Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Ostříte manuálně?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Ostříte manuálně?
    • Ano, téměř vždy
    • Ano, v závislosti na snímané scéně
    • Ne, dávám přednost automatickému ostření
    • Ne, můj fotoaparát manuální ostření nepodporuje

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Ručně ostřím jen při focení makra.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele stalak
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    206

jediný přístroj který má ruční ostření je můj 2.fotomobil LG Viewty,to používám občas u makra (ne hmyzáků)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Jestli můžu,tak bych si vybral odpověď 2,ale většinou se přikloním k odpovědi 3.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    3

Skoro bych mohl napsat že ostřím manuálně, protože má oblíbená skla autofokus nemají. Ale to se jedná především o makro a i kdyby tam autofokus fungoval je třeba počlivě umístit všedůležité do úzkého pásma DOF . Autofokus je jinak velmi užitečný ale existují situace kdy ho také vypnu a ostřím ručně.

Občasný diskutér Avatar uživatele petnek
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    15

Manuálně ostřím jen v případech, kdy se snažím docílit nějakého "nenormálního" efektu. Když si automatika s ostřením neporadí, přepínám na manuál také, nicméně málokdy se mi povede zaostřit přesně tak, jak by bylo potřeba.

Neregistrovaný

automat vypínám hlavně když vím že potřebuju zaostřit na nekonečno tak ho nastavím ručně aby omylem automatika nezaostřila na nějakou menší vzdálenost což se mě někdy stalo u ultrazoomu i když v záběru nic blízkého nebylo, dál to využívám když chci aby mě zaostřování nezdržovalo, opět v případě nekonečna.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Jelikož používám objektivy ze starých kinofilmových zrcadlovek, tak ostřím vždy manuálně a to i na makro, kvůli kterému sem si nechal udělat speciální redukci, kdy můžu objektiv našroubovat opačně... :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    Jelikož používám objektivy ze starých kinofilmových zrcadlovek, tak ostřím vždy manuálně a to i na makro, kvůli kterému sem si nechal udělat speciální redukci, kdy můžu objektiv našroubovat opačně... :-)
    A nestacil by iba nejaky medzikruzok na oddialenie objektivu od tela ?

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    A nestacil by iba nejaky medzikruzok na oddialenie objektivu od tela ?
    Je to možné, ale takhle sem to měl zadarmo a funguje to parádně..

Nováček
    Registrace
    Jun 2010
    Fotografií
    23

ja tiez manualne ostrenie pouzivam pri skle Pentacon 50/1.8, pretoze AF tento objektiv ani nema
    a taktiez manualne ostrim pri pouziti 50-200 + Raynox 150 na makro (tu vsak ostrim nie ostriacim kruzkom na objektive, ale pohybom celeho fotaku vpred/vzad (AF off)....na najdlhsom ohniske je to vsak fuška (minimalna hlbka ostrosti)
    inac dobra kombinacia je aj reverzne nasadena svetelna 50tka na tele skle

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od denySK Zobrazit příspěvek
    a taktiez manualne ostrim pri pouziti 50-200 + Raynox 150 na makro (tu vsak ostrim nie ostriacim kruzkom na objektive, ale pohybom celeho fotaku vpred/vzad (AF off)....na najdlhsom ohniske je to vsak fuška (minimalna hlbka ostrosti)
    V tech testech pri ostreni pohybem fotaku jsi ostril na nekonecno nebo na blizko? Ono totiz pri ostreni se trochu meni ohniskova vzdalenost a nedavno se mi podarilo dostat se k takovemu objektivu, kde se pri maximalnim ohnisku a zaostreni na nekonecno (pri pouziti predsadky Raynox) tak prodlouzilo ohnisko (a to bylo porad nastaveno to maximalni), ze prakticke zvetseni bylo vetsi i pres delsi vzdalenost od objektu.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Ano, velmi často a nejen u makra. Prakticky skoro vždy při statických záběrech se snažím manipulovat s hloubkou ostrosti, abych si přílišným cloněním nezhoršil kresbu - u zoomu. Pokud mám čas, použiji pevný objektiv, ten se dá zaclonit trochu víc.

Podobná témata

1. Adaptér na manuálne sklá Nex-Minolta MD.
    Od Komo v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-07-2014, 10:54