www.digimanie.cz
>
>
>

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování

DxO PhotoLab 4 přináší AI do odšumování i demozaikování
, , aktualita
DxO uvádí novou generaci svého softwaru PhotoLab 4. Ten přináší především výrazné využití systémů umělé inteligence. DeepPRIME zavádí AI i do takových věcí, jako je odšumování nebo demozaikování.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti DxO jsme se dočkali nové generace softwaru PhotoLab 4 pro úpravu fotografií. Zásadní novinkou je technologie DeepPRIME, která přináší umělou inteligenci i do odšumování a demozaikování. Funkce byla natrénována na miliardách snímků a největších rozdílů k lepšímu bychom si měli všimnout na snímcích pořízených za špatného světla při využití výraznějšího prosvětlení a na fotografiích pořízených staršími fotoaparáty. Zásadní je zde to, že při normálním zpracování fotografií dochází nejprve k demozaikování a až pak k odšumování, zatímco umělá inteligence v DxO PhotoLab 4 umí tyto dva kroky spojit v jeden. Výhodou má být např. lepší zachování barev. DeepPRIME je k dispozici jen ve verzi Elite.
 
DxO PhotoLab 4
 
DxO Smart Workspace usnadňuje úpravu uživatelského rozhraní, které se může chovat podle přání uživatele, ukázat jen dostupné palety, ty předvybrané a podobně. Přibylo také dávkové přejmenování souborů, což je u mnoha jiných programů obvyklá funkce. DxO Advanced Memory vylepšuje historii provedených úprav, které jsou vedeny v chronologickém pořadí, umožňuje snazší porovnání s předchozí verzí a selektivní úpravy lze také synchronizovat a aplikovat na další snímky. Dalšího zlepšení se dočkal systém vkládání vodoznaku, který např. umožňuje nastavit způsob prolínání vrstvy obrázku a vodoznaku, stejně tak lze konfigurovat velikost, orientaci, umístění a další detaily.
 
DxO PhotoLab 4
 
Nově jsou podporovány RAWy z fotoaparátů Canon EOS R5, EOS R6, EOS 850D, Nikon D6, Z5, Olympus OM-D E-M10 Mark IV a Panasonic Lumix S5. Do 19. listopadu 2020 běží akce, kdy bude k dispozici verze Essential za 99,99 EUR (místo standardních 129 EUR). Verze Elite pak bude stát 149,99 EUR (místo 199 EUR). Aplikace je k dispozici bez předplatného a základní verzi lze nainstalovat na 2 počítače (Elite na tři). Upgrade z předchozí verze vyjde 49,99 EUR. Verze Elite s Nik Collection 3 pak vyjde na akčních 224,90 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2022 Doporučené fotoaparáty: leden 2022
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat v nabídce nejrůznějších fotoaparátů a telefonů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT YouTube: Shorts mají 5 bilionů zhlédnutí, uvažuje se nad NFT
CEO YouTube, Susan Wojcicki, zveřejnila několik zajímavých informací o tom, jak YouTube plánuje pokračovat v roce 2022. Zvažuje se např. integrace NFT nebo další rozšiřování možností YouTube Shorts.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej Ricoh Theta X: 360° kamerka dostává výměnnou baterku a 2,25" displej
Ricoh uvede na trh novou 360° kamerku Theta X. Ta dostane několik užitečných vylepšení jako např. vyměnitelný akumulátor nebo 2,25" displej, díky čemuž sníží svou závislost na připojení k mobilnímu telefonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu Matka viní Instagram ze sebevraždy její 11leté dcery, podala žalobu
Sociální sítě mohou být zejména pro mladé lidi hodně návykové a ještě horší to může být pro ty, kteří tam kvůli svému věku ani nemají co dělat. Matka 11leté dcery, která spáchala sebevraždu, ze smrti dívky viní cílenou návykovost těchto sítí.
26.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica Fotomobil Huawei P50 Pro přichází na český trh s optikou Leica
Huawei se během posledních let poněkud odmlčel kvůli americkým sankcím. Nyní to chce ale zkusit znovu a přichází s novým telefonem P50 Pro. Jeho fotografická část nese proslulé jméno německé Leicy.
25.1.2022, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů