Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze

11.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
Andreas Hvid je dánský fotograf a urban explorer, který velmi rád leze tam, kam by neměl. Jedním z jeho posledních počinů je Cheopsova pyramida v Gíze, na kterou je už pěknou řádku let zakázán vstup. Jemu a jeho přítelkyni se však podařilo na pyramidu potají vylézt. Sám Andreas říká, že se kolem potulovali několik hodin bez filmování a až poté se jim podařilo se nepozorovaně dostat na pyramidu. Ta by totiž měla být bedlivě střežena hlídkou.
 
 
Záznam, který byl umístěn na YouTube, ukazuje, jak se pár dostal nahoru, ukazuje také přítelkyně kouřit s cigaretou v ruce. Na konci videa je i záběr toho, jak se svleče do půl těla. Už toto bylo pro Egypt hodně závažným přečinem. Sám autor však na svých stránkách prezentuje i fotografii, jak má dvojice sex, oba jsou tedy úplně nazí. Říká však, že šlo jen o pózování a ve skutečnosti zde sex neměli. Ale věřte jim to při takové příležitosti.
 
Úřady nyní vyšetřují, zda je vůbec nahrávka pravá. Nevěří tomu, že by se někomu podařilo projít přes ostrahu a také se některým nezdají světla na horizontu u fotografie (což ale vypadá na pouhé přeexponování noční fotografie). Video bylo několikrát uploadováno na YouTube a poslední verze z 8. prosince má už nyní přes 2,7 milionu přehrání. Fotograf byl poněkud zaskočen negativní odezvou na snímky na sociálních sítích, kde mu mnozí vyčítají absenci respektu k památkám i cizím kulturám.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.