www.digimanie.cz
>
>
>

Finální verze objektivu Laowa 7.5mm f/2 MFT na trhu

Finální verze objektivu Laowa 7.5mm f/2 MFT na trhu
, , aktualita
Na podzim minulého roku byl oznámen nový objektiv Venus Optics Laowa 7.5mm f/2 MFT. Nyní se dostává do prodeje jeho finální verze, která může vážit pouhých 150 gramů v odlehčené variantě. Objektiv je určen pro Micro Four Thirds.reklama
Společnost Venus Optics v září 2016 představila nový objektiv Laowa 7.5mm f/2 MFT. Od té doby ještě došlo k mírným změnám a finální verze se tak konečně dostává do prodeje. Nabídne 7,5mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená 15 mm po přepočtu, neboť je určen pro Micro Four Thirds fotoaparáty. Úhel záběru tak činí 110° a jde o klasický rektilineární objektiv. Světelnost dosahuje výborné hodnoty F2, clona má pak 7 lamel. Díky velmi dobré světelnosti je vhodný např. pro astrofotografii.


Laowa 7.5mm f/2 MFT


Objektiv se skládá ze 13 optických členů v 9 skupinách, 3 členy jsou z ED skla, další 2 jsou pak asférické. Ostřit je možné ze vzdálenosti 12 centimetrů, maximální zvětšení však i tak dosahuje jen hodnoty 0,11×. Rozměry objektivu činí 50×55 mm a hmotnost závisí na verzi. Ta standardní má 170 gramů, k dispozici je ale i varianta Lightweight, která díky lehčím materiálům váží jen 150 gramů a je tak vhodnější např. pro použití na dronech. S objektivem lze používat 46mm filtry. Standardní verze bude stát $499 a v prodeji má být již od konce května. Verze Lightweight bude trochu dražší, její cena má vystoupat na $519 a v prodeji bude od července. Obě verze si však lze koupit v předprodeji jak v černé, tak i stříbrné barevné variantě

Zdroj: venuslens.net
Nejnovější články
Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR Rekordní Tamron 18-400mm přichází, 22× zoom pro DSLR
Tamron uvedl na trh rekordní objektiv pro zrcadlovky. Nabídne neuvěřitelný 22,2× optický zoom, což je hodnota, která u výměnných objektivů rozhodně není běžná. Hmotnost přitom jen lehce přesahuje 700 gramů.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  9 komentářů
Doporučené fotoaparáty: červen 2017 Doporučené fotoaparáty: červen 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera,  návod, Milan Šurkala,  48 komentářů
Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů
Před 100 lety vznikla společnost Gitzo a v rámci oslav tohoto výročí byly představeny dvě limitované edice stativů. Gitzo The 100 Year Anniversary Edition bude první z nich a ještě více limitován bude The Arsene Gitzhoven Edition.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody Purest Picture: Robin de Puy fotila kapkou vody
V rámci reklamní kampaně na balenou vodu Spa byla fotografka Robin de Puy oslovena, zda by nevyfotila portréty přes kapku této vody. Fotoaparát tedy neměl klasický objektiv, využilo se sklíčko, zrcátko a trochu elektřiny. Výsledky jsou hodně zajímavé.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35 Zeiss uvedl světelný objektiv Milvus 1.4/35
Desátým objektivem řady Zeiss Milvus se stal model Milvus 1.4/35. Jde tedy spíše o širokoúhlý objektiv s výbornou světelností F1,4. Výrobce slibuje i odolnost vůči nepříznivému počasí a skvělé optické výkony až do rohů.
22.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala