www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware verze 1.1 pro Panasonic Lumix GH2

Firmware verze 1.1 pro Panasonic Lumix GH2
, , aktualita
Patrně nejlepší, ale také nejdražší Micro Four Thirds fotoaparát Panasonic Lumix DMC-GH2 se dočkal nového firmwaru verze 1.1, která přidává např. 25p a 30p Full HD video s 24Mbps, podporu Power Zoom objektivů a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Nejdražší fotoaparát Micro Four Thirds systému, Panasonic Lumix DMC-GH2, se dočkal firmwaru verze 1.1. Ten opravuje několik nedostatků a vylepšuje pár vlastností. Zejména kameramany potěší možnost zápisu Full HD videa s 25 nebo 30 progresivními snímky za sekundu i ve 24Mbps kvalitě. S objektivem LUMIX G X VARIO PZ 45-175mm / F4.0-5.6 ASPH. / POWER O.I.S. je možno využít funkci Power Zoom Lens a v menu tak přibyly funkce Disp. Focal Length (Zobrazení ohniskové vzdálenosti), Step Zoom, Zoom Resume, Zoom Speed a Zoom Ring.

Při autofokusu se nyní může zvětšovat kompletně celý náhled. Bracketing má nyní kratší prodlevy mezi snímky. Dále bylo zvýšeno množství snímků, které lze pořídit při sekvenčním snímání. Extra Tele Conversion může být nastaveno zvlášť pro fotografie a zvlášť pro videosekvence. Panasonic zlepšil i nastavování síly blesku, vylepšen byl znovu i autofokus u videosekvencí. Zvuková signalizace vybité baterie nyní reflektuje nastavení hlasitosti fotoaparátu. V menu nově najdete funkci Half Press Release (chování spouště po uvolnění namáčknutí), vylepšeno bylo i odšumování při vysokých citlivostech. Jako poslední je tu možnost deaktivovat dotykové ovládání. Firmware si můžete stáhnout na stránkách Panasonicu.

Zdroj: www.dpreview.com, www.panasonic.jp
Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala18 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala