www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr Wall Art nyní nabízí přes 50 milionů Creative Commons fotografií

Flickr Wall Art nyní nabízí přes 50 milionů Creative Commons fotografií
, , aktualita
Před měsícem spustil Flickr službu Wall Art, která umožňovala nechat si vytisknout a zarámovat své vlastní fotografie umístěné na Flickr. Nyní je možné nechat si vytisknout i fotografie jiných, spadají-li pod některé typy Creative Commons licencí.
K oblíbeným
reklama
V říjnu 2014 byla spuštěna služba Flickr Wall Art. Díky ní jste si mohli nechat profesionálně vytisknout své fotografie a nechat je zarámovat. Služba byla dostupná pouze v USA. Nově se ale Flickr Wall Art významně rozšiřuje, protože už nejste omezeni pouze na své fotografie. Nově si můžete nechat vytisknout i fotografie jiných a ty tak mohou klidně viset ve vašem obýváku.


Logo Flickru


Podmínkou je, aby taková fotografie byla na Flickru uvolněna pod speciálním typem Creative Commons licence (konkrétně CC-BY a CC-BY-SA), kterých je na Flickru údajně přes 50 milionů. Ostatní Creative Commons licence jako je např. CC-BY-NC jsou logicky z kolekce vyřazeny. Kolekce je rozšířena o snímky z Flickr Marketplace (rozdělena na abstrakci, zvířata, vzory, jídlo, krajinu a cestovatelské snímky) a speciální kolekci snímků vesmírné agentury NASA.

Ceny Premium Photo Mounts nyní začínají na $49 (původně $59) a Gallery Canvas Wrap už dokonce na $29 (původně $49). Z údajů Flickru není jasné, zda autor fotografie z Creative Commons části za výtisk vůbec něco dostane. Autoři fotografií z Flickr Marketplace se pak mohou těšit na 51 %.

Zdroj: www.flickr.com
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře