reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Finální verze objektivu Laowa 7.5mm f/2 MFT na trhu

3.5.2017, Milan Šurkala, aktualita
Na podzim minulého roku byl oznámen nový objektiv Venus Optics Laowa 7.5mm f/2 MFT. Nyní se dostává do prodeje jeho finální verze, která může vážit pouhých 150 gramů v odlehčené variantě. Objektiv je určen pro Micro Four Thirds.
Společnost Venus Optics v září 2016 představila nový objektiv Laowa 7.5mm f/2 MFT. Od té doby ještě došlo k mírným změnám a finální verze se tak konečně dostává do prodeje. Nabídne 7,5mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená 15 mm po přepočtu, neboť je určen pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Úhel záběru tak činí 110° a jde o klasický rektilineární objektiv. Světelnost dosahuje výborné hodnoty F2, clona má pak 7 lamel. Díky velmi dobré světelnosti je vhodný např. pro astrofotografii.


Laowa 7.5mm f/2 MFT


Objektiv se skládá ze 13 optických členů v 9 skupinách, 3 členy jsou z ED skla, další 2 jsou pak asférické. Ostřit je možné ze vzdálenosti 12 centimetrů, maximální zvětšení však i tak dosahuje jen hodnoty 0,11×. Rozměry objektivu činí 50×55 mm a hmotnost závisí na verzi. Ta standardní má 170 gramů, k dispozici je ale i varianta Lightweight, která díky lehčím materiálům váží jen 150 gramů a je tak vhodnější např. pro použití na dronech. S objektivem lze používat 46mm filtry. Standardní verze bude stát $499 a v prodeji má být již od konce května. Verze Lightweight bude trochu dražší, její cena má vystoupat na $519 a v prodeji bude od července. Obě verze si však lze koupit v předprodeji jak v černé, tak i stříbrné barevné variantě

Zdroj: venuslens.net
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama