Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Registrace: 27.11.2019
Komentářů: 12, score 1.5 | Svět hardware: 497/1.1 | Svět mobilně: 15/1.5 | TV Freak: 3/1.0 | Relaxuj: 2/1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 28.1.2022 s hodnocením +2:
Za mě je tam nulová dohledatelnost, není v tom systém, když někdo bude dělat výuková minutová videa, nevím jak se k nim budete vracet za 2 roky, ten odkaz bude slepý. Na výuku to opravdu není. Hezká možnost seberealizace dost možná.
Pokud v tom nevidíte to, že děti jen sedí u mobilů a listují prstíkem nahoru a dolu a všechny znalosti jsou pouze nakoukané, nikoliv prožité, nemůžu Vás o své pravdě ­(která je pravděpodobně dost zkreslená­) přesvědčovat. Že si pak někdo vydělává tím, že nahrává videa jak údajně vtipně s manželem přebalují své miminko, je pouze obrazem dnešní doby. Stačí se podívat na ty, co si najala naše vláda, aby ukázali vládnoucí garnituru v lidštějším světle. Jsem holt stará škola a nelíbí se mi to.
Ptáte se co je na tom špatně. Odpověděl bych, že obsah plytký, dobrého pomálu a rozhodně to nerozvíjí inteligenci. Doporučuji komediální snímek ­"Idiocracy­", což je směr, kterým jsme se vydali. To, že pak osobní data mohou být zneužita je další věc. Že se ta data používají k analýzám a používají se ­"proti­" samotným uživatelům, aby jim bylo možné víc prodávat, je veřejné tajemství.
Na TikToku a dalších platformách jaksi nelze ani jasně identifikovat placenou propagaci. Máte­-li řekněme 100000 sledujících, zaplatí Vám firma za to, že řeknete ve videu, jak je ta bunda od nich co nosíte skvělá. Není to potom empiricky podložené, pouze Vás uplatili a ostatní, kteří Vám věří, si tu bundu třeba budou také chtít koupit.
Ale ve skutečnosti to nemusí být pravda, pouze Vám někdo zaplatil abyste mu udělal reklamu. Malé děti potom bezmyšlenkovitě opakují prázdné fráze, aniž by věděli co dělají a myslí si, že ty věci potřebují, ale pořád jsou to věci. Materialismus řekl bych. Necháme tomu volný průběh a uvidíme co se bude dít za 20­-30 let.
Naštěstí existují lidé přesvědčeni o svém údělu a zodpovědnosti a podobné praktiky odmítají. I na youtube takové znám. Osobně to používám pro svůj osobní rozvoj. Existují jazykové kurzy, kurzy psychologie, historické dokumenty, technické návody. Na youtube tohle hodně využívám, k tomu hudbu. Nesnáším komerci.
Když vidím ty lidi uvězněné před ­"černým zrcadlem­" je mi jich občas líto, ale takový je svět, ve kterém vyrůstají.
Komentář z 28.1.2022 s hodnocením +1:
Jediné co mi tam líbilo jsou nějaká videa ohledně přírody. Je to zaplavené nesmysly. Můj názor a chápu, že se to některým líbí a tráví na tom mraky času. Čekat že se něco naučím za 60 sekund je nesmysl. Maximálně tak přípravu dortu zrychlenou do minuty. To je OK. Ale že to primárně slouží ke generování zisků je jasné.