www.digimanie.cz
>
>
>

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon
, , aktualita
Canon letos dosáhl v oceněních TIPA Awards 2019 na dělené druhé místo společně s firmou Nikon. Má totiž celkem čtyři ceny, jednu pro CSC fotoaparát a tři pro objektivy různých systémů, jako jsou EF, EF-M i RF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon letos získala 4 ocenění TIPA Awards 2018, čímž padá z loňského děleného prvního místa na dělené druhé. Zde se o něj dělí se společností Nikon. První z titulů putuje na adresu nejlepšího full frame přístroje pro pokročilé (bez rozdělení na CSC/DSLR). Je jím Canon EOS RP, levný CSC full frame fotoaparát s 26,2MPx CMOS snímačem a Dual Pixel AF technologií. Má plně polohovatelný 3,0" dotykový displej a elektronický hledáček s rozlišením 2,36 milionu bodů. Dále zvládá natáčení UHD 4K videa při 25p a nechybí ani HDMI port. Oceněna byla také vynikající citlivost AF od -5 EV s F1,2 objektivy.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepším DSLR objektivem pro profesionály se letos stal Canon EF400mm f/2.8L IS III USM. Ten je na svou kategorii velmi lehkým objektivem a chlubí se i optickou stabilizací s 5EV účinkem. Nechybí USM zaostřovací motorek a spousta tlačítek pro ovládání jeho chování. Zaostřit je možné od 2,5 metru a v optické konstrukci, která čítá 17 členů ve 13 skupinách, najdeme i fluoritové a Super UD členy včetně pokročilých povrchových úprav, jako jsou Air Sphere, Super Spectra a fluorová úprava.
 
Canon EF 400mm f/2.8 L IS III USM
 
Titul nejlepšího pevného objektivu pro APS-C CSC dostal letos Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. V jeho případě byla oceněna kompaktní a lehká konstrukce (235 gramů) a optimalizace nejen na fotografie, ale i na video. Má tichý a rychlý krokový motorek STM, nechybí zde pokročilá optická konstrukce včetně povrchové úpravy Super Spectra Coating. Oceněna byla i kvalita bokehu a možnost ostřit od 23 cm pro dosažení 0,25× zvětšení.
 
Canon EF-M 32mm f/1.4 STM
 
Jako poslední tu máme nejlepší standardní full frame objektiv pro CSC fotoaparáty, jímž se stal Canon RF 50mm F1.2 L USM. Ten je odolný vůči nepříznivému počasí a v jeho konstrukci čítající 15 členů v 9 skupinách jsou i elementy asférického typu a UD členy. Máme zde povrchové úpravy Air Sphere, Super Spectra, nechybí ani 10lamelová irisová clona. Zaostřit je možné od 40 cm a prstenec na objektivu je do značné míry konfigurovatelný. Ostření zde zajišťuje USM motorek.
 
Canon RF 50mm f/1.2L USM
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala