www.digimanie.cz
>
>
>
>

Další rychlík z dílny Kyocery

Další rychlík z dílny Kyocery
, , aktualita
Společnost Kyocera patří ve druhé polovině tohoto roku k těm vůbec nejaktivnějším, což potvrzuje uvedením další novinky na trh. Tentokrát to sice není "úplná" novinka, model Finecam S3R je totiž třímegapixelovou verzí velice povedeného pětimegapixelu S5R, o němž jsme vám také na Digimanii přinesli krátkou zprávu a připravujeme také jeho podrobnou recenzi. Přitažlivý design miniaturního modelu tedy zůstal zachován, zásadní změnou je v použitém CCD snímači. Kyocera tak asi reaguje na skutečnost, že řadě zákazníků budou bohatě stačit třímegapixelové fotografie a nižší cena oproti S5R. Naopak pozitivní je, že si novinka udržela superrychlost své předchůdkyně.
K oblíbeným
reklama
Zmíněnou rychlost a svižnost si udržela především díky tomu, že je opět vybavena obrazovým procesorem RTUNE, který by měl podle výrobce snižovat obrazový šum, zrychlovat zpracování signálu a dat a šetřit kapacitu paměti. Vyvážení bílé se provádí přímo ve snímacím zařízení, nikoliv tedy v digitální části. RTUNE technologie by měla také zabraňovat takzvanému "cross talk" efektu (nežádoucí signál mezi dvěma komunikujícími centry), kdy signál z jednotlivých snímacích pixelů může být sousedními signály zkreslen. Tím se dosáhne snížení výskytu digitálních artefaktů a zvýšené čistoty barev. Díky tomu pracuje následné digitalizování signálu s menším a přesnějším objemem dat. Tento procesor také umožňuje kontinuální expozici rychlostí až tří fotografií za sekundu v plném rozlišení až do zaplnění paměťové karty. Navíc byste tuto rychlost měli s modelem dosáhnout, i když nepoužijete rychlejší SD karty (více než 10 MB za sekundu). Výrobce ji ovšem k dosažení ideálních výsledků doporučuje využít. Rychlost expozice snímku je opět 0,33 sekundy a přímá odezva spouště pouze 0,07 sekundy.Vraťmě se ovšem k samotnému modelu S3R. Ten je vybaven snímačem obsahujícím více než tři miliony obrazových buněk, z nichž je efektivně využito přibližně 3,1 milionů. Proto s modelem pořídíte fotografie s maximálním rozlišením 2048 x 1536 bodů. K dispozici jsou podle potřeby i tři nižší rozlišení: 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480 pixelů. Citlivost se pohybuje v dostatečném rozsahu od 100 do 800 ISO.

Objektiv je trojnásobný optický zoom, jehož rozsah ohniskových vzdáleností je v přepočtu 35 - 105 milimetrů při světelnosti F2,8 až F4,8. Optika ostří od šedesáti centimetrů. v Makro režimu bohužel až od 12 centimetrů.

Fotopřístroj S3R je vybaven šesti programovými mody (standard, sport, noční scéna, noční portrét, makro a krajina), ovšem co se týká kontroly nad expozicí, tak není nabídka kompletní. Nelze nastavit clonu a čas manuálně, ani jenom prioritu času, takže využít můžete jenom režim s prioritou clony, která ovšem nabízí jenom dvě polohy (stejně jako například u modelu Finecam L3V). K jemnému doladění expozice je k dispozici samozřejmě i její korekce v rozsahu +-2EV po třetinových krocích. Z dalších funkcí, které novinka nabízí vybíráme manuální vyvážení bílé, včetně čtyř přednastavených hodnot, čtyři režimy blesku, samospoušť, automatické, kontinuální a ruční zaostřování, způsob barevného zobrazení, korekce ostrosti a
barevné sytosti snímku.

Model umí také natočit ozvučené videosekvence v rozlišení 640 x 480 pixelů, a to rychlostí třiceti snímků za sekundu s délkou záznamu omezenou pouze kapacitou paměťové karty. Snímky se ukládají pouze ve formátu JPEG na paměťové karty typu Secure Digital.

Finecam S3R by se měl objevit na trhu již na začátku prosince a to hned ve třech barevných provedeních - stříbrné, červené a modré. Zaváděcí cena by se měla vejít pod 400 euro.
Specifikace:

Kyocera Finecam S3R
  • Snímač: 3,3 milionů obrazových elementů
  • Maximální velikost fotografie: 2048 x 1536 bodů
  • Objektiv: 3x optický a 2,8x digitální zoom
  • LCD displej: 1,6palcový TFT barevný, s rozlišením 70 tisíc bodů
  • Paměťové médium: Secure Digital
  • Rozměry: 92 x 57,5 x 33 milimetrů
  • Hmotnost: 175 gramů
Nejnovější články
Patenty Nikonu: 24-80mm F2.8-5.6 a 24-55mm F1.8-2.8 Patenty Nikonu: 24-80mm F2.8-5.6 a 24-55mm F1.8-2.8
Také společnost Nikon pracuje na nových objektivech, které si pak nechává patentovat. Mezi nimi se objevily i dvě zoomovací novinky. Standardní zoom 24-80mm F2.8-5.6 a vysoce světelný objektiv 24-55mm F1.8-2.8.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala