reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování

, , aktualita
DxO uvádí novou generaci svého softwaru PhotoLab 4. Ten přináší především výrazné využití systémů umělé inteligence. DeepPRIME zavádí AI i do takových věcí, jako je odšumování nebo demozaikování.
Od společnosti DxO jsme se dočkali nové generace softwaru PhotoLab 4 pro úpravu fotografií. Zásadní novinkou je technologie DeepPRIME, která přináší umělou inteligenci i do odšumování a demozaikování. Funkce byla natrénována na miliardách snímků a největších rozdílů k lepšímu bychom si měli všimnout na snímcích pořízených za špatného světla při využití výraznějšího prosvětlení a na fotografiích pořízených staršími fotoaparáty. Zásadní je zde to, že při normálním zpracování fotografií dochází nejprve k demozaikování a až pak k odšumování, zatímco umělá inteligence v DxO PhotoLab 4 umí tyto dva kroky spojit v jeden. Výhodou má být např. lepší zachování barev. DeepPRIME je k dispozici jen ve verzi Elite.
 
DxO PhotoLab 4
 
DxO Smart Workspace usnadňuje úpravu uživatelského rozhraní, které se může chovat podle přání uživatele, ukázat jen dostupné palety, ty předvybrané a podobně. Přibylo také dávkové přejmenování souborů, což je u mnoha jiných programů obvyklá funkce. DxO Advanced Memory vylepšuje historii provedených úprav, které jsou vedeny v chronologickém pořadí, umožňuje snazší porovnání s předchozí verzí a selektivní úpravy lze také synchronizovat a aplikovat na další snímky. Dalšího zlepšení se dočkal systém vkládání vodoznaku, který např. umožňuje nastavit způsob prolínání vrstvy obrázku a vodoznaku, stejně tak lze konfigurovat velikost, orientaci, umístění a další detaily.
 
DxO PhotoLab 4
 
Nově jsou podporovány RAWy z fotoaparátů Canon EOS R5, EOS R6, EOS 850D, Nikon D6, Z5, Olympus OM-D E-M10 Mark IV a Panasonic Lumix S5. Do 19. listopadu 2020 běží akce, kdy bude k dispozici verze Essential za 99,99 EUR (místo standardních 129 EUR). Verze Elite pak bude stát 149,99 EUR (místo 199 EUR). Aplikace je k dispozici bez předplatného a základní verzi lze nainstalovat na 2 počítače (Elite na tři). Upgrade z předchozí verze vyjde 49,99 EUR. Verze Elite s Nik Collection 3 pak vyjde na akčních 224,90 EUR.
 


reklama
reklama
reklama