www.digimanie.cz
>
>
>

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon

Čtyři tituly TIPA Awards 2019 pro Canon
, , aktualita
Canon letos dosáhl v oceněních TIPA Awards 2019 na dělené druhé místo společně s firmou Nikon. Má totiž celkem čtyři ceny, jednu pro CSC fotoaparát a tři pro objektivy různých systémů, jako jsou EF, EF-M i RF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon letos získala 4 ocenění TIPA Awards 2018, čímž padá z loňského děleného prvního místa na dělené druhé. Zde se o něj dělí se společností Nikon. První z titulů putuje na adresu nejlepšího full frame přístroje pro pokročilé (bez rozdělení na CSC/DSLR). Je jím Canon EOS RP, levný CSC full frame fotoaparát s 26,2MPx CMOS snímačem a Dual Pixel AF technologií. Má plně polohovatelný 3,0" dotykový displej a elektronický hledáček s rozlišením 2,36 milionu bodů. Dále zvládá natáčení UHD 4K videa při 25p a nechybí ani HDMI port. Oceněna byla také vynikající citlivost AF od -5 EV s F1,2 objektivy.
 
Canon EOS RP
 
Nejlepším DSLR objektivem pro profesionály se letos stal Canon EF400mm f/2.8L IS III USM. Ten je na svou kategorii velmi lehkým objektivem a chlubí se i optickou stabilizací s 5EV účinkem. Nechybí USM zaostřovací motorek a spousta tlačítek pro ovládání jeho chování. Zaostřit je možné od 2,5 metru a v optické konstrukci, která čítá 17 členů ve 13 skupinách, najdeme i fluoritové a Super UD členy včetně pokročilých povrchových úprav, jako jsou Air Sphere, Super Spectra a fluorová úprava.
 
Canon EF 400mm f/2.8 L IS III USM
 
Titul nejlepšího pevného objektivu pro APS-C CSC dostal letos Canon EF-M 32mm f/1.4 STM. V jeho případě byla oceněna kompaktní a lehká konstrukce (235 gramů) a optimalizace nejen na fotografie, ale i na video. Má tichý a rychlý krokový motorek STM, nechybí zde pokročilá optická konstrukce včetně povrchové úpravy Super Spectra Coating. Oceněna byla i kvalita bokehu a možnost ostřit od 23 cm pro dosažení 0,25× zvětšení.
 
Canon EF-M 32mm f/1.4 STM
 
Jako poslední tu máme nejlepší standardní full frame objektiv pro CSC fotoaparáty, jímž se stal Canon RF 50mm F1.2 L USM. Ten je odolný vůči nepříznivému počasí a v jeho konstrukci čítající 15 členů v 9 skupinách jsou i elementy asférického typu a UD členy. Máme zde povrchové úpravy Air Sphere, Super Spectra, nechybí ani 10lamelová irisová clona. Zaostřit je možné od 40 cm a prstenec na objektivu je do značné míry konfigurovatelný. Ostření zde zajišťuje USM motorek.
 
Canon RF 50mm f/1.2L USM
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů