se někdo vyžívá v širokoúhlém, ruku na srdce, 24mm nestačí. Zkrátka své k svému. Zbytečné jeden stroj blahoslavit, a druhý odsuzovat. Jak je vidět, prodává se obojí, a má to své skálopevné důvody. Jinak by to na trhu už nebylo.
Odpovědět1  0
To je zajímavá otázka, na kterou bych měl diametrálně odlišnou odpověď, než na tu první, ale dost ­"jinou otázku­".
Kolik by stál takový set s 18­-135mm STM sklem se dá jen odhadnout:
V setu s EOS 100D ten objektiv stojí 11800. EOS 1200D jde s CashBack koupit za 7990. Celkem tedy 19790Kč.
FZ1000 na Megapixelu za 21990. Nikde jsem netvrdil, že FZ1000 nebo RX10 nemají své kouzlo a své lepší parametry. Mají své...
Nicméně obecně lepší snímač nemají, obecně rychlejší také asi nebudou, tak bych doporučoval si odpustit poznámky, že takový kompakt snad zadupe do země zrcadlovku. Ani náhodou. Jsou to oba relativně dost kvalitní, velmi různé systémy. Každý může preferovat něco jiného.
Odpovědět1  0
Měl jste vůbec něco s tím snímačem alespoň pět minut v ruce? Tenhle snímač pořád onen 1­" Sony zadupe do země a vytře s ním podlahu.... A to za necelých 10k. Kolik stojí RX100 II, III, FZ1000?
Odpovědět1  2
Takhle to paradoxně nefunguje. Kapacitu a dynamický rozsah nejde s velikostí tak dobře škálovat, jak by si někdo myslel. Na ostření a odšum pak taky zbyde málo dat, takže zlepšení nebude velké Sony se o to pokusilo s A7s. No ne, že by jim to na nejvyšších ISO nevyšlo, ale pro normální práci zisk není tak velký, a to se tu bavíme o hustotě 6Mpx na APS­-C. Méně nemá nejmenší smysl, a i toto si nekoupí tolik lidí co model s rozlišením vyšším...
Odpovědět0  0
V klidu být může, protože při 14Mpx prostě také vyleze velmi použitelná fotka. Nicméně Tě ujišťuji, že existují levné objektivy, které pořád dokážou podat vyšší rozlišení i na nižší cloně. Uvědom si, že tady na F8 nejsme na doraz, a že 60Mpx snímač by stále vykreslil znatelně více detailu, i když při 100% zvětšení by se to nikomu nelíbilo.
To samé ISO 800 ­- čím větší rozlišení na adekvátně novější technologii, tím více dat pro kvalitní odšum. Ano, rozlišení se jistě sníží, ale jde o to, že snímač je proti sklu mnohem levnější, tak proč toho nevyužít, když je to za pár korun. Dobré sklo je podle ohniskové vzdálenosti a světelnost za 5 ­- 500 000Kč. Snímač s vyšším rozlišením bude dražší o tisícovku. No tak do toho jdem, ne? :­-)
Odpovědět1  0
Hezký test. Rozlišení snímačů tedy může utěšeně stoupat až k difrakčnímu limitu objektivů...
Odpovědět0  0
Ahoj. Záleží jak pro koho. Hlavně pro lidi co fotí sport a BIF nemusí existovat konkurence žádná. Je to v jistých ohledech opravdu nejlepší přístroj na světě.
Odpovědět1  0
Napiš to někomu do anglického fora, a uvidíš, co s Tebou provedou....
Nemusíš chutnat bláto, abys pochopil, že to nechutná dobře. Nemusíš vraždit lidi, abys věděl, že vraždit je špatné. Nemusíš plno věcí abys VĚDĚL. Je snad velký rozdíl při zjišťování kvalit, jestli tu spoušť přístroje zmáčknu já, nebo někdo jiný?
Odpovědět0  0
Bohužel, to vypadalo dost jinak. BFU není český výmysl a tvůj výraz jsem dnes četl poprvé.
Ještě jsi nic nevysvětlil, a už házíš flintu do žita, ale budiž....
Odpovědět0  0
Buď jsi hloupý, nebo lžeš. To je jednoduché:
http:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/BFU Mě to tedy neslušné připadá dost. Jak jsi to téma prosímtě rozvinul? Technické specifikace a praktické příklady jen lítaly vzduchem, že jsem z toho celý paf! :­-D
Znovu si jedeš v nesmyslných doměnkách, jelikož jsem postahoval všechny možné soubory ­(hodně RAWů­) a mám prakticky ověřeno mnoho věcí. To, že tvrdíš, že nemám, to je věc jiná, mimojiné lež.
Pokud se chceš pouštět dále do nějakých osobních útoků, tak jsi na špatné adrese, a bohužel ani s tou inteligencí jsi se netrefil. Nicméně úroveň hodnocení je daná úrovní hodnotícího.
Poslední připomínku si po sobě přečti ještě dvacetkrát, a pak se vzpamatuj.
Odpovědět0  0
Tak zaprvé, chovej se jako člověk. Tady nemluvíš s opicema, co máš někde kolem sebe...

Zadruhé, neveď diskusi na základě velmi mylných osobních doměnek. Půlka toho cos napsal je irelevantní.

Já jsem o DxO nemluvil, ani z něj nevycházím. Stáhl jsem si soubory v RAWu a porovnal jsem si je s mnoha jinými fotoaparáty. Výsledek byl takový, že nejsem zdaleka spokijený. Tečka. Sportovní fotograf nemůže určovat jak se bude odvíjet zbytek řady fotoaparátú, tedy pokud se bavíme o snímači. My už víme, že FPS nejsou zde omezeny rychlostí CPU nebo datovými toky. Je možné, že 24 až 28 Mpx by při 10 FPS nebyl žádný problém. Další věc je to, že to o čem mluvím jiní výrobci prostě dokázali... Lepší snímač by ocenil snad každý.
Odpovědět0  0
Ano, chápeš mě dobře. Nojo, novinka, ale na odepsání. Co je mi platný nový trabant, když to tak přeženu ­(tak zlé to rozhodně není­). Boha, do Jara se vsadím, že Sony začne produkovat ještě lepší 28­-32Mpx snímače, a 7D II, který má vydržet snad dalších pět let, bude z tohodle hlediska fakt už ostuda. Přemýšlím, jestli mám vůbec šetřit na další sklo, nebo spíš na jiný systém....
Odpovědět0  2
To bych pochopil. Ale snímač ze 70D vjádru není zas tak novinka a nějaký technologický průlom. Je to mírně vylepšený starý verk.
Low­-end si už ani neumím představit ­- jak píšu, devětkráte pečený snímač, mezi ním nic, pak tento 20Mpx na hraně použitelnosti do nové vlajkové lodi, a low­-end nemá dostat nic lepšího. Co tam tedy dají? To samé co vždycky? To vypadá dost hrozně, nebo ještě hůř. Nemyslíš?

Ono to také zas tak pravidelně nefunguje. 550D dostalo tou dobou dost dobrý snímač hned v druhé inkarnaci po vyšší třídě. Takže můžem jen doufat co bude dál.

Já chápu co myslíš, ale koukáme na to z úplně opačného úhlu. 7D II nemá žádný super snímač ­(myslím celkově řešení­), který se zkoušel v low­-endu. Už je zajetý, a vzhledem k očekávání je u mnoha lidí spíš DOA. Ne vysloveně propadák, ale nic pro budoucnost. Jedině, že by to byl poslední pohrobek po staré technologii, a na Jaře bychom se dočkali do nižších modelů něčeho lepšího. Jinak by mělo APS­-C u Canonu buď více než 10 použití té staré plečky, nebo jen JEDINÝ SNÍMAČ pro APS­-C, což sice plno výrobců až na kusové výjímky má, ale s kvalitou řešení jsou na tom všichni lépe. Jenže lidi v Canonu občas nemají soudnost. Kdyby aspoň prezentovali nějakou roadmapu ­(bez specifikací­), aby se dalo čekat co bude dál...
Odpovědět0  0
Ještě jsem zapomněl, že 7D II není žádná nižší třída, aby na ní jak píšeš ..­"sjížděli komponenty­" z třídy vyšší. Tady není odkud. Je to prostě znovu ohřívaný guláš. Už jsme to viděli v nižší třídě...
Odpovědět0  0
Naja, ale tady je problém v tom, že Canon je rekordman a použil ten snímač nejměně devětkrát, jsem skálopevně přesvědčen, že desítku uvidíme, a po šesti letech nevidíme nic, nežli rehash na dva megapixely větší rozlišení v té samé technologii. Tohle není kompakt za 2000, a v této třídě si nikdo takové jednání nedovolil. Krom Canonu samozřejmě. Uvědomme si také, že to má být stroj dobudoucna, takže se tu bavíme o technologii se stářím 10 let. Za mě tedy ­"hrozný průšvih­". Takhle ne....
Odpovědět0  1
Snímač je v některých aspektech excelentní. Při středních a vyšších citlivostech bych řekl, že není o nic horší než cokoli od konkurence. Jenže tuto ­"superioritu­" hned začne narušovat AA filtr, znatelně víc šumu na základních citlivostech způsobených ne snímačem, ale ADCčkem mimo snímač a dlouhým vedením, a kdoví co ještě. Dal bych ruku do ohně za to, že bez AA a s ADC na snímači by to byl lamač fotografických srdcí :­-­). No, a právě proto mě velmi zklamali. Polovičatá práce.
Odpovědět0  0
Nevěřil. To je totiž zlý sen. Pravda je taková, že po původním 7D o kousek lepší snímač PŘIŠEL se 70D. A není vůbec špatný. Jen jsem čekal, že je důvod, aby přišel nový. Nicméně nevěřím už asi ničemu, a asi dávám nákup těla dost k ledu.
Odpovědět1  0
Po netu už se dají postahovat nějaká zajímavá data, fotky v RAWu a podobně. Stroj to bude jistě velmi všestranný, ale za mě tedy palec dolů a velké zklamání kvůli snímači. Kdyby aspoň tolik nelhali o vylepšování. Výsledky nejsou nijak zajímavě lepší než ze 70D, jestli vůbec ­(určitě pod půl stopy v DR i v šumu­).
Odpovědět1  1
Ano, a nejen ceny. Podpora profíků je také jinde, a jako výrobce ­"mít taky foťák­" právě nic neznamená. Ještě musejí nabrat to správné momentum, které prostě nemají. Navíc u mnoho lidí nemají pověst jako výrobce kvalitních produktů, takže to přesvědčování bude chvilku trvat. V současné době to není žádná hrozba, ale jen houšť a větší kapky. Konkurenci potřebujem!
Odpovědět1  0
Tak třeba HX60 se jim podle mě docela povedl ­(oproti HX50­), ale i tak je špatné co s tím 20Mpx snímačem dělají. Hrozné mazanice a artefakty, a Canon se z nějakého důvodu s levnějšími modely tomuhle chce také přiblížit. Kde jsou ty doby, kdy ­(snad jejich­) 12Mpx snímač s dobrým sklem a dobrým processingem sfouknul všechno od konkurence, že se na ostatní značky nemělo cenu ani podívat. A pak se divíme, proč dnes lidi upřednostňují ne lepší, ale při porovnání ­"dostatečně dobrý­" telefon.
Odpovědět0  0
Koukám, že na forech všude po světě to je to stejné. Lidé ne a ne pochopit opravdovou hodnotu a fakt, že Canon začíná update svých produktů od Low­-Endu. Navíc prostě víceméně musí vychrlit i méně zdařilé produkty, na které nemá tolik času, jen aby měl ucelenou řadu, a měl zákazníkům co nabídnout, aby neutíkali ke konkurenci. Vyčítat Canonu, že každý jeho produkt není nejlepší na světě nikam nevede. Oni vědí co dělají mnohem lépe. Jsou to totiž leadři... Alespoň prozatím. Snad opravdu Photokina ukáže ty lepší modely. SX60 HS, EOS M3 EOS 750D, EOS 7D II...
Odpovědět1  0
Souhlasím. On to není žádnej špás ani s dobrým sklem. Pixelová hustota je velká, a Přestává platit to klasické pravidlo o pohybovém rozmaznání při ohnisku a času 1­/ohnisková vzdálenost, protože stabilizace už nemusí 1­)mít tak malé kroky, aby se trefila přesně na pixel 2­)bez stabilizace se to na pixelové bázi také mázne více. Přestávají platit i jiná pravidla, a využít opravdu ty možnosti chce hodně péče a práce. Je to super doba ve které žijeme, že už pomalu přestáváme být omezováni technologií, ale spíš fyzikálními zákony samotnými. To svým způsobem dává šanci bežným lidem porovnat svůj um i s profíky, protože všichni čelí jednomu a tomu samému omezení.
Odpovědět2  0