Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Lepší kompakt kolem 6K

Robbert (3)|14.9.2010 15:13
Dobrý den,

jsem laik a tak prosím o radu. Syn chce začít fotit trošku více a já se rozhodl mu pořídit "lepší" foťák. Jde mi o to, aby mohl experimentovat případně si nastavovat všechno sám ručně. Tak aby se učil a zkoušel.
Jak jsem řekl jsem laik, tak bych prosil o radu, co byste doporučili a proč?
Podle testu na dtest.cz vyšly dobře foťáky Canon Powershot SX 120IS, případně Nikon Coolpix S8000, ale rád si nechám poradit.

Děkuji
Milan Šurkala (3381)|14.9.2010 16:15
Okamzite vyskrtnout Nikon S8000, na tom prave nejde nastavit skoro vubec nic. Naopak SX120 IS je pro tohle idealni volba. Dobre si vyhraje i s novejsim Canone SX130 IS, Samsungem WB600/WB650, jiste, ale trochu omezene moznosti ma take na Panasonicu TZ8/TZ10, Fujifilm F70EXR/F80EXR, Sony WX5.

Osobne bych doporucoval Samsung WB600/WB650 a Panasonic TZ8/TZ10, pokud se ma setrit, tak urcite Canon SX120 IS. Kazdopadne ani zde nejsou moznosti nejak presprilis siroke, diky malym cipum si tam ani moc nepohraje s hloubkou ostrosti (ale jde to). Urcite se tam ale nauci hrat si s expozicnimi casy.
Robbert (3)|15.9.2010 09:36
Mohu se ještě zeptat?
narazil jsem na Samsung WB2000? Jaká je v porovnání s ostatními Vámi zmiňovanými foťáky?
Zaujalo mě, že umí formát RAW se kterým se dá dále více pracovat.

Děkuji
Milan Šurkala (3381)|15.9.2010 11:36
SX210 IS neni prilis povedeny fotak. Ergonomicky je to superpaskvil (nasel jsem tam sest ergonomickych nesmyslu, coz je rekord), objektiv stini blesku, takze na nejsirsim ohnisku je vzdy v jednom rohu tmavy flek, silene to sumi a je pomaly. Na druhou stranu denni fotky ma velmi dobre (sice zasumene, ale velmi detailni a ostre), rozsah ohnisek je vyborny a na nataceni HD videa je to paradni pristroj.
WB2000 je zajimavy fotak pro toho, kdo si hraje. Nejvic jsem na nem mel rad HDR, to je navykova zalezitost. Foti docela slusne, ma mnoho nastaveni, RAW, bohuzel to Full HD video neni tak uzasne, jak by mohlo. Osobne bych o WB2000 i dost uvazoval, ten fotak se mi libil. Ale ono tech dobrych fotaku je vice :-)
Robbert (3)|15.9.2010 12:47
Moc vám děkuji...
Vypadá to, že se nakonec rozhodnu pro ten SAMSUNG WB2000. Podle recenzí není špatný a má být i plně manuálně nastavitelný. Vy jste mi to potvrdil. Je sice o něco málo dražší, ale podle všeho se příplatek vyplatí.

Takže ještě jednou děkuji za pomoc.