www.digimanie.cz
>
>

Dálkoměr Pixii je tu: velké 5,5μm pixely, globální závěrka a bez paměťové karty

Dálkoměr Pixii je tu: velké 5,5μm pixely, globální závěrka a bez paměťové karty
, , aktualita
O dálkoměru Pixii se mluvilo už před dvěma lety. Nyní se novinka konečně dostává na trh. Má APS-C snímač s překvapivě nízkým rozlišením 11,1 MPx, k dispozici je i globální závěrka pro eliminaci rolling shutter efektu.
K oblíbeným
reklama
Někdy to trvá opravdu hodně dlouho, než se finální produkt dostane na trh. Tvůrci dálkoměru Pixii by o tom mohli vyprávět. Koncept svého fotoaparátu představili už v říjnu roku 2018, ale teprve nyní se dostává na trh a lze ho objednat. Rozhodně půjde o netradiční fotoaparát. Jde o dálkoměr, který je kompatibilní s objektivy pro bajonet Leica M. Zatímco však Leicy M mají full frame nebo APS-H snímač (M8), Pixii se bude muset spokojit s APS-C CMOS. Menší velikost nahradí jinými zajímavými vlastnostmi. Má totiž velké 5,5μm pixely, což je téměř srovnatelné s 24MPx FF senzory. Zde ale kvůli menšímu rozměru čipu dostanete rozlišení 11,1 MPx (4080×2732 pixelů).
 
Dálkoměr Pixii
 
Čip dokáže pracovat s 12bitovou barevnou hloubkou a má dynamický rozsah 60 až 90 dB (10 až 15 EV). Data dokáže ukládat do JPEGu nebo RAWu (DNG) formátu. Velkou zajímavostí je přítomnost globální elektronické závěrky, nebude tak trpět na rolling shutter efekt typické pro CMOS senzory (kácení svislic při rychlém pohybu). Nativní citlivost bude nakonec ISO 320 (původně měla být ISO 200) a maximem je ISO 2500. Snímač nemá low-pass filtr.
 
Dálkoměr Pixii
 
Tvůrci se ovládáním snažili fotoaparát přiblížit k historickým modelům, ten tak nemá zadní displej. Pokud budete chtít vidět pořízené fotografie, budete muset využít komplikovaný způsob vyvolání snímků, tentokrát ale moderním způsobem přes aplikaci v telefonu. Vzadu jsou akorát ukazatele stavu fotoaparátu (zapnutí, bezdrátové připojení, baterie) a na horní straně je stavový displej.
 
Dálkoměr Pixii
 
K dispozici je Wi-Fi (802.11b/g/n) i Bluetooth 5.0. Poněvadž jde o dálkoměr, tak má pochopitelně dálkoměrný hledáček, ten nabídne 0,67× zvětšení a automatickou korekci paralaxy. Dokáže také zobrazit rámečky pro ohniskové vzdálenosti 40/50 mm a 28/35mm. O napájení se stará 7,4V Li-Ion akumulátor s kapacitou 1080 mAh. Fotoaparát má rozměry 138×79×33 mm a s akumulátorem váží 460 gramů. Zpracování obrazu má na starosti 2jádrové CPU s architekturou ARM a speciální akcelerátor. Pokud jde o ceny, tak k dispozici je zaváděcí Launch Edition s kapacitou vnitřní paměti 4 GB za 2700 EUR (72.000 Kč). 8GB verze pak vyjde na 2900 EUR (77.500 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář