Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vyber Canon 40D nebo Nikon D3000

xray20 (2)|24.8.2010 12:55
Zdravím. Potřeboval bych poradit do čeho jít.

Buď nový Nikon D3000 s objektivem Nikon 18-105mm VR nebo použitý Canon 40D s objektivem 17-85mm/4,0-5,6 IS USM nafoceno kolem 10tis fotek.

Chci to na běžné focení krajinek a portrétů.
Děkuji za odpovědi.
Hupp (225)|24.8.2010 17:26
Zdravím. Určitě bych volil nový Nikon D3000, který jsem si nedávno pořídil právě s objektivem 18-105mm a spokojenost. (Rozhodoval jsem se puvodně mezi D5000 a objektivem 18-55 a D3000 s 18-105 za obdobnou cenu) Předtím jsem měl použitý Canon 20D se dvěma objektivy, fot'ák to byl dobrý, ale dost se zanášel snímač prachem, asi i díky výměnám objektivů (v nijak prašném prostředí jsem nefotil), čištění snímače vyšlo asi na 700Kč a za chvilku to tam bylo zase, předpokládám, že u 40D by to bylo podobné. D3000 dělá kvalitní fotky, displej nic moc, ale stačí (40D nemá asi lepší), menu přehledné, režim Guide je podle mě zbytečný a jen v AJ (když někdo neumí fotit, tak existuje literatura..). Libí se mi, ze i kdyz je přepnuto na AF, tak se dá ihned doostřit prstencem na objektivu podle potřeby, bez nutnosti přepínat na manuál. U použitého fot'áku může být opotřebovaná baterie, závěrka, v případě repase vyjde na dost peněz, není v záruce, takže bych ho vzal jedině pokud by byl za opravdu výhodnou cenu
piter (146)|25.8.2010 09:22
Zalezi na konkretnom kuse "ojetiny", ale ak by bol ten 40D v poriadku a za take iste prachy ako d3000 od nikonu, tak ten canon. Canon - poloprofesional, lepsie ostrenie, liveview (!!! hlavne pri krajinkach so stativom velmi dobra vec), je utesneny, magnesiove telo, rychlejsi (viac ako 2x oproti d3000), ma CMOS, nie CCD, ma integrovane cistenie snimaca (menim na svojej 450tke objektivy casto vonku, aj na pusti som menil a senzor mam uplne cisty po asi 6000 fotkach - skoro rok pouzivania), lepsia ergonomia, lacnejsie kvalitne objektivy (pozor, lacnejsie ako nikon, nie lacne) atd atd...
mam canon ale nie som canonista, ak by si porovnaval s lepsim nikonom, mozno by vyhral nikon, ale ta d3000 je absolutne entry level, nizsi model uz medzi zrkadlovkami nikon nema, nema liveview, nema ostriaci motorcek (dodnes nechapen ako to funguje, ale kedze uz som zvolil canon cestu, ani ma to nezaujima, len viem, ze niektore objektivy nemaju AF na tychto telach), je mala a lahka - horsie sa s nou pracuje...
je to ale na tebe a ak sa chces venovat foteniu viac, budes 100% investovat viac penazi, tak sa musis rozhodnut teraz, bud canon alebo nikon... nikon je kvalitnejsi, ale drahsi a nema taky vyber objektivov a doplnkov ako canon, canon je sice pecka, ale pride mi viac ludovy, ma viac a lacnejsich skiel atd...
Hupp (225)|25.8.2010 13:22
Tak každému vyhovuje něco jiného. Osobně jsem si nejdříve vzal d3000 do ruky a ozkoušel, než jsem jí koupil.. Ne že bych neměl víc peněz, ale víc se mi prostě dávat nechtělo, protože už mi na fotografování nezbývá tolik času jako dřív, ale zrcadlovka by doma měla být :-) Ostření s uvedeným objektivem nečiní problém, hmotnost asi dohání právě ten objektiv, přes rameno je to váhově tak akorát. U staršího fot'áku jsem měl většinou problémy, stávalo se, že ukazoval error, vypověděl službu když jsem to nejmíň potřeboval a pak zase fungoval. Tím chci říct, že u použitého přístroje je to vždy sázka do loterie, nevíte, komu to předtím spadlo na zem, a člověk pozná až za čas, zda to byla doubrá koupě či nikoli. Sám jsem s "ojetinou" vydržel jen asi dva roky, ale měl jsem ji za dobrou cenu, takže nelituju. 40d je jistě dobře vybavený přístroj, takže bych se rozhodl asi podle nabízené ceny, jestli už bych měl doma nějaké příslušenství od té které značky atd.
xray20 (2)|26.8.2010 07:20
Díky za rady. Tak jsem koupil tu D3000. Za ty penize mi to prijde celkem dobre. A oproti 40D je to o dost lehci a drzi se dobre.
Baader (36)|29.10.2010 19:59
Zdravím, asi naivní otázka, ale jde dostat do Nikon D3000 dostat CZ?