www.digimanie.cz
>
>
>

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon
, , aktualita
Canon letos dosáhl v oceněních TIPA Awards 2019 na dělené druhé místo společně s firmou Nikon. Má totiž celkem čtyři ceny, jednu pro CSC fotoaparát a tři pro objektivy různých systémů, jako jsou EF, EF-M i RF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon letos získala 4 ocenění TIPA Awards 2018, čímž padá z loňského děleného prvního místa na dělené druhé. Zde se o něj dělí se společností Nikon. První z titulů putuje na adresu nejlepšího full frame přístroje pro pokročilé (bez rozdělení na CSC/DSLR). Je jím Canon EOS RP, levný CSC full frame fotoaparát s 26,2MPx CMOS snímačem a Dual Pixel AF technologií. Má plně polohovatelný 3,0" dotykový displej a elektronický hledáček s rozlišením 2,36 milionu bodů. Dále zvládá natáčení UHD 4K videa při 25p a nechybí ani HDMI port. Oceněna byla také vynikající citlivost AF od -5 EV s F1,2 objektivy.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepším DSLR objektivem pro profesionály se letos stal Canon EF400mm f/2.8L IS III USM. Ten je na svou kategorii velmi lehkým objektivem a chlubí se i optickou stabilizací s 5EV účinkem. Nechybí USM zaostřovací motorek a spousta tlačítek pro ovládání jeho chování. Zaostřit je možné od 2,5 metru a v optické konstrukci, která čítá 17 členů ve 13 skupinách, najdeme i fluoritové a Super UD členy včetně pokročilých povrchových úprav, jako jsou Air Sphere, Super Spectra a fluorová úprava.
 
Canon EF 400mm f/2.8 L IS III USM
 
Titul nejlepšího pevného objektivu pro APS-C CSC dostal letos Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. V jeho případě byla oceněna kompaktní a lehká konstrukce (235 gramů) a optimalizace nejen na fotografie, ale i na video. Má tichý a rychlý krokový motorek STM, nechybí zde pokročilá optická konstrukce včetně povrchové úpravy Super Spectra Coating. Oceněna byla i kvalita bokehu a možnost ostřit od 23 cm pro dosažení 0,25× zvětšení.
 
Canon EF-M 32mm f/1.4 STM
 
Jako poslední tu máme nejlepší standardní full frame objektiv pro CSC fotoaparáty, jímž se stal Canon RF 50mm F1.2 L USM. Ten je odolný vůči nepříznivému počasí a v jeho konstrukci čítající 15 členů v 9 skupinách jsou i elementy asférického typu a UD členy. Máme zde povrchové úpravy Air Sphere, Super Spectra, nechybí ani 10lamelová irisová clona. Zaostřit je možné od 40 cm a prstenec na objektivu je do značné míry konfigurovatelný. Ostření zde zajišťuje USM motorek.
 
Canon RF 50mm f/1.2L USM
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala