Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Dvě ceny EISA 2022-2023 pro Panasonic a Sigmu

20.8.2022, Milan Šurkala, aktualita
Dvě ceny EISA 2022-2023 pro Panasonic a Sigmu
Dalšími dvěma výrobci, kteří na letošních cenách EISA 2022-2023 získali dvě ocenění, jsou Panasonic a Sigma. Nepřekvapivě zde byly oceňovány především objektivy, neboť Sigma soutěžila jen v takových kategoriích, máme tu ale i jeden fotoaparát.
Přehled vítězů letošních cen EISA 2022-2023 pokračujeme dalšími výrobci, kteří dosáhli na dva tituly. Jedním z nich je Panasonic, který dostal titul pro nejlepší fotoaparát pro foto i video. Tím je Panasonic Lumix GH6. Má nový 25,2MPx snímač CMOS, výbornou ergonomii ovládání, zvládá 10bitové video v 5.7K a 60p, případně až 5.8K ve 30p. Má funkci Dual Output Gain, V-Log i záznam do ProRes.
 
Panasonic Lumix GH6
 
Nejlepším objektivem pro foto a video je opět produkt od tohoto výrobce, model Panasonic Leica DG Vario-Summilux 25-50mm F1.7 ASPH. Ten má obrazové výsledky pevných skel včetně jejich světelnosti. Nabídne úhly záběru normálních objektivů až krátkých teleobjektivů, je perfektně ostrý v celém ohniskovém rozsahu a všech clonách. Výborně se také doplňuje s objektivem 10-25mm. Potěšil i clonový kroužek.
 
Panasonic Leica DG Vario-Summilux 25-50mm F1.7 ASPH
 
Dalším výrobcem se dvěma oceněními je Sigma. Ta získala titul pro nejlepší superzoom, kterým je Sigma 150-600mm F3.5-6.3 DG DN OS Sports. Ten je určen pro full frame L-Mount nebo Sony E, vhodný má být pro wildlife nebo sport. Zajímavé je také zvětšení 1:2,8, pochopitelně nechybí zvýšená odolnost a přední člen má i povrchovou úpravu odpuzující nečistoty. Díky speciálním optickým členům jsou dobře potlačeny různé aberace a máme tu i 4EV optickou stabilizaci. Je rovněž výborně ostrý už od plně otevřené clony.
 
Sigma 150-600mm F3.5-6.3 DG DN OS Sports
 
Pokud jde o nejlepší širokoúhlý objektiv, tím se letos stává Sigma 20mm F2 DG DN Contemporary. I tento objektiv je určen pro L-Mount nebo Sony E až do full frame velikosti. Má sice světelnost F2, přesto je poměrně kompaktní. Má také odolnou a kvalitní konstrukci. Nechybí clonový kroužek, FLD a SLD členy se pak spolu s povrchovými vrstvami starají o velmi dobré obrazové výsledky. Oceněna tak byla i velmi dobrá ostrost až do rohů.
 
Sigma 20mm F2 DG DN Contemporary
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.