Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Čtyři ocenění TIPA Awards 2020 pro Fujifilm

16.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Velkého úspěchu dosáhl letos v cenách TIPA Awards také Fujifilm. Ten má velmi pěkné 4 tituly, které dostává APS-C CSC, středoformátový přístroj, kompakt s pevným objektivem i přenosná fotografická tiskárna.
Fujifilm se letos řadí mezi nejúspěšnější společnosti na cenách TIPA Awards 2020. Dostal celkem 4 ocenění. Nejlepším profesionálním CSC je Fujifilm X-Pro3. U něj porota zmínila zajímavý zadní výklopný displej. Je zde spousta nastavení pro expozici, zaostřování i efekty. Máme tu 26,2MPx APS-C snímač, rozsah citlivostí od ISO 160 do 12800 a 4K30p video.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Titul nejlepšího středoformátu si odnáší Fujifilm GFX 100. Má dva gripy, 5osou mechanickou stabilizaci a sekvenční snímání do rychlosti 5 fps, což je na středoformát poměrně vysoká hodnota. Nabídne i hodně možnosti nastavení kvality výstupu, přehledné menu a dva akumulátory pro větší výdrž.
 
Fujifilm GFX 100
 
Nejlepším prémiovým kompaktem je pro letošek Fujifilm X100V. Má stejný snímač jako oceněný X-Pro3, vylepšený objektiv s přepočtenými 35 mm a světelností F2,0. Ten je kompatibilní i s předsádkami. Stále nabízí hybridní hledáček, filmové simulace a máme zde i 4K video. S optickým hledáčkem vydrží až na 420 snímků.
 
Fujifilm X100V
 
Jako poslední tu máme nejlepší přenosnou fototiskárnu. Tou se stává Fujifilm instax mini Link. Ta se připojuje k telefonu pomocí Bluetooth a na jedno nabití zvládne vytisknout až 100 snímků. Tiskne fotografie i snímky z videa a lze ji najednou připojit až k 5 telefonům pro tvorbu společných koláží.
 
Fujifilm instax mini Link
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.