www.digimanie.cz
>
>
>

Extrémní APS-C "širokáč" Laowa 9mm F2.8 Zero-D

Extrémní APS-C "širokáč" Laowa 9mm F2.8 Zero-D
, , aktualita
Venus Optics přichází s dalším zajímavým objektivem pro CSC fotoaparáty. Jde o Laowa 9mm F2.8 Zero-D, který lze využít na APS-C modelech. Výrobce se chlubí především minimálním zkreslením obrazu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model Laowa 9mm F2.8 Zero-D. Ten je určený pro APS-C CSC fotoaparáty od společností Fujifilm, Canon a Sony. Jeho přepočtená ohnisková vzdálenost pak činí 13,5 mm a úhel záběru je až 113° při minimálním zkreslení, které má být jednou z velkých výhod objektivu. Díky tomu má být ideálním prostředkem nejen pro krajinku, ale i architekturu. Na APS-C senzoru od Canonu pak bude kvůli většímu crop faktoru úhel záběru trochu nižší a přepočtená ohnisková vzdálenost se vyšplhá na 14,4 mm.
 
Laowa 9mm F2.8 Zero-D
 
V optické konstrukci je 15 optických členů v 10 skupinách, z toho tu jsou 3 ED členy a dva asférické elementy. Světelnost objektivu dosahuje solidní hodnoty F2,8 a 7lamelovou irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 12 centimetrů, maximální zvětšení pak naopak dosahuje hodnoty 0,13×. Objektiv si poradí se 49mm filtry, hmotnost pochopitelně závisí na zvoleném bajonetu (obecně se pohybuje okolo 215 gramů). Cenu zatím neznáme, v prodeji by se měl objevit v průběhu letošního dubna.
 
Laowa 9mm F2.8 Zero-D konstrukce a MTF křivka
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů