www.digimanie.cz
>
>
>

Elonův nebeský vlak: šňůra satelitů Starlink zachycena na noční obloze

Elonův nebeský vlak: šňůra satelitů Starlink zachycena na noční obloze
, , aktualita
Astrofotografům se mohl v poslední době na noční jasné obloze postavit do cesty úkaz, který připomíná světelnou šňůru. Jsou to satelity od SpaceX a Elona Muska, které byly minulý týden vyneseny do vesmíru. 
K oblíbeným
reklama
Astrofotografové, ale i obyčejní pozorovatelé večerní oblohy mohli v minulých nocích vidět na nebi zvláštní úkaz. Nejednalo se o UFO, jak si někteří lidé neinformovaní o družicích mysleli, ale o konstelaci satelitů Starlink, za kterými stojí Elon Musk a jeho společnost SpaceX. Tyto satelity mají být součástí sítě 12 000 družic, které zajistí levný a rychlý internet po celé zeměkouli. 

Šňůra zářících teček cestovala po obloze a při jasném nebi ji bylo možné vidět z různých míst, mezi které patří i Česká republika. A přesně tento Elonův "nebeský vlak" natočil i Marco Langbroek a je možné ho zhlédnout v přiloženém videu. 
 

Satelity nepoletí v tomto uskupení nastálo, ale postupně se budou rozdělovat. V jedné linii jsou proto, že se jedná o záběry nedlouho po vynesení raketou Falcon 9 z Mysu Canaveral na Floridě. Marco Langbroek satelity Starlink zachytil nad městem Leiden v Nizozemsku asi 22 hodin poté, co byly vypuštěny. Technické vybavení Marca Langbroeka se skládalo z kamery WATEC 902H a objektivu Canon FD 50mm f/1.8. Jasný vlak ze satelitů bylo možné vidět i pouhým okem, na video tento úkaz zachytil třeba i Marcin Łoboz z Polska. 
 

Objevují se i spekulace, jaký vliv by mohlo mít v budoucnu velké množství těchto Starlink satelitů na astronomické pozorování nebo například na astrofotografii. Podle ujištění Elona Muska by si toho běžně člověk neměl všimnout. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře