www.digimanie.cz
>
>
>

Epson našel ve skladu 30 zapomenutých dálkoměrů R-D1s, získají je fanoušci

Epson našel ve skladu 30 zapomenutých dálkoměrů R-D1s, získají je fanoušci
, , aktualita
Asi se to moc neví, ale Epson kdysi vyráběl i digitální fotoaparáty. Jedním z nich byl dálkoměr R-D1, který se objevil v roce 2004 a který dostal nástupce R-D1s o dva roky později. A právě 30 kusů tohoto přístroje se našlo ve skladech společnosti.
K oblíbeným
reklama
Dálkoměry si spojujeme především se společností Leica, ale před lety je vyráběla i společnost Epson. Konkrétně šlo o modely R-D1 a R-D1s. Ten druhý se představil v roce 2006, měl 6,1MPx APS-C CCD snímač. Tento fotoaparát se ve 30 zapomenutých kusech našel ve skladech společnosti a ty se dostanou mezi fanoušky tohoto fotoaparátu.
 
Epson R-1Ds
 
Epson totiž uspořádá fotografickou výstavu od 21. do 27. ledna 2022, kde budou prezentovány snímky pořízené fotoaparátem z řady R-D1. Majitelé těchto fotoaparátů sem mohli přihlásit své snímky (termín vypršel včera) a 30 z nich vyhraje možnost zakoupit si jednu z nalezených R-D1s za 2000 jenů. To je necelých 400 Kč. Nutnou podmínkou je také bydlet v Japonsku, takže nás se soutěž netýká. Fotoaparáty dostanou nové gripy, ale jinak budou prodány bez baterie, nabíječky, popruhu nebo softwaru. Epson také upozorňuje, že k R-D1 a R-D1s už neposkytuje žádnou formu podpory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů