Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digimanie vás zve na výstavy

6.11.2007, Pavel Bureš, aktualita
Fotografie, to nejsou jen megapixely, paměťové karty a objektivy. Krása fotografie se skrývá ve snímcích, obsahujících určité poselství a odrážející část autorovy duše. Přinášíme vám několik tipů na výstavy, které můžete navštívit v nejbližších dnech.
Až do 11. listopadu můžete na Václavském náměstí, pod sochou svatého Václava, navštívit symbolický lágr připomínající ty, jež byli za minulého režimu perzekuování. Jedná se již o třetí ročník projektu Příběhy bezpráví, které organizuje společnost Člověk v tísni. Snahou autorů bylo přiblížit veřejnosti fakt, že v lágrech, kterými bylo tehdejší Československo poseté, končilo velmi široké spektrum občanů. V současné době se připravuje vydání publikace o osudech jednotlivých "zločinců" a jejich pobytu ve věznicích a lágrech.




Snímky jednoho z nejznámějších ruských fotografů současnosti, Sergeje Maximišina, je možné až do 18. listopadu shlédnou každý den kromě pondělí od 11 do 18 hodin v Komorní galerii fotografie Josefa Sudka v Praze. Výstava s názvem "Poslední impérium. Dvacet let poté" si klade za cíl co nejpravdivěji popsat dnešní Rusko a zejména přiblížit lidem rozdíly mezi jednotlivými vrstvami obyvatel dnes a v minulosti.




Pokud máte rádi současné umění a jste navíc z Brna, můžete zavítat do Pražákova paláce v Moravské galerii na výstavu fotografií, soch a maleb slovenského umělce Martina Sedláka, jež při tvorbě svých děl upřednostňuje nezvyklé, nejčastěji moderní hi-tech materiály, např. fólie. Více informací o výstavě a o autorovi naleznete na webových stránkách Moravské galerie.






V Galerii hlavního města Prahy na Staroměstském náměstí je možno si prohlédnout celoživotní retrospektivu českého fotografa Jindřicha Štreita, kterého můžete znát mj. díky souboru fotografií s tématikou Bruntálska. Autor od konce 70. let pečlivě zachytával období reálného socialismu a jednotlivých lidských osudů. Nemalá část expozice je věnována Sudetům, které byly po 2. světové válce zbaveny německého obyvatelstva a došlo tak k zpřetrhání vztahů lidí a půdy. Po revoluci se Jindřich Štreit zaměřil na problémy nově vzniklých republik, jež byly v minulosti součástí Sovětského svazu. Alkoholismus, chudoba a nejistota, to je jen malá část tématiky fotografií z Čečny, Rumunska či Burjatska. Vstupné na výstavu činí 120 Kč, otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.