www.digimanie.cz
>
>
>
>

Extrémní Canon EF 1200mm f/5.6 půjde do dražby

Extrémní Canon EF 1200mm f/5.6 půjde do dražby
, , aktualita
Další pozoruhodný objektiv zamíří do aukce a určitě nepůjde o levné zboží. Jde o extrémní teleobjektiv Canon EF 1200mm f/5.6 L. Tento objektiv váží 16,5 kg, na délku má přes 83 cm a vyráběl se v jednotkách kusů.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme si ukázali objektiv Zeiss Planar 50mm f/0,7, který zamířil do aukce, a dnes tu máme další opravdu zajímavé sklo. Je jím extrémní teleobjektiv Canon EF 1200mm f/5.6 L. Do aukce půjde 9. října na Wetzlar Camera Auctions a jde o hodně výjimečný objektiv. Vyrobeno jich bylo patrně jen něco kolem 20, neboť roční produkce byla zhruba 2 kusy. Vyráběl se výhradně na objednávku a majitel si na něj musel počkat zhruba 1,5 roku. Vždyť jeden rok totiž trvalo, než vyrostl fluoritový krystal do potřebné velikosti, aby mohl být použit v objektivu. Objektiv se vyráběl ručně.
 
Canon EF 1200mm f/5.6 L
 
Má i další zajímavé specifikace. Na délku měří 83,6 cm, průměr je 228 mm a váží 16,5 kg. Nebyl také vůbec levný. Dobové záznamy hovoří o cenách mezi 90 až 120 tisíci USD, a to se bavíme o 90. letech minulého století. Kvůli inflaci by to dnes bylo téměř dvakrát tolik. Na kolik se vyšplhá cena tohoto draženého kusu, to teprve uvidíme. Kolik tipujete?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala