31.10.2007, Roman Pihan, článek

Většina fotografů pracuje ve formátu JPEG, který se stal de facto široce používaným standardem pro ukládání digitálních snímků. Je to formát vynikající, avšak nehodí se vždy a všude. Jaké jsou tedy jeho limity a další možnosti? Začneme ale od začátku …

reklama
Jaka kvalita zaznamu ?? | od: lada 305  26.12.200718:09
Co mam spravne nastavit na fotaku L nebo M a co komprese mala nebo velka ?? jsem z toho jelen .Kdyz nastavim na maximum kvalitu ,bude to mit vliv na male fotky ?­(budiu preostreny ?­) pri prohlizeni. Poradte prosim
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Jaka kvalita zaznamu ?? | od: Jan Čerbák  26.12.200723:05
L = large ­(velké a kvalitní fotky­), M = medium ­(střední stupeň­) a S = small ­(malé a nekvalitní fotky ideální pro web­). Tato písmena se většinou vztahují k rozlišení. Komprese se nastavuje většinou jen ve dvou­-třech stupních ­(normal, fine, superfine­). Zpravidla platí, že čím více místa zabírá fotografie na kartě, tím více je na ni informací a tím je kvalitnější. Vše byste měla mít popsáno v návodu ke svému fotoaparátu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Jaka kvalita zaznamu ?? | od: nihil  3.6.20087:56
Pokud máš dostatečně velkou kartu, tak používej co největší rozlišení a co nejmenší kompresi. Zmenšit rozlišení a zvětšit kompresi můžeš kdykoliv na PC a ještě to budeš mít kvalitněji než v samotném foťáku. Abych pravdu řekl, jediné, co mi chybí u toho mého je formát RAW.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Jaka kvalita zaznamu ?? | od: zjs  11.6.20089:27
L­/M­/S Rozlišení fotky používejte to největší ­(L­). Pokud fotoaparát nabízí navíc poměr stran klasické fotografie, zvolte radši ten, je o něco menší, ale odpovídá poměru stran vyvolaných fotek ­- není je třeba pak ořezávat.
Pokud potřebujete ušetřit místo na kartě ­(ono nejde jenom o kartu­), zvolte střední kompresi. Rozdíl kvality mezi střední a nejslabší kompresí u JPEG je u velkých fotek zanedbatelný. Mnohem větší význam by měly více bitové barvy, obzvláště u černobílých fotografií. Tedy pokud Vám nestačí kvalita JPEG střední komprese, valný význam má pak použít jedině RAW nebo ještě TIFF.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.