www.digimanie.cz
>
>
>

Doporučené fotoaparáty: prosinec 2016

Doporučené fotoaparáty: prosinec 2016
, , návod
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr kompaktu nebo fotoaparátu s výměnným objektivem. Vybíráte nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.reklama
Smartphony jsou kategorií, kde většinou mají vyšší váhu možnosti multimédií než focení, ale někteří fotografové si vybírají mobil i podle úrovně fotografování. Pro ně tu máme zajímavé zástupce fotomobilů. Dnes je na trhu spousta novinek s 13MPx fotoaparáty, mnoho z nich nabídne pokročilé metody autofokusu a často najdete i optickou stabilizaci obrazu. My se podíváme spíše do vod starších vlajkových lodí.


Samsung Galaxy S6 / S6 edge


Smartphony Galaxy S6 a S6 edge přinesly snímač s rozlišením 16 megapixelů, který dokáže poskytnout překvapivě solidní a detailní obraz. Na svou třídu předvádí slušné výsledky i za horšího světla, k čemuž také dopomáhá dosti světelný objektiv (světelnost F1,9). Nechybí ani dobré makro.


Samsung Galaxy S6


Potěší optická stabilizace, podpora zpomalených 240fps videosekvencí i 4K videa. Zamrzet může naopak nemožnost použít paměťové karty, takže pokud plánujete hodně fotit, jděte raději do verzí s vyšší kapacitou (nabízí si 32GB, 64GB a 128GB verze). Přes některé aplikace lze dokonce fotit i do RAW formátu.

Samsung Galaxy S6 G920F 32GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Samsung Galaxy S6 G920F 32GB poskytuje server Heureka.cz


Samsung Galaxy S6 Edge G925 128GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Samsung Galaxy S6 Edge G925 128GB poskytuje server Heureka.czSamsung Galaxy S7 / S7 edge


Vlajkové lodě od Samsungu jsou už tradičně také jedny z nejlepších, ne-li nejlepší na poli focení. Galaxy S7 a S7 edge mohou využívat snímače Sony IMX260 nebo Samsung S5K2L1. V obou případech má na smartphone relativně velkou 1/2,5" úhlopříčku a fázové ostření díky technologii Dual Pixel. Samsung to nepřeháněl s rozlišením, a tak zůstal na relativně rozumných 12 megapixelech a 1,4mikrometrové velikosti pixelů (velikost pixelů tedy patří ve třídě smartphonů k těm větším).


Samsung Galaxy S7 a S7 edge


Díky tomu má dobrou kvalitu obrazu a nižší šum, což je umocněno také vysoce nadprůměrnou světelností F1,7. Ta umožňuje také dosahovat malé hloubky ostrosti a více mazat pozadí (opět, platí na poměry smartphonů). Potěší také solidní rychlost fotografické části. Na rozdíl od předchozího S6 a S6 edge jsou v prodeji pouze 32GB verze, neboť je nově opět zavedena podpora microSD karet.

Samsung Galaxy S7 G930F 32GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Samsung Galaxy S7 G930F 32GB poskytuje server Heureka.czApple iPhone SE


Zajímavým fotomobilem je Apple iPhone SE, který kombinuje tělo staršího iPhonu 5S a vnitřnosti z nejnovějšího iPhonu 6S. Má tedy výkonný hardware v podobě procesoru A9, potěší i 2 GB RAM. Zatímco selfie kamerka zůstala na rozlišení 1,2 megapixelu a fotoaparát pro tyto snímky není úplně nejvhodnější, zadní hlavní přístroj je mnohem lepší.


Apple iPhone SE


Dostal rozlišení 12 megapixelů a objektiv se světelností F2,2, podává velmi kvalitní obraz. V neposlední řadě umí natáčet 4K video a zvládne také zpomalené video ve Full HD rozlišení při 120 fps a v HD umí dokonce 240 fps.Podporované je i časosběrné video a nainstalujete-li si operační systém iOS 10, můžete fotit i do RAWu (např. přes Lightroom). Telefon potěší ty, kteří chtějí menší mobilní telefon, má jen 4" úhlopříčku displeje. Zajímavostí je také na Apple relativně příznivá cena.

Apple iPhone SE 16GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Apple iPhone SE 16GB poskytuje server Heureka.cz


Apple iPhone SE 64GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Apple iPhone SE 64GB poskytuje server Heureka.czXiaomi Mi4c - recenze


Zajímavým mobilním telefonem je Xioami Mi4c. Překvapí svým vynikajícím poměrem ceny a výkonu u 16GB varianty, která nabídne výkon střední třídy za low-endovou cenu. Za 4500 Kč totiž dostanete 5,0" Full HD displej, relativně malé a lehké tělo, šestijádrový 64bitový procesor Snapdragon 808 a 2 GB paměti RAM. Pokud vezmete 32GB verzi (ta je ale podstatně dražší za cca 6500 Kč), pak máte k dispozici dokonce 3 GB RAM. Nevýhodou je ale to, že ani jedna verze nemá slot na paměťovou kartu, takže výhodná 16GB verze se hodí jen pro ty, kteří opravdu ví, že nebudou ukládat obrovská množství dat (budou třeba hodně fotit, ale jinak nebudou mít moc aplikací a velkých dat jako jsou např. mapy půlky Evropy). Díky USB OTG je ale zálohování poměrně snadné.


Xiaomi Mi4c


Zadní fotoaparát má příjemné 13MPx rozlišení a poměrně slušnou optiku. Odšumování by jako u většiny telefonů mohlo být i slabší, ale za danou cenu jsou výkony slušné. K dispozici je Full HD video při 60 snímcích za sekundu a v HD rozlišení dostanete dokonce 4× zpomalené video natáčené při 120 fps. Zajímavostí je USB typu C, velká kapacita baterie přesahující 3000 mAh, duální LED blesk, méně příjemnou věcí je omezená nabídka LTE frekvencí. Přední fotoaparát má 5MPx rozlišení.

Xiaomi Mi4c 16GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Xiaomi Mi4c 16GB poskytuje server Heureka.cz


Xiaomi Mi4c 32GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Xiaomi Mi4c 32GB poskytuje server Heureka.czLG G5 (H850)


Smartphone LG G5 přináší vedle velmi slušného hardwaru za poměrně příznivou cenu také dost slušný fotoaparát. Vzadu jsou hned dva. Ten první má na poměry smartphonů větší 1/2,6" snímač s rozlišením 16 megapixelů a velmi dobrou světelností F1,8. V dnešní době je z těch trochu méně širokoúhlých, ale rozdíl není moc velký a jeho ohnisková vzdálenost činí 29 milimetrů.


LG G5


Najdete tu laserový autofokus, optickou stabilizaci a podporu 4K videosekvencí. Velkou zajímavostí je ale druhý zadní fotoaparát, jehož rozlišení je sice nižších 8 megapixelů, ale překvapí extrémně velkým úhlem záběrů, který činí 135° (12mm ohnisková vzdálenost). Telefon má 5,3" Quad HD displej, procesor Snapdragon 820 s vysokým taktem 2,1 GHz, 4 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. To lze ale rozšířit i microSDXC kartami.

LG G5 H850
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu LG G5 H850 poskytuje server Heureka.cz


Do prosince 2016 jsme doporučovali Apple iPhone 6 Plus


Apple iPhone 6 PlusSmartphone Apple iPhone 6 Plus sice nemá zrovna nejvyšší rozlišení, ale to vůbec nevadí. Jeho 8 megapixelů je stále dostatečných, navíc díky 1,5mikrometrovým pixelům nemá až tak velkou pixelovou hustotu jako jiné smartphony a netrpí tolik na vysoký šum. Světelnost má pěknou hodnotu F2,2 a na rozdíl od klasického iPhone 6 má model Plus i optickou stabilizaci obrazu. Potěší i True Tone blesk, který se snaží volit rozumné vyvážení barev při použití s bleskem.


Apple iPhone 6 Plus


Zajímavostí je i velmi rychlé fázové ostření. Full HD videosekvence můžete nahrávat dokonce při 60 snímících za sekundu, ale hlavní zajímavostí je možnost natáčet zpomalené 720p HD video až při 240 fps, tedy 8krát zpomaleně. Příjemné výsledky má i HDR režim. Modely iPhone 6S a 6S Plus mají nový 12MPx fotoaparát a 4K videosekvence. S novou verzí operačního systému iOS 10 jsou podporovány i RAWy.

Apple iPhone 6 Plus 16GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Apple iPhone 6 Plus 16GB poskytuje server Heureka.cz


Apple iPhone 6 Plus 64GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Apple iPhone 6 Plus 64GB poskytuje server Heureka.cz


Apple iPhone 6 Plus 128GB
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Apple iPhone 6 Plus 128GB poskytuje server Heureka.cz


Do října 2016 jsme doporučovalo Sony Xperia Z3 / Z3 Compact


Sony Xperia Z3 / Z3 Compact - recenze na Z1Fotomobil Sony Xperia Z3 Compact disponuje na svou kategorii velkým 1/2,3" Exmor RS CMOS snímačem s velmi vysokým rozlišením 20 megapixelů. Při testu jednoho z předchozích modelů Z1 se ukázalo, že to fotomobilu moc nepomohlo, spíše naopak. Trpí na poměrně velké množství šumu a agresivní odšumování situaci rovněž nepomáhá. Většina režimů (včetně automatiky iAuto+) ale vytváří jen 8MPx snímky, kde je kvalita snímků na pixelové úrovni docela v pořádku, alespoň tedy na kategorii fotomobilů.

Objektiv Sony G potěší velmi dobrou světelností F2,0, optické kvality bych od pevného objektivu fotomobilu čekal trochu lepší. Výhodou Xperie je nicméně velmi dobrá rychlost fotomobilu, solidní automatika a spousta zajímavých režmů. Překvapí i HDR videosekvence, najdete tu solidní Full HD displej a v neposlední řadě se může hodit i to, že tento mobil je voděodolný (nicméně nové podmínky Sony tvrdí, že i přes udávanou odolnost není doporučeno používat tyto mobily ve vodě). Dále je nutno přiznat, že i přes několik neduhů patří k tomu nejlepšímu, co lze pro focení ve třídě Androidů sehnat. Najdete tu i 4K videosekvence, což se týká i cenově příznivého menšího modelu Z3 Compact. Ten může potěšit menšími rozměry.

Sony Xperia Z3 Compact
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Sony Xperia Z3 Compact poskytuje server Heureka.czDo února 2016 jsme doporučovali Samsung Galaxy S5


Samsung Galaxy S5 - recenzeNová vlajková loď značky Samsung přináší velký 5,1" Super AMOLED displej s Full HD rozlišením. Jeho fotoaparát nabídne rozlišení 16 megapixelů a ve své třídě dost kvalitní snímky, docela pěkně fotí i za horšího světla. Ostření patří s časem 0,3 sekundy k velmi rychlým.


Samsung Galaxy S5


Zajímavostí je určitě schopnost natáčet Ultra HD 4K videosekvence, HDR a funkce selektivního ostření s možností dosáhnout menší hloubky ostrosti. Přední fotoaparát má rozlišení 2 megapixely, operačním systémem je Android. Typická cena tohoto smartphonu se pohybuje od 11 tisíc Kč za českou distribuci.

Samsung G900 GALAXY S5
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Samsung G900 GALAXY S5 poskytuje server Heureka.cz
Závěr


Další díl pravidelného seriálu o výběru digitálního fotoaparátu máme za sebou. Obsahuje přehled těch modelů, které jsou v daných třídách nejlepší. Snad jste si vybrali svého favorita a bude vám dělat radost.
 

 
 
Další doporučené produkty
 
 

Doporučená multimediální centra

 
Multimediální centra jsou dnes hodně populární, proto připravujeme na TV Freaku každý měsíc aktualizovaný souhrn těch, které jsme testovali a lze je doporučit: www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra

 
 

Doporučené PC sestavy

 
Ve světě počítačů se stále objevují novinky, které mohou najednou zlepšit užitnou hodnotu nebo poměr cena/výkon oproti starším produktům. Každý měsíc tak připravujeme doporučené PC sestavy pro různá nasazení: www.svethardware.cz/doporucene-sestavy


 
 

Doporučené skříně

 
Jelikož PC skříně patří na Světu hardware mezi nejvíce recenzované produkty, přinášíme vám cca dvakrát ročně aktualizované vydání námi doporučených modelů (častější aktualizace není potřeba, jelikož se zajímavé novinky moc často nevyskytují). Ty nejzajímavější modely se snažíme podrobně otestovat, takže si u některých můžete přečíst i naši podrobnou recenzi: www.svethardware.cz/doporucene-skrine

předchozí kapitola
Nejnovější články
Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR
Tamron uvedl na trh rekordní objektiv pro zrcadlovky. Nabídne neuvěřitelný 22,2× optický zoom, což je hodnota, která u výměnných objektivů rozhodně není běžná. Hmotnost přitom jen lehce přesahuje 700 gramů.
23.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  10 komentářů
Doporučené fotoaparáty: červen 2017 Doporučené fotoaparáty: červen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
23.6.2017,  návod, Milan Šurkala,  48 komentářů
Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů
Před 100 lety vznikla společnost Gitzo a v rámci oslav tohoto výročí byly představeny dvě limitované edice stativů. Gitzo The 100 Year Anniversary Edition bude první z nich a ještě více limitován bude The Arsene Gitzhoven Edition.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody
V rámci reklamní kampaně na balenou vodu Spa byla fotografka Robin de Puy oslovena, zda by nevyfotila portréty přes kapku této vody. Fotoaparát tedy neměl klasický objektiv, využilo se sklíčko, zrcátko a trochu elektřiny. Výsledky jsou hodně zajímavé.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35 Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35
Desátým objektivem řady Zeiss Milvus se stal model Milvus 1.4/35. Jde tedy spíše o širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,4. Výrobce slibuje i odolnost vůči nepříznivému počasí a skvělé optické výkony až do rohů.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala