Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Doporučené fotoaparáty - leden 2011

, , návod
Doporučené fotoaparáty - leden 2011
Dnes začínáme nový cyklus článků, v kterém vám usnadníme výběr kompaktu nebo fotoaparátu s výměnným objektivem. Vybíráte nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Doporučené fotoaparáty - leden 2011
Volba digitálního fotoaparátu není nikdy jednoduchá záležitost. Požadavků je hodně, každý má ty své. Někdo chce co nejlepší fotografie, někdo naopak videosekvence, pro dalšího jsou důležité co nejmenší rozměry, velký zoom, výdrž na baterie a mnoho dalších aspektů.

V dnešním článku si v jednotlivých kategoriích vybereme ty nejzajímavější přístroje, které se na trhu nabízí. Naše doporučení vychází v drtivé většině případů z našich vlastních testů s odkazem na naši recenzi, takže si lze snadno zobrazit vyčerpávající informace, poznatky z praxe a testovací snímky daného fotoaparátu.Přístroje si rozdělíme po cenových i koncepčních kategoriích. Z fotoaparátů, které mají výměnné objektivy, se budeme věnovat zatím jen bezzrcátkovým modelům, v některých příštích měsících se ale podíváme i na zrcadlovky nižší a střední třídy. Teď už jen rozbít prasátko a hurá nakupovat!Kompakty do 3000 Kč s DPH


Nejlevnější kategorie fotoaparátů je zvláštní. Přestože základ v podobě čipu je shodný s mnoha dražšími modely a měly by teoreticky fotit dobře, jejich výbava bývá téměř nulová, mají pomalé procesory, malé LCD displeje a podobně. Přesto mezi nimi najdeme pár slušných přístrojů.Canon PowerShot A495 (aktualita)


Tento fotoaparát je základem nabídky Canonu za velmi nízkou cenu již kolem 1700 Kč s DPH. Výhodou je nízké rozlišení 10 megapixelů, díky němuž je schopen pořizovat docela kvalitní snímky i se starším procesorem DIGIC III. Objektiv má jen 3,3× zoom, jehož nevýhodou je počáteční ohnisko 37 milimetrů. Široký úhel záběru je mu tedy naprosto cizí, na druhou stranu i přes malý zoom docela dobře přibližuje.Velkou výhodou je skvělé makro od 1 centimetru a možnost nastavovat ručně závěrku od 1 do 15 sekund ve speciálním nočním režimu. Napájení zajišťují dvě AA baterií s výdrží na 400 snímků (doporučuji kvalitní články jako Varta PowerAccu 2700 mAh nebo vynikající Sanyo Eneloop). Zklame vás ale malý LCD displej s archaickým rozlišením 115.000 bodů.

Canon PowerShot A495 IS
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Canon PowerShot A495 IS poskytuje server Heureka.cz
Canon PowerShot A3000 IS / A3100 IS (recenze)


Tato dvojice kompaktů sice nepřesvědčí dílenským zpracováním, každopádně má na svou kategorii solidní snímky. PowerShot A3000 IS má 10MPx snímač, A3100 IS pak rozlišení 12 megapixelů. V obou případech zde najdete objektiv se 4× optickým zoomem od 35 milimetrů. Ani zde si tak neužijete příliš širokoúhlých fotografií.Maximální ohnisko 140 mm znamená docela slušné přiblížení. Dobré je i makro, objektiv má s ohledem na konkurenci solidní světelnost a potěší i optická stabilizace. Přestože expozici nastavuje automatika, v nočním režimu si můžete ručně vybrat časy 1 až 15 sekund. Napájení zajišťuje Li-Ion akumulátor s průměrnou výdrží. Za cenu kolem 2500 Kč s DPH jde o velmi dobrou nabídku.

Canon PowerShot A3000 IS
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Canon PowerShot A3000 IS poskytuje server Heureka.czCanon PowerShot A3100 IS
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Canon PowerShot A3100 IS poskytuje server Heureka.cz
Kompakty do 5000 Kč s DPH


V této kategorii nalezneme trochu pokročilejší modely s vyšším rozlišením, většími LCD displeji, ale většinou jen automatickým nastavováním expozice. Tato třída se částečně překrývá s nabídkou kapesních ultrazoomů, které do této cenové kategorie rovněž spadají. V této kategorii kompaktů toho mnoho zajímavého není a je opravdu lepší přejít ke kapesním ultrazoomům.Sony Cyber-shot W350 (recenze)


Přestože mezi kompakty do 5 000 Kč není mnoho zajímavého, v testu nás potěšil Sony Cyber-shot W350. 14MPx snímač sice více šumí, ale na nejnižší citlivosti dává pěkné snímky, čemuž dopomáhá i objektiv Carl Zeiss s velmi ostrým obrazem a docela příjemnou světelností.Nečekejte mnoho manuálních nastavení, o většinu věcí se stará automatika. Potěší na svou třídu slušné HD video, extrémně rychlé ostření a zajímavý režim panoramat. Cena se pohybuje kolem 3500 Kč s DPH, což je příjemné. Napájení má na starosti Li-Ion akumulátor, výdrž je spíše nižší.

Sony Cyber-shot DSC-W350
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Sony Cyber-shot DSC-W350 poskytuje server Heureka.cz