19.3.2014, Milan Šurkala, článek

Detekce tváří se ve větším začala ve fotoaparátech používat zhruba před 7 lety. Dnes už vás fotoaparát i pozná. Problematika je ale širší, rozpoznávání tváří je velkém záležitostí i bezpečnosti a boji proti terorismu. Podívejme se na rozmach "Velkého Bratra".

reklama
kam to zaostří? | od: fibi (12)  25.3.201414:34
Po přečtení mne napadá, že já mám detekci tváři vypnutou. Často fotím portréty a ostřím na jeden bod. Co se vlastně stane, když detekce bude zapnutá? Umím si představit, že když bude detekce zapnutá a ostření nastavené na automatické, foťák si najde tvář a zaostří. Kam přesně? Na nos? Na konturu hlavy? Na oči? Když budu mít hodně malou hloubku ostrosti, asi to bude vždycky jinam. Asi něco podobného jako skupina bodů. Nevím.
A nebo ještě jinak mám ostření na prioritu středu ­(vím, že pak kolem obličejů vyskakuji rámečky a mění barvu, jak který doostří­) a já tím středem zaostřím někam dozadu a vepředu bude postava, kterou přístroj detekuje. Kam to pak zaostří? :­) No to mě zajímá. Budu to muset vyzkoušet.
A nebo ještě jinak. Ostřím na střed a přesně na oko, zároveň mám zapnutou detekci a ta ostří na obličej. Co bude vlastně priorita, oko nebo obličej? Opět .... při světlosti 1,4 a ohnisku 85mm to bude asi špatně. No raději nechám detekci tváří vypnutou i nadále:)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: kam to zaostří? | od: Milan Šurkala (5572)  25.3.201414:48
To samozřejmě záleží na fotoaparátu. Osobně upřednostňuji ostření na jeden bod, ale např. Olympus u PENu E­-P3 detekuje nejen tváře, ale ve tváři i oči a ostří na ně, takže i se světelnými objektivy je většinou zaostřeno tam, kde by mělo. U většiny výrobců má obvykle priorita tváří prioritu před vybraným AF bodem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Praktické využití ?? | od: tesla15 (22)  25.3.201411:17
Téměř denně se bavím pohledem na televizi ­( slušně barevně doseřízenou ­) kdy vystupují naši politici, a a a když začnou lhát změna pleti ­( obvykle do červena ­), začnou se potit a u jistého pravidelné předklánění. Směr očí ­- levičák ­- pravičák ­/ NÉ POLITICKÝ ­/ . Ještě se soustředím jak zde psáno na prst do nosu.. Mnohdy foto napoví víc než dlouhé řečnění...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Ke čtení článku | od: rousini (205)  19.3.201421:20
jsem se ještě nedostal a s ohledem na fakt, že jsem s detekcí tváře ani jednou necvakl ­(fakt nekecám­), tak nevím jestli se k tomu odhodlám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ke čtení článku | od: Milan Šurkala (5572)  19.3.201422:23
Ten článek je však o detekci tváří ve fotoaparátech jen okrajově :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímavý článek | od: RiMr (733)  19.3.201414:02
Zajímavý článek ­- co detekci tváří vyzkušovat třeba na SOny a7, apod., he? :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Lena | od: bedo. (300)  19.3.20149:15
Výborný článok ­- a to, že Lena pochádza z Playboya len dokazuje, že ani vedci nie sú až takí ­"suchári­" ako sa o nich tvrdí... ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.