Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fiverr se dává dohromady s fotobankou Shutterstock, nabídne její obsah

7.9.2022, Milan Šurkala, aktualita
Fiverr se dává dohromady s fotobankou Shutterstock, nabídne její obsah
Fotobanka Shutterstock a server Fiverr uzavřely spolupráci, kdy prodejci na Fiverru budou mít přístup ke kolekci obsahu z fotobanky pro své projekty. Zjednoduší to tak licencování obsahu a otázkou je, jak z toho budou profitovat fotografové.
Fotobanka Shutterstock v poslední době upadá v nemilost fotografů kvůli sníženým provizím i nelogickému schvalování, kde se patrně částečně využívá AI. Velkou otázkou je, co vyleze z dalších "exciting news", které obvykle znamenají ne dobré, ale špatné zprávy. V tomto případě by to nemuselo být špatné, což ale ukáže až čas. Shutterstock se totiž dal dohromady se serverem Fiverr, na kterém mohou prodejci (poskytovatelé) nabízet své služby ostatním (zákazníkům, klientům). A v některých případech se těmto poskytovatelům může hodit obsah z fotobanky.
 
Fiverr Shutterstock
 
Právě sem pak přichází Shutterstock, který nabízí svou kolekci Fiverru, a ten ji tak integruje přímo do své platformy (tzv. Shutterstock-Gig). Poskytovatelům služeb na Fiverru to tak zjednoduší vyhledávání i využití licencovaného obsahu. Mohou si ho vyzkoušet zdarma a zakomponovat do svých projektů v náhledu s vodoznakem, po schválení od klientů pak může dojít k nákupu a odstranění vodoznaku. Cena činí 2 USD za obrázek, 3 USD za hudbu a 5 USD za video. Tu platí klient, poskytovatel služby na platformě dostává 20% provizi. Co to přesně ale bude znamenat ve výsledku pro samotného fotografa na Shutterstocku, není úplně jasné.
 
Zdroj: fiverr.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.