www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon
, , aktualita
V poslední době se objevilo několik nových firmwarů pro nejrůznější fotoaparáty. Vylepšeny byly Panasonicy Lumix TZ20 a FT3, dále Ricoh GXR, rovněž digitální zrcadlovky Nikon D7000 a Canon EOS 7D.
reklama
Většina výrobců své fotoaparáty průběžně vylepšuje. Panasonic uvolnil nový firmware verze 1.1 pro kapesní ultrazoom Panasonic Lumix TZ20 a verzi 1.1 pro outdoorový kompakt Panasonic Lumix FT3. U těchto fotoaparátů bylo vylepšena přesnost GPS, konkrétně přiřazování důležitých lokalit (zejména v Evropě).Dalším fotoaparátem, který se dočkal nového firmwaru, je systém Ricoh GXR. Firmware verze 1.36 upravuje chování všech jednotek ve scénickému režimu Cross Process (barvy při náhledu na displeji se lišily proti tomu, jaké byly na vyfoceném snímku), u jednotky A12 (28mm) byla opravena špatná expozice za určitých podmínek a u obou jednotek A12 (28mm i 50mm) by se již neměl vyskytovat problém se scénickými režimy za horšího světla, kdy se fotoaparát mohl celý zaseknout.Nikon pak upgradoval Nikon D7000. Firmware verze 1.02 přináší velké množství oprav. Redukce šumu při dlouhých expozicích je prováděna u snímků se závěrkou 1 sekundy a delších (původně 8 sekund a více), oprava videosekvencí, které nešly otevřít v některých editačních programech, rovněž bylo opraveno přehrávání videa na televizi přes A/V kabel, kdy při prvním přehrávání bylo vše v pořádku, ale při druhém byly problémy se zvukem. Dále bylo odstraněno občasné barevné ladění RAW snímků, chyby s GPS jednotkou i vodováhou, pokud byla namapována na funkční tlačítko Fn. V neposlední řadě byly odstraněny i některé chyby v menu nápovědy.Canon pak upravil EOS 7D, jehož nový firmware verze 1.2.5 odstranil chyby při práci s některými CF kartami, byla vylepšena stabilizace s některými objektivy, rovněž byla zvýšena rychlost zápisu na UDMA7 karty.Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů