www.digimanie.cz
>
>
>

DJI Ronin 4D: stabilizovaná kamera s 8K/75p a lidarovým AF

DJI Ronin 4D: stabilizovaná kamera s 8K/75p a lidarovým AF
, , aktualita
DJI představilo zajímavou kameru Ronin 4D, která kombinuje gimbal, kameru Zenmuse X9 a další příslušenství do vysoce profesionálního zařízení, které může zvládat až 8K/75p záznam. Zajímavostí je i lidarový AF.
K oblíbeným
reklama
DJI přichází s produktem, který asi potěší nejednoho profesionálního kameramana. Jde o kameru Ronin 4D, která disponuje velkým full frame čipem. K dispozici bude ve dvou verzích. Gimbal totiž může nést modul Zenmuse X9-8K nebo X9-6K. Ta první zvládne natáčet externě 8K videosekvence až při 75p, interně pak zvládne 8K do 30p, resp. 4K při 120p, má dvě nativní citlivosti ISO 800 a 4000. Máme zde možnost natáčení do Apple ProRes 422 HQ i ProRes RAW.
 
DJI Ronin 4D
 
X9-6K si pak troufne na 6K při 60 fps, případně 4K při 120 fps, nativní citlivosti jsou ISO 800 a 5000. Oba modely zvládají záznam do H.264 i H.265, mají také dynamický rozsah 14EV. Pokud jde o bajonet, Zenmuse X9 má podporou vlastního DL-mount, lze se ale dostat např. i na Leica M. To vše je umístěno na 3osém gimbalu a celkově je možné stabilizovat systém ve 4 osách.
 
DJI Ronin 4D Zenmuse X9
 
Další zajímavostí je zaostřování. K dispozici je totiž lidarový AF pro autofokus nebo manuální zaostřování s lidarovou asistencí. Máme zde zabudovaný 5,5" displej s jasem 1000 nitů, můžete si ale zakoupit navíc např. podporu bezdrátového přenosu dat nebo větší 7" displej pro dálkové ovládání. Úložištěm jsou zde karty CFexpress Type B nebo SSD připojené přes sběrnici USB.
 
DJI Ronin 4D
 
Pokud jde o ceny, 6K varianta vyjde na 7199 USD. Potřebujete-li vyšší rozlišení, připravte si 11499 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů