reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Koupe Canonu G15 v Cine?

26.3.2013 03:41
SpEcTaToRZdravim,
chci si poridit Canon G15, ale jelikoz jsem momentalne na delsi dobu pracovne v Cine, tak bych Vas chtel pozadat o zodpovezeni nasledujicich dotazu:

- pujde mi do fotoaparatu zakoupeneho v Cine bez problemu nahrat firmware s Cestinou?
- ma Canon neco jako globalni zaruku? Pokud se po navratu do CR poroucha, tak resit reklamaci s Cinskym prodejce bude samozrejme prakticky nemozne.

Jen podotykam, ze mou snahou neni usetrit penize za nakup, jelikoz cena v Cine je stejna, ci mirne vyssi nez v CR.
Zkratka bych si chtel fotoaparat koupit co nejdrive, ale chci dobre zvazit, zda nebude lepsi volba koupit ho u nejakeho overeneho prodejce v CR.
26.3.2013 09:50
SakiniG15 je globální model, takže pokud nepůjde o nějaký podivný "područní" původ je čeština obsažená. Pro určité regiony funguje tzv. mezinárodní garance, stejně jako u velkých nadnárodních prodejců, ale takové záruky určitě neplatí v Evropě - oprava u nás půjde z vlastní kapsy. Pokud to není vyloženě nutné, koupil bych ho přinejmenším v Evropě nebo rovnou u nás.
26.3.2013 10:55
KomoToto mi napríklad napísali z Panasonicu , kaď som sa informoval na biely LX 7:
"K Vášmu dotazu, v bielej farbe sa dodáva napr. vo Veľkej Británii, ale výrobky, ktoré nie sú určené pre náš trh neobsahujú české menu, dodatočná inštalácia nie je možná. O výrobkoch, ktoré nie sú určené pre nás, bohužiaľ nemáme k dispozícii ďalšie informácie, čo znamená, že nemôžeme garantovať, že nie sú odlišnosti oproti u nás dostupných.
V prípade potreby záručnej opravy je potrebné nechať potvrdiť tzv. Paneuropský záručný list, bez ktorého nemáme možnosť vykonať záručnú opravu. Keby výrobok bol neopravetiľný je potrebné obrátiť sa na predajcu v zahraničí. "

Skůs napísať do Canonu.
26.3.2013 01:04
SakiniAno, Panasonic má co se týče jazyků různě vybavené verze pro jednotlivé trhy. Každopádně zeptat se přímo Canonu neškodí.
26.3.2013 09:30
PavelDoležalA co nákup Sony v Německu, máte někdo zkušenost? Nedělají značkové servisy v případě záručních oprav potíže? Některé modely (např. RX100, nebo NEXy) se tam dají koupit výrazně laciněji než u nás.
26.3.2013 10:11
SakiniZe zkušenosti známých: pokud je v rámci Evropy koupené zboží vybavené Evropskou garancí (je na to konkrétní dokument), české servisní centrum Sony ho do opravy přijme. Ovšem pravidla se řídí evropskou, a ne českou legislativou, takže některé reklamované věci nemusí uznat, a tahle záruka platí tuším jen rok. Pokud si něco nechám třeba z Německa poslat, a nebude mít evropskou záruku, můžu ji nárokovat zase v Německu.