www.digimanie.cz
>
>
>

Flickr Wall Art nyní nabízí přes 50 milionů Creative Commons fotografií

Flickr Wall Art nyní nabízí přes 50 milionů Creative Commons fotografií
, , aktualita
Před měsícem spustil Flickr službu Wall Art, která umožňovala nechat si vytisknout a zarámovat své vlastní fotografie umístěné na Flickr. Nyní je možné nechat si vytisknout i fotografie jiných, spadají-li pod některé typy Creative Commons licencí.
K oblíbeným
reklama
V říjnu 2014 byla spuštěna služba Flickr Wall Art. Díky ní jste si mohli nechat profesionálně vytisknout své fotografie a nechat je zarámovat. Služba byla dostupná pouze v USA. Nově se ale Flickr Wall Art významně rozšiřuje, protože už nejste omezeni pouze na své fotografie. Nově si můžete nechat vytisknout i fotografie jiných a ty tak mohou klidně viset ve vašem obýváku.


Logo Flickru


Podmínkou je, aby taková fotografie byla na Flickru uvolněna pod speciálním typem Creative Commons licence (konkrétně CC-BY a CC-BY-SA), kterých je na Flickru údajně přes 50 milionů. Ostatní Creative Commons licence jako je např. CC-BY-NC jsou logicky z kolekce vyřazeny. Kolekce je rozšířena o snímky z Flickr Marketplace (rozdělena na abstrakci, zvířata, vzory, jídlo, krajinu a cestovatelské snímky) a speciální kolekci snímků vesmírné agentury NASA.

Ceny Premium Photo Mounts nyní začínají na $49 (původně $59) a Gallery Canvas Wrap už dokonce na $29 (původně $49). Z údajů Flickru není jasné, zda autor fotografie z Creative Commons části za výtisk vůbec něco dostane. Autoři fotografií z Flickr Marketplace se pak mohou těšit na 51 %.

Zdroj: www.flickr.com
reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře