www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon
, , aktualita
V poslední době se objevilo několik nových firmwarů pro nejrůznější fotoaparáty. Vylepšeny byly Panasonicy Lumix TZ20 a FT3, dále Ricoh GXR, rovněž digitální zrcadlovky Nikon D7000 a Canon EOS 7D.
K oblíbeným
reklama
Většina výrobců své fotoaparáty průběžně vylepšuje. Panasonic uvolnil nový firmware verze 1.1 pro kapesní ultrazoom Panasonic Lumix TZ20 a verzi 1.1 pro outdoorový kompakt Panasonic Lumix FT3. U těchto fotoaparátů bylo vylepšena přesnost GPS, konkrétně přiřazování důležitých lokalit (zejména v Evropě).Dalším fotoaparátem, který se dočkal nového firmwaru, je systém Ricoh GXR. Firmware verze 1.36 upravuje chování všech jednotek ve scénickému režimu Cross Process (barvy při náhledu na displeji se lišily proti tomu, jaké byly na vyfoceném snímku), u jednotky A12 (28mm) byla opravena špatná expozice za určitých podmínek a u obou jednotek A12 (28mm i 50mm) by se již neměl vyskytovat problém se scénickými režimy za horšího světla, kdy se fotoaparát mohl celý zaseknout.Nikon pak upgradoval Nikon D7000. Firmware verze 1.02 přináší velké množství oprav. Redukce šumu při dlouhých expozicích je prováděna u snímků se závěrkou 1 sekundy a delších (původně 8 sekund a více), oprava videosekvencí, které nešly otevřít v některých editačních programech, rovněž bylo opraveno přehrávání videa na televizi přes A/V kabel, kdy při prvním přehrávání bylo vše v pořádku, ale při druhém byly problémy se zvukem. Dále bylo odstraněno občasné barevné ladění RAW snímků, chyby s GPS jednotkou i vodováhou, pokud byla namapována na funkční tlačítko Fn. V neposlední řadě byly odstraněny i některé chyby v menu nápovědy.Canon pak upravil EOS 7D, jehož nový firmware verze 1.2.5 odstranil chyby při práci s některými CF kartami, byla vylepšena stabilizace s některými objektivy, rovněž byla zvýšena rychlost zápisu na UDMA7 karty.Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100 Zeiss přichází s objektivem Otus 1.4/100
Zeiss přichází s dalším objektivem do řady Otus. Opět tu máme vynikající světelnost F1,4, tentokrát však s ohniskovou vzdáleností 100 mm. Novinka má nabízet výkony typické pro středoformátové objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala