www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon
, , aktualita
V poslední době se objevilo několik nových firmwarů pro nejrůznější fotoaparáty. Vylepšeny byly Panasonicy Lumix TZ20 a FT3, dále Ricoh GXR, rovněž digitální zrcadlovky Nikon D7000 a Canon EOS 7D.
K oblíbeným
reklama
Většina výrobců své fotoaparáty průběžně vylepšuje. Panasonic uvolnil nový firmware verze 1.1 pro kapesní ultrazoom Panasonic Lumix TZ20 a verzi 1.1 pro outdoorový kompakt Panasonic Lumix FT3. U těchto fotoaparátů bylo vylepšena přesnost GPS, konkrétně přiřazování důležitých lokalit (zejména v Evropě).Dalším fotoaparátem, který se dočkal nového firmwaru, je systém Ricoh GXR. Firmware verze 1.36 upravuje chování všech jednotek ve scénickému režimu Cross Process (barvy při náhledu na displeji se lišily proti tomu, jaké byly na vyfoceném snímku), u jednotky A12 (28mm) byla opravena špatná expozice za určitých podmínek a u obou jednotek A12 (28mm i 50mm) by se již neměl vyskytovat problém se scénickými režimy za horšího světla, kdy se fotoaparát mohl celý zaseknout.Nikon pak upgradoval Nikon D7000. Firmware verze 1.02 přináší velké množství oprav. Redukce šumu při dlouhých expozicích je prováděna u snímků se závěrkou 1 sekundy a delších (původně 8 sekund a více), oprava videosekvencí, které nešly otevřít v některých editačních programech, rovněž bylo opraveno přehrávání videa na televizi přes A/V kabel, kdy při prvním přehrávání bylo vše v pořádku, ale při druhém byly problémy se zvukem. Dále bylo odstraněno občasné barevné ladění RAW snímků, chyby s GPS jednotkou i vodováhou, pokud byla namapována na funkční tlačítko Fn. V neposlední řadě byly odstraněny i některé chyby v menu nápovědy.Canon pak upravil EOS 7D, jehož nový firmware verze 1.2.5 odstranil chyby při práci s některými CF kartami, byla vylepšena stabilizace s některými objektivy, rovněž byla zvýšena rychlost zápisu na UDMA7 karty.Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala54 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář