Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Doporučené fotoaparáty - leden 2012

, , návod
Doporučené fotoaparáty - leden 2012
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr kompaktu nebo fotoaparátu s výměnným objektivem. Vybíráte nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Doporučené fotoaparáty - leden 2012
Zde najdete kompakty, které mají sice stále malé 1/2,3" čipy, často ale u nich najdete kvalitní video, lepší světelnost objektivu, manuální ovládání a podobně. Jsou pro ty, kteří chtějí technologicky zajímavý přístroj, jenž se přitom snadno vejde do kapsy. Cena do 7 500 Kč s DPH.Canon IXUS 220 HS (recenze)


Malý stylový kompakt Canon IXUS 220 HS je funkcemi nabitý fotoaparát za příjemnou cenu. Ta činí 4200 Kč s DPH a za tuto částku dostanete 5× optický zoom již od 24 milimetrů (velmi širokoúhlý záběr), 12MPx CMOS BSI snímač s podporou Full HD videa a dokonce zde najdete i dynamickou stabilizaci obrazu!

Kvalita obrazu patří k lehkému nadprůměru. Po stránce čipu je na tom fotoaparát docela dobře, snímky jsou poměrně detailní, i když původních vynikajících výsledků 10MPx CMOS BSI čipu nedosahuje. Objektiv bohužel pozlobí chromatickou aberací. Fotoaparát je velmi tenký, takže se vejde do každé kapsy.

Canon IXUS 220 HS
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Canon IXUS 220 HS poskytuje server Heureka.cz
Canon IXUS 300 HS (recenze)


Modelem IXUS 300 HS dokázal Canon nevídané. Přesvědčil nás, že i kompakt s malým 1/2,3" čipem umí hezky fotit. CMOS BSI snímač Sony (známý z modelů HX5 nebo Samsungu WB2000) dotáhl Canon k dokonalosti. Kvalita obrazu (míra šumu a detailů) na nižší a střední citlivosti je s ohledem na konkurenci doslova fantastická. Dobré výsledky umocňuje objektiv s poměrně malým 3,8× optickým zoomem od širokoúhlých 28 mm, který disponuje světelností F2,0 na nejširším ohnisku! Vedle irisové clony je k dispozici i ND filtr, ale jeho využití si lze vynutit jen za určitých podmínek.K dispozici jsou vedle automatiky i prioritní režimy clony a času, plný manuál však chybí. HD video je dostatečně kvalitní, k dispozici jsou i zpomalené videosekvence. Trochu zklame horší ergonomie přístroje s neoznačeným ovladačem. Fotoaparát si můžete dopřát za 6000 Kč s DPH. Věřte, že stojí za to. I tento fotoaparát už ale mizí z trhu a není nejsnazší jej sehnat.

Canon IXUS 300HS IS
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Canon IXUS 300HS IS poskytuje server Heureka.cz
Nikon Coolpix P300 (recenze)


S modelem Coolpix P300 Nikon příjemně překvapil. Fotoaparát to sice není dokonalý, ale jako pohotový a kompaktní zápisník poslouží dokonale. Vejde se do každé kapsy, přitom nabídne 12MPx rozlišení a širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,8 na nejširším ohnisku. F4,9 na nejdelším sice není žádný zázrak, ale stále lepší než u konkurence. Potěší i plně manuální nastavení expozice.

Mezi dobré vlastnosti patří i nadprůměrný LCD displej, velmi účinná stabilizace a dobrá výdrž na baterie. Mezi negativa patří dlouhé zpracování multiexpozičních režimů (HDR je hůře použitelné), a i když má fotoaparát Full HD video, kvůli poněkud lenivějšímu autofokusu nejsou tyto videosekvence tak přesvědčivé jako u konkurence. Zpracování obrazu je občas poněkud agresivní, ale i tak patří k tomu lepšímu. Cena přístroje je nyní velmi příjemných 5500 Kč s DPH. Poměr ceny a výkonu je tak opravdu hodně slušný.

Nikon COOLPIX P300
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Graf ceny produktu Nikon COOLPIX P300 poskytuje server Heureka.cz