www.digimanie.cz
>
>
>

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování
, , aktualita
DxO uvádí novou generaci svého softwaru PhotoLab 4. Ten přináší především výrazné využití systémů umělé inteligence. DeepPRIME zavádí AI i do takových věcí, jako je odšumování nebo demozaikování.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti DxO jsme se dočkali nové generace softwaru PhotoLab 4 pro úpravu fotografií. Zásadní novinkou je technologie DeepPRIME, která přináší umělou inteligenci i do odšumování a demozaikování. Funkce byla natrénována na miliardách snímků a největších rozdílů k lepšímu bychom si měli všimnout na snímcích pořízených za špatného světla při využití výraznějšího prosvětlení a na fotografiích pořízených staršími fotoaparáty. Zásadní je zde to, že při normálním zpracování fotografií dochází nejprve k demozaikování a až pak k odšumování, zatímco umělá inteligence v DxO PhotoLab 4 umí tyto dva kroky spojit v jeden. Výhodou má být např. lepší zachování barev. DeepPRIME je k dispozici jen ve verzi Elite.
 
DxO PhotoLab 4
 
DxO Smart Workspace usnadňuje úpravu uživatelského rozhraní, které se může chovat podle přání uživatele, ukázat jen dostupné palety, ty předvybrané a podobně. Přibylo také dávkové přejmenování souborů, což je u mnoha jiných programů obvyklá funkce. DxO Advanced Memory vylepšuje historii provedených úprav, které jsou vedeny v chronologickém pořadí, umožňuje snazší porovnání s předchozí verzí a selektivní úpravy lze také synchronizovat a aplikovat na další snímky. Dalšího zlepšení se dočkal systém vkládání vodoznaku, který např. umožňuje nastavit způsob prolínání vrstvy obrázku a vodoznaku, stejně tak lze konfigurovat velikost, orientaci, umístění a další detaily.
 
DxO PhotoLab 4
 
Nově jsou podporovány RAWy z fotoaparátů Canon EOS R5, EOS R6, EOS 850D, Nikon D6, Z5, Olympus OM-D E-M10 Mark IV a Panasonic Lumix S5. Do 19. listopadu 2020 běží akce, kdy bude k dispozici verze Essential za 99,99 EUR (místo standardních 129 EUR). Verze Elite pak bude stát 149,99 EUR (místo 199 EUR). Aplikace je k dispozici bez předplatného a základní verzi lze nainstalovat na 2 počítače (Elite na tři). Upgrade z předchozí verze vyjde 49,99 EUR. Verze Elite s Nik Collection 3 pak vyjde na akčních 224,90 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář