Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Oblíbené Micro Four Thirds?

Petr S. (328)|17.9.2010 11:13
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Oblíbené Micro Four Thirds?

Systém Micro Four Thirds je tu s námi již nějaký ten pátek a stejně tak i jeho konkurence. Jak si standardy stojí po více než roce na trhu? Používáte již některý z nich, vyčkáváte nebo zůstáváte u svého starého kompaktu? A proč? Zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Milan Šurkala (3381)|17.9.2010 11:37
Myslim, ze je to dobry napad. Fotoaparaty jsou trochu mensi a lehci nez zrcadlovky (ale nic, co by cloveka zas nejak ohromilo), kvalita obrazu dostatecna (objektivy zpravidla kvalitnejsi nez na zrcadlovky - hovorim o zakladnich setacich). Kazdopadne najdou se lepsi i horsi kusy. Moc se mi libi treba NX10 (jak s 18-55mm, tak i s 30mm pancakem, dobry hledacek, male rozmery pri slusnem uchopu), vynikajici byla GF1 s pancakem, to byla hotova pecka. Zaujala me i G1/G2 diky naprosto bombastickemu hledacku a rychlosti ostreni. Takze minimalne polovina pristroju je zajimava.
Hodne jsem zvedav na GH2 a 12-75mm F2,5-3,3 objektiv (pokud to teda opravdu vyjde, tvrdi se, ze ano). To bych pak mozna rozbil prasatko a upgradoval fotografickou techniku :-)
Ganec (33)|19.9.2010 23:21
Nejde len o to ze su trosku mensie a lahsie.
Su hlavne TENSIE a tym padom skladnejsie. S nasadenym pancake objektivom (a vlastne aj setakom) ho mozem kludne prenasat vo vrecku vetrovky. Vojde sa mi do tasky, hocikde. Na zrkadlovku treba bud batoh alebo ju nosit na krku (co po skusenostiach s Konica minolta Z10 odmietam)

Som teda stastnym majitelom Olympusu E-P1.
Celkom ma prekvapil .. a tym ze ma dva rollery a zabudovanu vodovahu (co ako som zistil maju len profi fotaky) mam pocit ze nebol mysleny ako lowend .. a po skusenosti s nim by som si E-PL1 asi nekupil (tie rollery su fakt navykove).

Osobne doteraz nelutujem ze som si ho kupil:
- ovladanim mi vyhovuje
- s nasadenym svetelnym pancakom (aj ked trosku drahym) je prenosny a mozem robit zabery bez blesku hocikedy
- kedze ma stabilizator (Olympus je v tomto stale jedinecny) su stabilizovane aj zabery s pancake sklami
- kvalitativne mi vyhovuje (objektiv, JPG)

Na fotenie pancakom som si tak zvykol, ze uz by som si fotak bez stabilizacie chipu asi uz nekupil...

Olympus PEN + Lumix 20mm F1.7 je dodnes to najlepsie riesenie pre fotenie akcii a kamosov/rodiny v miestnosti...
(a najma koli tomu som si kupoval lepsi fotak)