www.digimanie.cz
>
>
>
>

Další full frame CSC patent od Olympusu, 28mm F1.4

Další full frame CSC patent od Olympusu, 28mm F1.4
, , aktualita
Společnosti Olympus byl přiznán další patent na zajímavý full frame CSC objektiv. Začíná jich být už podezřele velké množství. Tím posledním je širokoúhlý vysoce světelný objektiv 28mm F1.4.reklama
I když patenty se velmi často nedostanou do výroby a zůstanou pouze na papíře, společnost Olympus už začíná být s patenty na full frame CSC objektivy dost podezřelá. Během tohoto roku byly už přiznány na objektivy 20mm F1.4, několik 24mm F1.4 objektivů, 28mm F2.0 a 35mm F1.4.


Olympus 28mm F1.4 patent


Nyní se objevil další patent 2016-110007, který byl podán 10. prosince 2014 a přiznán 20. června 2016. Předmětem tohoto patentu je širokoúhlý vysoce světelný objektiv 28mm F1.4, který je určen pro full frame CSC fotoaparát. Připomeňme, že takový systém Olympus zatím nemá, nicméně se rojí spekulace, že by mohlo jít o objektivy pro systém Sony FE, případně že Olympus sám chystá full frame CSC fotoaparát, pravděpodobně se Sony FE bajonetem. Toto vše jsou ale zatím jen ničím nepodložené spekulace.

Zdroj: egami.blog.so-net.ne.jp
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala