www.digimanie.cz
>
>
>

Extrémní APS-C "širokáč" Laowa 9mm F2.8 Zero-D

Extrémní APS-C "širokáč" Laowa 9mm F2.8 Zero-D
, , aktualita
Venus Optics přichází s dalším zajímavým objektivem pro CSC fotoaparáty. Jde o Laowa 9mm F2.8 Zero-D, který lze využít na APS-C modelech. Výrobce se chlubí především minimálním zkreslením obrazu.
reklama
Společnost Venus Optics rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model Laowa 9mm F2.8 Zero-D. Ten je určený pro APS-C CSC fotoaparáty od společností Fujifilm, Canon a Sony. Jeho přepočtená ohnisková vzdálenost pak činí 13,5 mm a úhel záběru je až 113° při minimálním zkreslení, které má být jednou z velkých výhod objektivu. Díky tomu má být ideálním prostředkem nejen pro krajinku, ale i architekturu. Na APS-C senzoru od Canonu pak bude kvůli většímu crop faktoru úhel záběru trochu nižší a přepočtená ohnisková vzdálenost se vyšplhá na 14,4 mm.
 
Laowa 9mm F2.8 Zero-D
 
V optické konstrukci je 15 optických členů v 10 skupinách, z toho tu jsou 3 ED členy a dva asférické elementy. Světelnost objektivu dosahuje solidní hodnoty F2,8 a 7lamelovou irisovou clonu lze nastavit maximálně na F22. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 12 centimetrů, maximální zvětšení pak naopak dosahuje hodnoty 0,13×. Objektiv si poradí se 49mm filtry, hmotnost pochopitelně závisí na zvoleném bajonetu (obecně se pohybuje okolo 215 gramů). Cenu zatím neznáme, v prodeji by se měl objevit v průběhu letošního dubna.
 
Laowa 9mm F2.8 Zero-D konstrukce a MTF křivka
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala