www.digimanie.cz
>
>
>

Čtyři ocenění TIPA Awards 2020 pro Fujifilm

Čtyři ocenění TIPA Awards 2020 pro Fujifilm
, , aktualita
Velkého úspěchu dosáhl letos v cenách TIPA Awards také Fujifilm. Ten má velmi pěkné 4 tituly, které dostává APS-C CSC, středoformátový přístroj, kompakt s pevným objektivem i přenosná fotografická tiskárna.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm se letos řadí mezi nejúspěšnější společnosti na cenách TIPA Awards 2020. Dostal celkem 4 ocenění. Nejlepším profesionálním CSC je Fujifilm X-Pro3. U něj porota zmínila zajímavý zadní výklopný displej. Je zde spousta nastavení pro expozici, zaostřování i efekty. Máme tu 26,2MPx APS-C snímač, rozsah citlivostí od ISO 160 do 12800 a 4K30p video.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Titul nejlepšího středoformátu si odnáší Fujifilm GFX 100. Má dva gripy, 5osou mechanickou stabilizaci a sekvenční snímání do rychlosti 5 fps, což je na středoformát poměrně vysoká hodnota. Nabídne i hodně možnosti nastavení kvality výstupu, přehledné menu a dva akumulátory pro větší výdrž.
 
Fujifilm GFX 100
 
Nejlepším prémiovým kompaktem je pro letošek Fujifilm X100V. Má stejný snímač jako oceněný X-Pro3, vylepšený objektiv s přepočtenými 35 mm a světelností F2,0. Ten je kompatibilní i s předsádkami. Stále nabízí hybridní hledáček, filmové simulace a máme zde i 4K video. S optickým hledáčkem vydrží až na 420 snímků.
 
Fujifilm X100V
 
Jako poslední tu máme nejlepší přenosnou fototiskárnu. Tou se stává Fujifilm instax mini Link. Ta se připojuje k telefonu pomocí Bluetooth a na jedno nabití zvládne vytisknout až 100 snímků. Tiskne fotografie i snímky z videa a lze ji najednou připojit až k 5 telefonům pro tvorbu společných koláží.
 
Fujifilm instax mini Link
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů