www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware verze 1.1 pro Panasonic Lumix GH2

Firmware verze 1.1 pro Panasonic Lumix GH2
, , aktualita
Patrně nejlepší, ale také nejdražší Micro Four Thirds fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH2 se dočkal nového firmwaru verze 1.1, která přidává např. 25p a 30p Full HD video s 24Mbps, podporu Power Zoom objektivů a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Nejdražší fotoaparát Micro Four Thirds systému, Panasonic Lumix DMC-GH2, se dočkal firmwaru verze 1.1. Ten opravuje několik nedostatků a vylepšuje pár vlastností. Zejména kameramany potěší možnost zápisu Full HD videa s 25 nebo 30 progresivními snímky za sekundu i ve 24Mbps kvalitě. S objektivem LUMIX G X VARIO PZ 45-175mm / F4.0-5.6 ASPH. / POWER O.I.S. je možno využít funkci Power Zoom Lens a v menu tak přibyly funkce Disp. Focal Length (Zobrazení ohniskové vzdálenosti), Step Zoom, Zoom Resume, Zoom Speed a Zoom Ring.

Při autofokusu se nyní může zvětšovat kompletně celý náhled. Bracketing má nyní kratší prodlevy mezi snímky. Dále bylo zvýšeno množství snímků, které lze pořídit při sekvenčním snímání. Extra Tele Conversion může být nastaveno zvlášť pro fotografie a zvlášť pro videosekvence. Panasonic zlepšil i nastavování síly blesku, vylepšen byl znovu i autofokus u videosekvencí. Zvuková signalizace vybité baterie nyní reflektuje nastavení hlasitosti fotoaparátu. V menu nově najdete funkci Half Press Release (chování spouště po uvolnění namáčknutí), vylepšeno bylo i odšumování při vysokých citlivostech. Jako poslední je tu možnost deaktivovat dotykové ovládání. Firmware si můžete stáhnout na stránkách Panasonicu.

Zdroj: www.dpreview.com, www.panasonic.jp
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala