www.digimanie.cz
>
>
>

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování
, , aktualita
DxO uvádí novou generaci svého softwaru PhotoLab 4. Ten přináší především výrazné využití systémů umělé inteligence. DeepPRIME zavádí AI i do takových věcí, jako je odšumování nebo demozaikování.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti DxO jsme se dočkali nové generace softwaru PhotoLab 4 pro úpravu fotografií. Zásadní novinkou je technologie DeepPRIME, která přináší umělou inteligenci i do odšumování a demozaikování. Funkce byla natrénována na miliardách snímků a největších rozdílů k lepšímu bychom si měli všimnout na snímcích pořízených za špatného světla při využití výraznějšího prosvětlení a na fotografiích pořízených staršími fotoaparáty. Zásadní je zde to, že při normálním zpracování fotografií dochází nejprve k demozaikování a až pak k odšumování, zatímco umělá inteligence v DxO PhotoLab 4 umí tyto dva kroky spojit v jeden. Výhodou má být např. lepší zachování barev. DeepPRIME je k dispozici jen ve verzi Elite.
 
DxO PhotoLab 4
 
DxO Smart Workspace usnadňuje úpravu uživatelského rozhraní, které se může chovat podle přání uživatele, ukázat jen dostupné palety, ty předvybrané a podobně. Přibylo také dávkové přejmenování souborů, což je u mnoha jiných programů obvyklá funkce. DxO Advanced Memory vylepšuje historii provedených úprav, které jsou vedeny v chronologickém pořadí, umožňuje snazší porovnání s předchozí verzí a selektivní úpravy lze také synchronizovat a aplikovat na další snímky. Dalšího zlepšení se dočkal systém vkládání vodoznaku, který např. umožňuje nastavit způsob prolínání vrstvy obrázku a vodoznaku, stejně tak lze konfigurovat velikost, orientaci, umístění a další detaily.
 
DxO PhotoLab 4
 
Nově jsou podporovány RAWy z fotoaparátů Canon EOS R5, EOS R6, EOS 850D, Nikon D6, Z5, Olympus OM-D E-M10 Mark IV a Panasonic Lumix S5. Do 19. listopadu 2020 běží akce, kdy bude k dispozici verze Essential za 99,99 EUR (místo standardních 129 EUR). Verze Elite pak bude stát 149,99 EUR (místo 199 EUR). Aplikace je k dispozici bez předplatného a základní verzi lze nainstalovat na 2 počítače (Elite na tři). Upgrade z předchozí verze vyjde 49,99 EUR. Verze Elite s Nik Collection 3 pak vyjde na akčních 224,90 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik