Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Digital Foci chystá několik nových fotorámečků

, , aktualita
Digital Foci chystá několik nových fotorámečků
Na blížícím se Consumer Electronic Show představí jeden z největších výrobců fotorámečků, Digital Foci, čtveřici nových modelů. Mohou svou výbavou ohrozit konkurenci?
Digital Foci chystá několik nových fotorámečků
Se společnosti Digital Foci a jejích produktech jsme na stránkách Digimanie již psali. Podle dostupných informací se zdá, že výrobce na chystaném veletrhu CES v Las Vegas představí tři nové modely určené jak pro uživatele vyžadující co nejnižší cenu, tak i pro ty, kteří chtějí velký displej i kapacitu paměti.

Model označený jako Digital Moments 15 nabízí 15" displej o XGA rozlišení, tj. 1024 x 768 bodů. Pokud by se jednalo o LCD displej k počítači, byla by úhlopříčka na takto malé rozlišení zbytečně velká. u fotorámečku je ale situace jiná, jelikož na něj se člověk dívá z mnohem větší vzdálenosti, takže podle našeho názoru jde o dobré řešení nabízející optimální velikost pixelu. Rámeček zobrazí až 16,2 milionu barev a nabízí kontrast 700:1.

Fotorámeček Digital Foci označený jako Image Moments 8 zaujme menším rozlišením 800x600 obrazových bodů a odpovídající úhlopříčku 8". Kontrast je o něco nižší než u předchozí rámečku, konkrétně 500:1.
Oba zmíněné rámečky jsou k dispozici ve třech barevných provedeních a pro zvýšení estetického dojmu výrobce upravil jednotlivé modely tak, aby nebyl vidět slot na paměťové karty.

Digital Foci má v rukávu také jedno eso, kterým je Image Moments 6 vybavený 5,7" LCD displejem podsvíceným LED diodami. Rozlišení činí 640x480 bodů. Výhodou nové technologie je zejména menší spotřeba elektrické energie .

Fotorámečky Digital Foci jsou vybaveny integrovanou pamětí o kapacitě 200 MB a čtečkou paměťových karet CF, MicroDrive, SD (včetně SDHC), MMC, MS a xD. Ceny novinek nejsou v tuto dobu známy.

Zdroj: Dcviews