www.digimanie.cz
>
>
>

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon
, , aktualita
Canon letos dosáhl v oceněních TIPA Awards 2019 na dělené druhé místo společně s firmou Nikon. Má totiž celkem čtyři ceny, jednu pro CSC fotoaparát a tři pro objektivy různých systémů, jako jsou EF, EF-M i RF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon letos získala 4 ocenění TIPA Awards 2018, čímž padá z loňského děleného prvního místa na dělené druhé. Zde se o něj dělí se společností Nikon. První z titulů putuje na adresu nejlepšího full frame přístroje pro pokročilé (bez rozdělení na CSC/DSLR). Je jím Canon EOS RP, levný CSC full frame fotoaparát s 26,2MPx CMOS snímačem a Dual Pixel AF technologií. Má plně polohovatelný 3,0" dotykový displej a elektronický hledáček s rozlišením 2,36 milionu bodů. Dále zvládá natáčení UHD 4K videa při 25p a nechybí ani HDMI port. Oceněna byla také vynikající citlivost AF od -5 EV s F1,2 objektivy.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepším DSLR objektivem pro profesionály se letos stal Canon EF400mm f/2.8L IS III USM. Ten je na svou kategorii velmi lehkým objektivem a chlubí se i optickou stabilizací s 5EV účinkem. Nechybí USM zaostřovací motorek a spousta tlačítek pro ovládání jeho chování. Zaostřit je možné od 2,5 metru a v optické konstrukci, která čítá 17 členů ve 13 skupinách, najdeme i fluoritové a Super UD členy včetně pokročilých povrchových úprav, jako jsou Air Sphere, Super Spectra a fluorová úprava.
 
Canon EF 400mm f/2.8 L IS III USM
 
Titul nejlepšího pevného objektivu pro APS-C CSC dostal letos Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. V jeho případě byla oceněna kompaktní a lehká konstrukce (235 gramů) a optimalizace nejen na fotografie, ale i na video. Má tichý a rychlý krokový motorek STM, nechybí zde pokročilá optická konstrukce včetně povrchové úpravy Super Spectra Coating. Oceněna byla i kvalita bokehu a možnost ostřit od 23 cm pro dosažení 0,25× zvětšení.
 
Canon EF-M 32mm f/1.4 STM
 
Jako poslední tu máme nejlepší standardní full frame objektiv pro CSC fotoaparáty, jímž se stal Canon RF 50mm F1.2 L USM. Ten je odolný vůči nepříznivému počasí a v jeho konstrukci čítající 15 členů v 9 skupinách jsou i elementy asférického typu a UD členy. Máme zde povrchové úpravy Air Sphere, Super Spectra, nechybí ani 10lamelová irisová clona. Zaostřit je možné od 40 cm a prstenec na objektivu je do značné míry konfigurovatelný. Ostření zde zajišťuje USM motorek.
 
Canon RF 50mm f/1.2L USM
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů