Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Digital Foci IMT-083: Fotorámeček pro náročné

, , aktualita
Digital Foci IMT-083: Fotorámeček pro náročné
Společnost Digital Foci, o jejichž produktech jsme na stránkách Digimanie již psali, představila fotorámeček se zajímavými parametry, posuďte sami: 8" SVGA displej, 450 MB paměti a podpora videa ve formátu MPEG-4 SP.
Digital Foci IMT-083: Fotorámeček pro náročné
Jedním z nejdůležitějších a také nejsledovanějších parametrů každého fotorámečku je displej. Novinka z dílny společnosti Digital Foci používá 8" SVGA displej (tj. 800 x 600 bodů), což je mnohem větší rozlišení než u nejlevnějších modelů. Výrobce slibuje kontrastní poměr LCD 500:1.
Kromě paměťových karet máte k dispozici také relativně velkou interní paměť. Vzhledem k rozlišení displeje fotorámečku se do 450 MB paměti vejde pěkná řádka fotek, takže pokud nepatříte mezi náročné uživatele, obejdete se i bez paměťové karty. Tu můžete do rámečku vložit přímo z fotoaparátu, podporovány jsou totiž jak SD (včetně SDHC varianty), tak i CF, xD a Memory Stick i MS Duo. Majitelé starších Olympusů si možná postesknou po SmartMedia slotu, ale tyto karty jsou dnes u velké části zařízení na ústupu, takže Digital Foci není se svým modelem mezi konkurenčními produkty výjimkou. Pokud si chcete jen přenést fotky z počítače, i to je možné, fotorámeček lze s PC propojit přes USB rozhraní.
Snímky lze zobrazovat postupně nebo náhodně, interval mezi prodlevou ve slideshow si můžete nastavit v rozsahu 1 vteřina - 24 hodin. V menu přístroje lze nastavit, aby se fotografie začaly automaticky zobrazovat po zapnutí rámečku. Kromě fotografií ve formátech JPEG, BMP, TIFF, GIF je podporován také RAW nejznámějších výrobců zrcadlovek. Digital Foci zvládá také přehrávání hudby (MP3, AAC a WMA) i videa ve formátech MJPEG, MPEG-1 a MPEG-4 SP.

Fotorámečku nedělají problémy playlisty, takže si můžete vytvořit seznamy nejoblíbenějších songů, je možno vybrat i jednotlivé hudební soubory. Ty lze kopírovat nejen mezi interní pamětí, počítačem a paměťovou kartou, ale díky na poměry fotorámečků vyspělému správci souborů i mezi jednotlivými složkami v interní paměti.
Potěšující je, že před zobrazením fotky se Digital Foci IMT-083 podívá na EXIF data, aby mohl být snímek správně natočen. Součástí balení jsou kromě přístroje, dálkového ovladače a napájecího kabelu také tři rámečky pro změnu vzhledu.

Zdroj: Digital Foci