Nejnovější komentáře
Dpreview | od: Jirik_H  26.6.201910:56
Tak jsem si přečetl recenzi na P S1 na dpreview. Pomaleji ostří než konkurence, slabší výdrž baterky a přitom je výrazně dražší. No nekup to, hlavně když je to CSC.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: Vyznam stredoformatu | od: Fotoartin  26.6.20198:11
Z toho ale vubec nutne nevyplyva, ze by nejlepsi skla klidne teroeticky ­(realnou situaci neznam­) 10 nejlepsich nemohlo byt z tech pro DSLR napriklad.
Jedine, co z toho plyne, ze obecne vzato v technicke rovine, bude vice ­"easy­" produkovat kvalitni objektivy pro kompakty s odsroubovatelnymi objektivy nez pro DSLR.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Vyznam stredoformatu | od: MazL1k  26.6.20196:59
APS­-C objektivy nepouzivam a tudiz ani nehodnotim. Neznam ani tebe, takze nevim podle jakych kriterii je konkretne pro tebe obektiv X lepsi nez objektiv Y.
Doufam, ze se ale muzeme shodnout na tom, ze fyzikalni zakony plati pro vsechny z nas stejne.
Cim sirsi ohnisko, tim blize musi byt zadni pupila blize zaznamovemu mediu.
Zrcadlova komora v SLR je fyzicka prekazka, ktera tomuto fyzikalnimu zakonu brani.
Tim padem se to vyrobci snazi nejak obejit napr retrofokalni konstrukci, a ta jak vime neslouzi pro to, aby objektiv byl kvalitnejsi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: jak ti to delaj | od: Fotoartin  26.6.20190:50
To byla jen adekvatni reakce ve stylu, kterym se tu bavi nekteri ostatni se mnou.
Psal jsem to uz mnohokrat.
Kdyz prijdes do chlivku a nezacnes chrochtat, tezko muzes chtit, aby ti tamni obyvatele porozumeli.
Tak furt neplakejte hosani.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jak ti to delaj | od: Fotoartin  26.6.20190:32
ja si spis myslim, ze bys mel vyhledat sve rodice a dat jim nafrak. Tohle sis nezaslouzil, aby te takhle namixovali. To si nezaslouzi nikdo!
Blbečku? Ty si tu chodíš vypravovat se svým otcem? No to je ovšem milé, po tom, co tě stvořil a tys mu přesto odpustil? Tos ovšem charakter!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A je to tady | od: Choakinek  25.6.201919:50
"Urážky a posměšky ode mne padají na ty smrtelníky, kteří s tím začali sami.­"

Lžeš! Urážíš a posmíváš se tady kdekomu, i lidem, kteří tu žádné urážky a posměšky nevyjadřují ­(tedy pokud později nereagují na ty tvoje­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A je to tady | od: Choakinek  25.6.201919:48
Jste opravdu profesí psycholog či psychiatr, ano?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: jak ti to delaj | od: mlsný amatér  25.6.201919:35
Fotoartin by měl vyhledat Chocholouška. On si prostě myslí, že když nějaká Jeho Výsost začne podnikat, jsou všichni povinni nakupovat jen jeho produkty, byť by stály sebevíc za prd a ještě na něj pět chvály, protože on je přece Pan Pod­(vo­)dnikatel a my jen nesvéprávný plebs, který je povinen ho živit. Hele, blbečku, když neumíš podnikat slušně, tak se na vykašli a jdi do Mišelinky tahat gumy, abys byl aspoň trochu užitečný.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Impozantní | od: Choakinek  25.6.201919:33
No, 11. září byla vskutku impozantní záminka k americké agresi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)
Kvalitní tiskárna vytiskne přijatelnou fotku i na tu krabici od bot. Ty dovedeš leda blbě žvanit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: jak ti to delaj | od: Choakinek  25.6.201919:06
Zajímavé. Upozornil jsi na diskutabilní tvrzení, spíše nesmysl a pak jsi následně napsal úplný blábol :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Skoda | od: martinX34  25.6.201918:33
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Re: Vyznam stredoformatu | od: Jirik_H  25.6.201917:45
Tohle tvrzení o širokých sklech. Zkoumal jsem pro APS­-C při 18 mm a zatím nejkvalitnější sklo je pro DSLR. Nikoliv pro CSC.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A je to tady | od: Opomartin  25.6.201913:26
Spiš bych Vás rád viděl v mé ordinaci. A bez obav, sezení zadarmo. Skutečně nemocným by se mělo pomáhat nezištně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: A je to tady | od: Fotoartin  25.6.201911:49
Tak pokud jste očekával, že mé či něčí jiné vnímání světa je jiné, než čistě subjektivní napadají mne dvě možnosti.
Buď nedostatek jódu v ranném věku nebo nedávání pozor ve škole, kdy se hovořilo o tom, co znamená subjektivní. Ale to je problém většiny foto i psychologo odborníků na netu, že tak nějak počítají s tím, že jsou minimálně oni sami schopni mít objektivní pohled na věc či objektivní názor, tak možná to postihlo i Vás?
Ano, úroveň mého vyjádření byste raději hodnotit neměl, evidentně je to tak trochu mimo Váš obzor. Líbí se mi, že máte rozum a zbytečně se nepouštíte do takových čelendžííííí. Tím se dost vymykáte běžným digimanijním zvyklostem a bystostem.
Jsem rád, že Vás mé vystupování zaujalo, je poznat, že jste člověk, který vycítí moudrost, kvalitu a úroveň.
Mohu Vás ujistit, že to, že se zde nějak projevuji opravdu činím s nějakým záměrem. Bezděčně dělám jen zcela jiné věci, obvykle v noci, ale občas i přes den ponejvíce při poloze ležmo.
Já nejsem dosazený vyšší mocí. To zas pozor, to se už skoro rouháte. Jsem samozřejmě její konkretizací.
Urážky a posměšky ode mne padají na ty smrtelníky, kteří s tím začali sami. Je to takové skoro zrcadlo, které je pro plebs trpící představou, že ­"demokracie­" dává zrovna a jen jim absolutní svobodu takřka v čemkoliv bez nutnosti nést odpovědnost či následky svého konání, velmi těžko akceptovatelné. Ale to jistě chápete, že je problém jejich, ne můj.
Ano byl jsem jako chlapec zneužit řádovou sestrou, ale ten kompakt měla v ruce a hádejte, co mi s ním dělala, no hádejte!
Ano pocházím z rozvrácené rodiny a byl jsem týrán.
Samozřejmě, že vlastnictbí fotoaparátu Leica mě nikam nekatapultuje, ani není důvod, proč bych měl být katapultován mezi lidské vši kvůli vlastnictví nějakého fotozařízení.
Ano jistě, pro intelektuálně méně zdatné jedince vyvstávají otázky jako kdo jsem a kam jdu. Bytosti s IQ nad 50 to vědět nepotřebují.
Pokud se potřebujete svěřit ještě s něčím jiným, co tíží Vaši mysl, neváhejte a učiňte tak. Věřím, že se Vám pak uleví .

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Outdoor | od: shasler  25.6.201911:10
Informace do příští aktualizace doporučení: TG­-6 se už prodává.

Mimo jiné...
Bylo fajn, kdyby byl nějaký článek srovnávající současné outdoorové fotoaparáty a tím nemám na mysli jen tabulkové srovnání, ale test kvality fotek a videa, ergonomie ovládání atd... Prosím o zvážení.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A je to tady | od: Opomartin  25.6.201910:29
Nebudu rozporovat Vaše čistě subjektivní vnímání světa fototechniky rozděleného na ­"pořádný ­- nepořádný­", právě pro tu subjektivitu ­(jedinečnost­) názoru. Nebo dokonce hodnotit úroveň Vašeho vyjádření.
Zaujalo mne Vaše vystupování zde na Digimánii. Lidově řečeno, aby jste pochopil, že to není nic proti Vaší osobě. Váš projev zde vyvolává otázku zda tak činíte s jistým záměrem,nebo jde o ­"vrozenou­" povahu.
Pokud jde o ten záměr a Vy přistupujete ke zdejším barbarům fotosvěta jako dosazený vyšší mocí zde šířit misii, že jest jediného boha ­(názoru­) a ten kdo nepřijme je urážkami a posměšky odsouzen nebo je to vrozené jednání, v obou případech jde o jisté problémy ať už z dětstvî či dospívání. Na základě i všech Vašich příspěvků nemohu z jistotou říci zda jste byl zneužit jako chlapec řádovou sestrou s kompaktem na krku, nebo hůře pocházíte z rozvrácené rodiny a byl týrán jak doma tak v kolektivu ostatních dětí.
Vlastnictví a propagace fotoaparátu Leica Vás nekatapultuje mezi vyšší společnost, neudělá z Vás nadřazeného misionáře a vizionáře, nezlepší Vaše společenské postavení, jen v kontextu Vašich příspěvků zde, vyvolá další řadu otázek kdo jste a kam jdete.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: A je to tady | od: Fotoartin  25.6.20199:32
Tak nas uz je mnohem vice nez tri procenta. Preci jen jde o zcela normalni zalezitost, nejnovejsi pruzkumy a vyzkumy odborniku a vedcu z USA dokonce hovori o tom, ze ona vetsina vlastne vubec neni vetsinou, jen si to nalhava.

Podle mne jsem se vyjadril naprosto precizne, ostatne jako je jiz u mne tradici.
Je to poradny kus fototechniky, ktery strci vsechny ty ostatni atrapy jako je Canikon ci Pentax do kapsy. O mutantech jako jsou ruzne Olypanafujisonyfilmy se radeji ani nezminuji, to si tento kus opravdoveho fotonacini rozhodne nezaslouzi byt potupovan srovnanimi s takovymi sroty.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: A je to tady | od: Opomartin  25.6.20199:15
Myslíte ­"pořádný­" pro korektní tříprocentní menšinu? Co je na jiných ­"nepořádného­", že tento vyčnívá jako pořádný? Nebo jste se špatně vyjádřil, či snad nenašel ve své slovní zásobě vhodnější ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Vyznam stredoformatu | od: Fotoartin  25.6.20197:52
Samozrejme, ze to, co jsem napsal, je ­"usmevne­", ba spsie IMO stupidni, proto jsme to i napsal, holt jsme na digimanii a ja pri psani vychazel z mmj z odhadu cilove skupiny ctenaru meho postu.

Tohle je ovsem misty zase demagogie jak z VUMLu.
Me prijde usmevne srovnavat situaci z pred sta let s tou dnesni.­(treba kompaktnost­)
Puvodni fotoaparaty fakt nebyly bezzrcadlovky, jednoduse proto, ze se jim tak tenkrat nerikalo.
Nazev bezzrcadlovka je pouze snaha o vytvoreni zajimaveho pojmenovani pro zcela jenoduche reseni vychazejici vyhradne z jiz existujicho a snaha o to, tomuto zcela nenovemu dal jiskru zajimavosti. Bezzrcadlovka nebyla nic
jineho, nez ­(dle mineni vetsiny­) tenkrat podradny kompakt doplneny o moznost menit mu objektivy.
Dalsi demagogie je, ze konstrukce DSLR je historicky kompromis. Demagogie proto, ze kazdy novy vynalez, vymysl, technologie je defacto historickym kompromisem­-to zjednodusene receno proto, ze zatim necestujeme casem, abychom mohli v soucasnosti uvadet v zivot technologie ci zarizeni jez budou ve vesmiru v okamziku jeho zaniku.
dalsi demagogie je: ­"Nastupem digitalnich snimacu, se tento koncept stal zbytnym, nebot snimac sam dokaze reprodukovat obraz do hledacku​­/zobrazovace­" ­- to je asi stejne, jako tvrdit, ze je zbytne hrat na hudebni nastroje a delat ziva vystoupeni neb mame moznost poslouchat reprodukovanou hudbu. Kdy jak uz z nazvu plyne, je pouze reprodukovana a tudiz je vice nez logicke, ze ta nereprodukovana je vlize originalu. Coz konkretne u obrazu reprodukovaneho snimacem na displaye je patrno nasobne jasneji.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)