www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon

Firmwary pro Panasonic, Ricoh, Nikon a Canon
, , aktualita
V poslední době se objevilo několik nových firmwarů pro nejrůznější fotoaparáty. Vylepšeny byly Panasonicy Lumix TZ20 a FT3, dále Ricoh GXR, rovněž digitální zrcadlovky Nikon D7000 a Canon EOS 7D.
K oblíbeným
reklama
Většina výrobců své fotoaparáty průběžně vylepšuje. Panasonic uvolnil nový firmware verze 1.1 pro kapesní ultrazoom Panasonic Lumix TZ20 a verzi 1.1 pro outdoorový kompakt Panasonic Lumix FT3. U těchto fotoaparátů bylo vylepšena přesnost GPS, konkrétně přiřazování důležitých lokalit (zejména v Evropě).Dalším fotoaparátem, který se dočkal nového firmwaru, je systém Ricoh GXR. Firmware verze 1.36 upravuje chování všech jednotek ve scénickému režimu Cross Process (barvy při náhledu na displeji se lišily proti tomu, jaké byly na vyfoceném snímku), u jednotky A12 (28mm) byla opravena špatná expozice za určitých podmínek a u obou jednotek A12 (28mm i 50mm) by se již neměl vyskytovat problém se scénickými režimy za horšího světla, kdy se fotoaparát mohl celý zaseknout.Nikon pak upgradoval Nikon D7000. Firmware verze 1.02 přináší velké množství oprav. Redukce šumu při dlouhých expozicích je prováděna u snímků se závěrkou 1 sekundy a delších (původně 8 sekund a více), oprava videosekvencí, které nešly otevřít v některých editačních programech, rovněž bylo opraveno přehrávání videa na televizi přes A/V kabel, kdy při prvním přehrávání bylo vše v pořádku, ale při druhém byly problémy se zvukem. Dále bylo odstraněno občasné barevné ladění RAW snímků, chyby s GPS jednotkou i vodováhou, pokud byla namapována na funkční tlačítko Fn. V neposlední řadě byly odstraněny i některé chyby v menu nápovědy.Canon pak upravil EOS 7D, jehož nový firmware verze 1.2.5 odstranil chyby při práci s některými CF kartami, byla vylepšena stabilizace s některými objektivy, rovněž byla zvýšena rychlost zápisu na UDMA7 karty.Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář