www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr Wall Art nyní nabízí přes 50 milionů Creative Commons fotografií

Flickr Wall Art nyní nabízí přes 50 milionů Creative Commons fotografií
, , aktualita
Před měsícem spustil Flickr službu Wall Art, která umožňovala nechat si vytisknout a zarámovat své vlastní fotografie umístěné na Flickr. Nyní je možné nechat si vytisknout i fotografie jiných, spadají-li pod některé typy Creative Commons licencí.
K oblíbeným
reklama
V říjnu 2014 byla spuštěna služba Flickr Wall Art. Díky ní jste si mohli nechat profesionálně vytisknout své fotografie a nechat je zarámovat. Služba byla dostupná pouze v USA. Nově se ale Flickr Wall Art významně rozšiřuje, protože už nejste omezeni pouze na své fotografie. Nově si můžete nechat vytisknout i fotografie jiných a ty tak mohou klidně viset ve vašem obýváku.


Logo Flickru


Podmínkou je, aby taková fotografie byla na Flickru uvolněna pod speciálním typem Creative Commons licence (konkrétně CC-BY a CC-BY-SA), kterých je na Flickru údajně přes 50 milionů. Ostatní Creative Commons licence jako je např. CC-BY-NC jsou logicky z kolekce vyřazeny. Kolekce je rozšířena o snímky z Flickr Marketplace (rozdělena na abstrakci, zvířata, vzory, jídlo, krajinu a cestovatelské snímky) a speciální kolekci snímků vesmírné agentury NASA.

Ceny Premium Photo Mounts nyní začínají na $49 (původně $59) a Gallery Canvas Wrap už dokonce na $29 (původně $49). Z údajů Flickru není jasné, zda autor fotografie z Creative Commons části za výtisk vůbec něco dostane. Autoři fotografií z Flickr Marketplace se pak mohou těšit na 51 %.

Zdroj: www.flickr.com
Nejnovější články
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář