Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 42 z 42

Téma: HDR fotografie

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Nekde jsem cetl, ze se da z jednoho RAWu udelat tzv. falesne HDR, tri vyvolane expozice slozit do jednoho obrazku. Jestli mam ale pouze jeden RAW ma to vubec smysl? Nedostanu z toho RAWu to same-mozna jeste realnejsi?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Ve starších verzích ZPS na to byla přímo funkce. Je to způsob, jak to z RAWu dostat snáz.

Mrkni sem: http://www.milujemefotografii.cz/jak...awu-pseudo-hdr

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

nechtel jsem to sem psat, protoze spousta clanku jsou tam jen plky ale presne tam jsem o tom cetl. Zajima mne spis prakticka zkusenost pripadne nejaky teoreticky rozbor co to oproti vyvolani samotneho RAWu prinese. Ikdyz je mi jasne, ze z tak dynamicky narocne sceny se toho moc "realneho" vytahnout neda, ale zrovna ta fotka me moc nepresvedcila. Neprijde mi zrovna moc realisticka a prirzena. Zrejme si to budu muset zkusit sam, software na zpracovani HDR fotek mam lepsi nez ZPS, spis mi slo o princip.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Pokud použiješ "ten správný" program, tak si pseudoHDR můžeš udělat přímo z jednoho RAW souboru http://dv-foto.cz/page/default/HDR%2...o%20a%20rychle

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Dokud to bylo v ZPS (člověk si jen zvolil v EV, o kolik přeexponovat a podexponovat a nakonec měl při spojování možnost měnit parametry), občas jsem to použil. Dneska Zoner natolik vylepšil RAW modul, že mi to zas tak moc nechybí, patlat se s tím přes tři obrázky se mi nechce. V RAW modulu můžeš přímo zapnout HDR na světla a HDR na stíny, přičemž ze stínů to dokáže vydolovat docela dost, víc jak jiné programy, řekl bych. A udělat pseudoHDR tam jde přes Vytvořit / HDR mapováním tonality, ale to se nedá kromě parametrů spojování řídit a výsledek je nic moc.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ne ne diky na HDR mam photomatix, umi i nekolik RAWu do jednoho HDR, jen mi z hlediska vysledne upravy fotky vic vyhovuje upravit dilci RAWy a jen je slozit do jedne expozice s vysokym DR. Photomatix si ale moc dobre neporadil s korekci vad objektivu, proto radeji spojuji jen exporty z LR ve ptotomatixu. Jen mne to zajimalo co vic oproti jedinemu RAWu se da ziskat tremi expozicemi. Mene sumu? Opravdu lepsi DR? Lepsi plynulost prechodu mezi svetlem a stinem? Myslim si, ze zrovna LR toho umi z RAWu vytahnout dost ;-)

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    Myslim si, ze zrovna LR toho umi z RAWu vytahnout dost ;-)
    Tohle by mě celkem zajímalo, jak je na tom placený program oproti těm co jsou zdarma. Můžeš prosím ukázat na tomto snímku jak si s ním poradí? http://www.speedyshare.com/nW4xy/014-6132.NEF případně stejný soubor odtud http://www.filedropper.com/0146132 (měl by být download rychlejší)(cca 24Mb)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

...snad se na to zitra dostanu dneska uz fakt ne ale priznam se ze nemam s cim srovnavat, ZPS mi prisel neprivetivy tak jsem hnedka po peripetiich se stabilitou RAWtherapee skocil na zkusebku LR 5.x a u nej uz zustal, takze postradam objektivitu. Dalsi vec je vkus na sum vs. ostrost a to dost ovlivnuje TK fotky, ale mrknu na to.

edit: tak vracim, mam desny upload takze jen zmenseninu, ale tobe jde stejne jen o zachranu svetel tak to bude stacit... Pekna TK, to bych si mlaskal koukat na takove fotky 1:1 Cims to fotil? D7100+neco/2.8 nikonacke skla neznam...napis co pouzivas ty a jak si oproti tvemu programu LR stoji. Mozna bych taky presel kdyby bylo neco lepsiho...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 20140906-182018x.jpg 
Zobrazení: 127 
Velikost: 157.5 KB 
ID: 1234  

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Já bych pak právě dodal jednu verzi z toho Photiva... Je to sice narychlo, ale víc se z toho přepalu v obloze asi dostat nedá, tak aby zbytek vyl taky koukatelný...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak to vypada, ze jsi z toho dostal trochu vic...zkusim to nekdy na svych fotkach. Ono ale bude hodne zalezet na DR snimace, coz u mne asi moc velky prinos mit nebude...jinak z toho prepalu uz nic vic nedostanes at zbytek vypada jak chce, snizeni expozice ti uz nepomuze zkus foto nahodit z neceho co mas normalne na RAWy...ne HDR

jen doplnim, ze jsem se nepokousel o zadne HDR pouze jsem chtel zachranit co nejvice z prepalu a udelat fotku koukatelnou...

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

občas si za dlouhých zimních večerů hraju
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: radek1a.jpg 
Zobrazení: 145 
Velikost: 180.3 KB 
ID: 1314  

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

ztoho náhlého ticha jde až strach
Název: hdr.jpg 
Zobrazení: 129 
Velikost: 181.7 KB 
ID: 1329  

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123