Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: žádost o radu

Neregistrovaný (0)|14.9.2010 14:56
Tazatel: Sláva

Znění dotazu: Chtěl bych si pořídit nový kompakt. Líbí se PANASONIC Lumix DMC-FZ38 Black.Je to novinka a cena je něco málo přes 7000Kč Fotil jsem Panasonic LumixDMC-TZ7 a myslím si, že to je kvalitní fotoaparát. Poměrně starší model, přesto cena je přes 6000Kč. Jako novinka stál okolo 10000Kč. V čem je TZ7 lepší, když jako novinka byl mnohem dražší jak FZ38? Vyfotím si rád cokoliv. Fotím od rána do rána a ne vždy z toho něco kloudného vyjde. Poradíte mi, který z těchto dvou kompaktů dneska koupit? A proč?
Milan Šurkala (3381)|14.9.2010 15:12
FZ38 rozhodne neni novinka, to ani omylem :-) Vzdyt uz je tu mesic jeho nastupce, model FZ45. BTW. FZ38 stala v dobe uvedeni take 10 tisic.
FZ38 - standardni ultrazoom s dobrou svetelnosti, podporou RAW formatu, plne manualniho nastaveni expozice, hledackem...
TZ7 - kapesni ultrazoom s pomerne dobrou svetelnosti (na svou tridu dnes uz rekordni), bez moznosti slozitejsich manualnich nastaveni.

Myslim, ze vyber je jasny, pokud si ujasnis, co vlastne chces :-)
Neregistrovaný (0)|15.9.2010 13:10
Ale mě je úplně jasné co chci. Jen si nechci kupovat tři přístroje, protože každý jednotlivě neumí v solidní kvalitě vyfotit to co chci fotit.

Jezdím na dovolené a rád fotím přírodu. Rád si vyfotím hory v "dálce" a pak si vyfotím někoho kdo např, drží svojí trofejní rybu v ruce. Pak bych si rád vzal ten samý fotoaparát a vyfotil bych si rodinou oslavu narozenin v místnosti. A když bude mít syn taneční, tak bych taky na tohle chtěl mít nějakou upomínku v podobě solidní fotky. Nakonec si s ním chci vyblejsknout ještěrku nebo krásný květ. A když zrovna nemám po ruce kameru, tak chci jedinečnou scénu v ten moment, taky v klidu tímto přístrojem natočit.

Na tohle všechno, ale za normálních okolností potřebuji nejméně tři přístroje a nebo utratit 3 výplaty, když jí mám 12 tisíc. A to si nemůžu dost dobře dovolit.

Jsem amatér. Mám 4 člennou rodinu a již jsem koupil 3 přístroje. Jeden dosloužil a další dva ani náhodou nesplňují to co si představuji od dalšího. 10 tisíc do foťáku chci investovat, ale pak ho chci vzít do ruky a příležitostně kdykoliv a cokoliv si vyfotit. A ne k němu dokupovat další a další věci.

Mám vůbec šanci nějaký toho všeho schopný fotoaparát najít a koupit si ho za zmíněnou sumu?

Děkuji Za odpověď.