www.digimanie.cz
>
>
>

Doporučené fotoaparáty - červen 2013

Doporučené fotoaparáty - červen 2013
, , návod
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr kompaktu nebo fotoaparátu s výměnným objektivem. Vybíráte nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
K oblíbeným
reklama
Fotomobily jsou kategorií, kde většinou mají vyšší váhu možnosti multimédií než focení, ale někteří fotografové si vybírají mobil i podle úrovně fotografování. Pro ně máme 3 zajímavé zástupce.


Samsung Galaxy S II (recenze)


Galaxy S II je považován za jeden z nejlepších smartphonů na trhu. Jeho výbava je skutečně téměř nekonečná a výborné výsledky podává i jako fotomobil. Protože nemá žádné tlačítko pro spuštění fotoaparátu, musí se aktivovat v klasickém menu jako každá jiná aplikace.

Přestože má rozlišení 8 megapixelů na velmi malém čipu, povedlo se Samsungu dosáhnout na fotomobil velmi kvalitních denních snímků. V interiérech už ale tolik nezáří. Odšumování je silné, LED blesk mnoho síly také nepobral. Dobré je i Full HD video, GPS patří spíše k průměru. Vynikající je ale obrovský 4,3" AMOLED displej, který je velmi dobře pozorovatelný i při silném slunečním světle. Za to vše chce Samsung 8.000 Kč s DPH. Dá se i nadále očekávat postupný pokles ceny, neboť už byli představeni dva nástupci Galaxy S III a Galaxy S4. S4 má 13MPx snímač.

Samsung i9100 Galaxy S II
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Samsung i9100 Galaxy S II poskytuje server Heureka.czNokia 808 PureView (recenze)


Nokia 808 PureView způsobila doslova revoluci a i jinak výborně fotící Nokia N8 je vůči ní jen fotografickou hračkou. 808 PureView totiž disponuje ještě mnohem větším 1/1,2" snímačem, jehož rozlišení činí nevídaných 41 megapixelů. Pixelová hustota je na úrovni 14MPx 1/2,3" čipu, ale skutečný šum je překvapivě mnohem nižší než u kompaktů s tímto rozlišením. Nokia sice umí ve výsledku vyfotit 34 (16:9) nebo dokonce 38 MPx (4:3) snímky, ale její hlavní síla je ukázána při focení do 5 nebo 8 megapixelů. Tehdy dochází ke slučování pixelů a v každém obrazovém bodě tak máte informaci ze všech RGB barev, v některých případech dokonce vícenásobně (obyčejné čipy mají v jednom bodě pouze jednu z RGB složek).

Toto navíc umožňuje takřka bezeztrátový zoom, kdy se zoomováním jen snižuje počet slučovaných pixelů. U 8MPx rozlišení tak lze dosáhnout 2,2× zoomu, u 5MPx zhruba 2,8× zoomu. Je jasné, že snížením počtu slučovaných pixelů kvalita záznamu trochu klesne, ale i tak je lepší než u jiných fotomobilů s tímtéž rozlišením. Na nejširším ohnisku dokáže Nokia 808 PureView dokonce překonat APS-C zrcadlovky (co se týče detailů). Výhodou je rozsah ISO 50 až ISO 1600 a možnost aktivovat ND filtr. Dále tu máte Full HD video a objektiv s 28mm ohniskem a světelností F2,4!

Trochu pokulhává systém nastavování expozice a vyvážení bílé. Někomu se také nemusí líbit operační systém Symbian, slabší displej a poměrně velké rozměry mobilu. Každopádně kvalitou fotografií nemá ve své třídě konkurenci. Proslýchá se, že by mohla být představena verze s operačním systémem Windows Phone, ale jsou to jen dohady. Dnes se už Nokia 808 PureView doprodává (zpravidla z polské distribuce).

Nokia 808 PureView
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Nokia 808 PureView poskytuje server Heureka.czZávěr


Další díl pravidelného seriálu o výběru digitálního fotoaparátu máme za sebou. Obsahuje přehled těch modelů, které jsou v daných třídách nejlepší. Snad jste si vybrali svého favorita a bude vám dělat radost.
 

 
 
Další doporučené produkty
 
 

Doporučená multimediální centra

 
Multimediální centra jsou dnes hodně populární, proto připravujeme na TV Freaku každý měsíc aktualizovaný souhrn těch, které jsme testovali a lze je doporučit: www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra

 
 

Doporučené PC sestavy

 
Ve světě počítačů se stále objevují novinky, které mohou najednou zlepšit užitnou hodnotu nebo poměr cena/výkon oproti starším produktům. Každý měsíc tak připravujeme doporučené PC sestavy pro různá nasazení: www.svethardware.cz/doporucene-sestavy


 
 

Doporučené skříně

 
Jelikož PC skříně patří na Světu hardware mezi nejvíce recenzované produkty, přinášíme vám cca dvakrát ročně aktualizované vydání námi doporučených modelů (častější aktualizace není potřeba, jelikož se zajímavé novinky moc často nevyskytují). Ty nejzajímavější modely se snažíme podrobně otestovat, takže si u některých můžete přečíst i naši podrobnou recenzi: www.svethardware.cz/doporucene-skrine

reklama
Nejnovější články
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář