www.digimanie.cz
>
>
>

Extrémní makro objektiv Mitakon 85mm f/2.8 1-5X Super Macro

Extrémní makro objektiv Mitakon 85mm f/2.8 1-5X Super Macro
, , aktualita
Čínský výrobce objektivů Mitakon představuje nový model 85mm f/2.8 1-5X Super Macro. Už název napovídá mnohé, rozhodně totiž nepůjde o tuctový makro objektiv. Může totiž dosáhnout maximálně až 5× zvětšení.
K oblíbeným
reklama
Společnost Zhongyi Optics představila nový objektiv Mitakon 85mm f/2.8 1-5X Super Macro. Novinka nabídne 85mm ohniskovou vzdálenost a podporuje i full frame fotoaparáty. Počet bajonetů, pro které se vyrábí, je poměrně vysoký a máme tu Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Sony A, Pentax K, Micro Four Thirds a Fujifilm X. Objektiv se skládá z 12 optických členů v 8 skupinách, jeho 9lamelová irisová clona pak nabídne rozsah od F2,8 až do F32.
 
Mitakon 85mm f/2.8 1-5X Super Macro
 
Velkým lákadlem objektivu je především jeho extrémní zvětšení. Při 1× zvětšení může fotit ze vzdálenosti 272 mm, nicméně nastavit se dá až 5× zvětšení a i při něm můžete být poměrně daleko, výrobce hovoří o vzdálenosti 100 mm od foceného objektu. Zaostřování je pochopitelně jen manuální a bylo by dobré poznamenat, že jde o takový makro objektiv, který nabídne jen focení velkého zvětšení, neumí tedy zaostřit na nekonečno. Objektiv má 122 mm na délku, v průměru 67 mm, využívá filtry s 58mm průměrem a jeho hmotnost činí 750 gramů. Za cenu $499 dostanete i stativový držák a kruhové LED světlo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala