www.digimanie.cz
>
>
>
>

Další rychlík z dílny Kyocery

Další rychlík z dílny Kyocery
, , aktualita
Společnost Kyocera patří ve druhé polovině tohoto roku k těm vůbec nejaktivnějším, což potvrzuje uvedením další novinky na trh. Tentokrát to sice není "úplná" novinka, model Finecam S3R je totiž třímegapixelovou verzí velice povedeného pětimegapixelu S5R, o němž jsme vám také na Digimanii přinesli krátkou zprávu a připravujeme také jeho podrobnou recenzi. Přitažlivý design miniaturního modelu tedy zůstal zachován, zásadní změnou je v použitém CCD snímači. Kyocera tak asi reaguje na skutečnost, že řadě zákazníků budou bohatě stačit třímegapixelové fotografie a nižší cena oproti S5R. Naopak pozitivní je, že si novinka udržela superrychlost své předchůdkyně.
K oblíbeným
reklama
Zmíněnou rychlost a svižnost si udržela především díky tomu, že je opět vybavena obrazovým procesorem RTUNE, který by měl podle výrobce snižovat obrazový šum, zrychlovat zpracování signálu a dat a šetřit kapacitu paměti. Vyvážení bílé se provádí přímo ve snímacím zařízení, nikoliv tedy v digitální části. RTUNE technologie by měla také zabraňovat takzvanému "cross talk" efektu (nežádoucí signál mezi dvěma komunikujícími centry), kdy signál z jednotlivých snímacích pixelů může být sousedními signály zkreslen. Tím se dosáhne snížení výskytu digitálních artefaktů a zvýšené čistoty barev. Díky tomu pracuje následné digitalizování signálu s menším a přesnějším objemem dat. Tento procesor také umožňuje kontinuální expozici rychlostí až tří fotografií za sekundu v plném rozlišení až do zaplnění paměťové karty. Navíc byste tuto rychlost měli s modelem dosáhnout, i když nepoužijete rychlejší SD karty (více než 10 MB za sekundu). Výrobce ji ovšem k dosažení ideálních výsledků doporučuje využít. Rychlost expozice snímku je opět 0,33 sekundy a přímá odezva spouště pouze 0,07 sekundy.Vraťmě se ovšem k samotnému modelu S3R. Ten je vybaven snímačem obsahujícím více než tři miliony obrazových buněk, z nichž je efektivně využito přibližně 3,1 milionů. Proto s modelem pořídíte fotografie s maximálním rozlišením 2048 x 1536 bodů. K dispozici jsou podle potřeby i tři nižší rozlišení: 1600 x 1200, 1280 x 960, 640 x 480 pixelů. Citlivost se pohybuje v dostatečném rozsahu od 100 do 800 ISO.

Objektiv je trojnásobný optický zoom, jehož rozsah ohniskových vzdáleností je v přepočtu 35 - 105 milimetrů při světelnosti F2,8 až F4,8. Optika ostří od šedesáti centimetrů. v Makro režimu bohužel až od 12 centimetrů.

Fotopřístroj S3R je vybaven šesti programovými mody (standard, sport, noční scéna, noční portrét, makro a krajina), ovšem co se týká kontroly nad expozicí, tak není nabídka kompletní. Nelze nastavit clonu a čas manuálně, ani jenom prioritu času, takže využít můžete jenom režim s prioritou clony, která ovšem nabízí jenom dvě polohy (stejně jako například u modelu Finecam L3V). K jemnému doladění expozice je k dispozici samozřejmě i její korekce v rozsahu +-2EV po třetinových krocích. Z dalších funkcí, které novinka nabízí vybíráme manuální vyvážení bílé, včetně čtyř přednastavených hodnot, čtyři režimy blesku, samospoušť, automatické, kontinuální a ruční zaostřování, způsob barevného zobrazení, korekce ostrosti a
barevné sytosti snímku.

Model umí také natočit ozvučené videosekvence v rozlišení 640 x 480 pixelů, a to rychlostí třiceti snímků za sekundu s délkou záznamu omezenou pouze kapacitou paměťové karty. Snímky se ukládají pouze ve formátu JPEG na paměťové karty typu Secure Digital.

Finecam S3R by se měl objevit na trhu již na začátku prosince a to hned ve třech barevných provedeních - stříbrné, červené a modré. Zaváděcí cena by se měla vejít pod 400 euro.
Specifikace:

Kyocera Finecam S3R
  • Snímač: 3,3 milionů obrazových elementů
  • Maximální velikost fotografie: 2048 x 1536 bodů
  • Objektiv: 3x optický a 2,8x digitální zoom
  • LCD displej: 1,6palcový TFT barevný, s rozlišením 70 tisíc bodů
  • Paměťové médium: Secure Digital
  • Rozměry: 92 x 57,5 x 33 milimetrů
  • Hmotnost: 175 gramů
reklama
Nejnovější články
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů