Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Které fotky Říše zvířat se Vám nejvíce líbí?

Karel Polívka (315)|20.9.2010 23:30
Podívejte se výše na 10 nejlepších fotografií na téma Říše zvířat (po kliknutí na miniaturu se zobrazí větší verze) a dejte hlas až třem z nich, které se Vám nejvíce líbí.





Pro hlasování je třeba být přihlášený (pokud nemáte profil, zaregistrujte se).



Sponzorem je obchod s fototechnikou Centrum FotoŠkoda



Jedná se o finále 4. kola naší soutěže FotoVýzva.

Vítěz získá kompaktní fotoaparát Canon PowerShot SX120 IS (orientační cena: 4 200 Kč)

Tchutcho (186)|21.9.2010 09:02
Přiznám se,že zrovna tato FotoVýzva s tímto námětem,mi zrovna moc do noty nepadla.Zvířata mám moc rád a jsou součástí mého života,ovšem,ta zologická,co tady ten měsíc lítala,to bylo až moc.Navíc ani v této výzvě nechyběla "fota",vyznačující se opravdovou "kvalitou":thumbdown,takže si myslím,že porota měla parádní prácičku s vybíráním,což jim vůbec nezávidím.Nakonec,jak vidno,porota vybrala opravdu povedené fotografie a vybrala dobře.Pokud mohu posoudit a hodnotit vybrané fotografie,tak osobně hodnotím,jako velmi pěknou fotku od emeryt (Zamyšlený šimpanz).Moc pěkná je i od lubeek (Goryla),ten převod tomu perfektně sedí a samotná fotka osloví,je to fotka,která má ducha.Perfektní je "macro" od milan88 (komár),super detail a perfektně zachycený okamžik.Toto jsou tři fotografie,pro které budu osobně hlasovat.Bohužel člověk může hlasovat jen pro tři.Kdyby mohl hlasovat pro vícero,přidal bych hlas ještě pro RomanKol (orel),opět dobře zvolený převod a parádně zachycený pohled ušlechtilého dravce a nakonec hlas pro Lakrak (krávy),perfektní kompozice.
Germoe (26)|21.9.2010 12:15
[quote=Karel Polívka;7121]Podívejte se výše na 10 nejlepších fotografií na téma Říše zvířat (po kliknutí na miniaturu se zobrazí větší verze) a dejte hlas až třem z nich, které se Vám nejvíce líbí.
[/quote]

Nebylo by možné do budoucna udělat stránku, na které by bylo všech deset fotek v plné velikosti? Přijde mi protivné otevírat deset oken a pak v těchto mrňkách hledat ty vybrané.
Sidewinder11 (3)|21.9.2010 14:07
Vybrali jste pekne fotky, jen tema se melo jmenovat "Zvirata" a nebo "portrety zvirat v zajeti" .. samu risi zvirat na fotkach nevidim. No hlasuji pro kravu, ta je alespon ve svem prostredi spokojena a v pohode :-)
kubiii (61)|21.9.2010 18:03
U mě vedou jednoznačně krávy, fotky ze zoo jsou IMHO hodně laciným zbožím (nemyslím kvalitou, ale námětem) a myslel jsem, že postoupí fotky s nějakým nápadem. Moc jich nebylo...
denySK (26)|21.9.2010 19:58
pre mna jasny vitaz smutny simpanz
petnek (75)|22.9.2010 12:27
U mě tak jednoznačný vítěz nebyl, proto jsem hlasoval pro tři. Fotka krávy mě rozesmála a celkově se mi líbí, přisátý komár je také povedený, když pominu horší kompozici a mám slabost pro makro motýlů, takže třetí volba byla jasná. Fotka by mohla být ale lépe provedená.
cevarom1 (1)|26.9.2010 17:23
Nejvíce se mi líbí kráva a potom šimpanz.
stalak (162)|26.9.2010 20:16
zvířata ze zoo také vypouštím,jak je tu už psáno jsou pěkně "připravená" za plotem nebo v kleci,lidí se nebojí a tak jen chvilku počkat a je to,naopak smekám před záběry z volné přírody,to rád ocením;) líbí se mi nejvíce pavouk a motýl:cool:
Rellik (1136)|27.9.2010 18:06
U mě vede kráva hozená do klidu.. :) pak ten kůň a orel.
max11 (4)|27.9.2010 19:20
[quote=stalak;7234]zvířata ze zoo také vypouštím,jak je tu už psáno jsou pěkně "připravená" za plotem nebo v kleci,lidí se nebojí a tak jen chvilku počkat a je to,naopak smekám před záběry z volné přírody,to rád ocením;) líbí se mi nejvíce pavouk a motýl:cool:[/quote]

:angrytak tohle neberu. Jsou fotky ze ZOO a FOTKY ze ZOO. Ona to taky není žádná pr... jak všichni svorně tvrdíte. Nehájím tím ty tuny fotek zvířat v klecích, ale udělat dobrou fotku zvířete které možná
nikdy naživo neuvidíš, krom ZOO je taky kumšt. Fotit zvířata ve volné přírodě je PARÁDA a asi i sen většiny fotografů co rádi fotí přírodu, ale ruku na srdce. Asi většina z nás na tomto fóru se tím neživí a disponuje technikou která má trochu omezené možnosti a hlavně ČAS který je třeba tomu věnovat.
Takže odsuzovat fotky zvířat ze zajetí mě přijde trochu jako rána pod pás. :thumbdown Možná se toto soutěžní kolo mnělo jmenovat jinak ... " vězni lidí - nebo něco podobného :idea ". Předpokládám, že ( porota / komise ) která provedla výběr ( jistě dost pečlivě ) 10.nejlepších fotek tohoto kola, mněla mimo posouzení kvality snímků posoudit i námět na soutěžních snímcích. A určitě to nejsou žádný " Béčka " proto nechápu, proč jsou v 10.NEJ snímcích 4 domestikovaná zvířata, 3 zvířata v zajetí a " jen " 3 zástupci hmyzu z volné přírody. Náhoda ... ??? Nebo toho v přírodě krom baráků, silnic, stožárů a lidí už moc není. Třeba je to jen lenost lidí chodit do přírody jako takové. Nevím ... ???

Pardon. Nechal jsem se trochu unést, ale toto je můj názor a za ním si stojím. Je to asi to stejné jako " ženská krása " taky to není jen o kozách a podobných detailech. A že jich tam je :D MAX11
max11 (4)|27.9.2010 19:45
:hmm je vidět co lidi dneska zajímá nejvíc. Stačí si jen otevřít sekci " nejvíce zobrazované fotografie " a první fotka zvířete je na 26.místě a první nekozatá fotka je 10. Nemám nic proti nahotě a aktům, ale pro příště bude nejlepší lépe volit témata která lidi táhnou.

PS. 1. pavouk - 2. gorila - 3. motýl - 4. dravec MAX11
stalak (162)|27.9.2010 23:03
Takže odsuzovat fotky zvířat ze zajetí mě přijde trochu jako rána pod pás. :thumbdown
maxi! nedá mi to nereagovat,protože jsem nic neodsoudil! jenom za mě jsem napsal že vypouštím,tohle každý vidíme jinak a máme jiné priority,jednoduše víc ocením fotky z volné přírody třeba motýla než sedícího šimpanze,protože ulovit toho motýla dá mnohem více času a námahy,to já zrovna tak mohu komukoliv napsat co upřednostní fotku ze zoo,že to je podpásovka pro ty co fotí ve volné přírodě a je jedno jestli pavouka či včelu nebo srnku,ale nějak mě to ani nenapadlo,takže ještě jednou polopatě- fotky vesměs pěkné všechny,ale u mě vedou ty z volné přírody a za tím si stojím ;)
dulisek3 (1)|28.9.2010 13:39
Mě se nejvíce líbila ta kráva,je vidět ,že je fakt v poho a není určitě česká,ty naše tak v poho určitě nejsou,pak ten pejsek bez míče a jako třetí pavouček.
max11 (4)|29.9.2010 20:00
[quote=stalak;7255]Takže odsuzovat fotky zvířat ze zajetí mě přijde trochu jako rána pod pás. :thumbdown
maxi! nedá mi to nereagovat,protože jsem nic neodsoudil! jenom za mě jsem napsal že vypouštím,tohle každý vidíme jinak a máme jiné priority,jednoduše víc ocením fotky z volné přírody třeba motýla než sedícího šimpanze,protože ulovit toho motýla dá mnohem více času a námahy,to já zrovna tak mohu komukoliv napsat co upřednostní fotku ze zoo,že to je podpásovka pro ty co fotí ve volné přírodě a je jedno jestli pavouka či včelu nebo srnku,ale nějak mě to ani nenapadlo,takže ještě jednou polopatě- fotky vesměs pěkné všechny,ale u mě vedou ty z volné přírody a za tím si stojím ;)[/quote]

OK. špatně formulováno z mé strany:mistake " neodsuzuješ " to je asi blbost, když fotíš zvířata / brouky :). Ale musíš uznat, že ( cit. jsou pěkně "připravená" za plotem nebo v kleci,lidí se nebojí a tak jen chvilku počkat a je to ) není až tak úplně pravda. Chodím do Pražské ZOO tak 3-4x za měsíc a většinou na celej den ( 8-9 hodin ). Dost často u výběhu čákám i několik hodin na ten vhodný okamžik a myslím, že ty tak dlouho na brouky nečekáš :D. Už to není co bejvalo. Klec 2x2m a tam jedno zvíře ve stresu co se nemá kam schovat už není pravda ( většinou ). " HAUK "
I když jsme se nikdy osobně neviděli ( je to k vám z ruky :D ), uznávám tvoje fotky a respektuju lidi jako jsi ty. Už proto, čím fotíš a jak fotíš. Ale ........ jo. Je to " nejen " tvůj názor na lidičky co se plahočej po přeplněný ZOO. Beru to. Já to vidím trochu jinak. Už proto, že jsem si to X krát vyzkoušel. MAX11
Tchutcho (186)|30.9.2010 18:20
Tak já si dovolím do toho taky něco říct.Ty Maxi,nic ve zlým,nic proti tobě nemám a ani mít nechci,jen rada,než něco někomu napíšeš,tak si to předem rozmysli,ať se pak nemusíš ospravedlňovat.Jinak dále k tomu.Každý nemá tu možnost 4-krát do měsíce vidět slona a proto,když se mu tohle jednou do roka,či jednou za uherskej rok poštěstí a do zoo vyrazí,nezapomene si jistě ssebou vzít foťák a pak je rád,když si přinese domů úlovky exotických zvířat.Je to celkem k pochopení,ne?A nechápu,co by bylo na tom špatnýho.Pak jsou lidi,kteří mají tu možnost 4-krát i vícekrát,vyběhnout pár metrů do lesa za chalupu a líst v trávě a fotit zvěř ve volný přírodě.Pak příjde domů a má radost z toho,co si ulovil do foťáku za zvířata.Dyť je to snad jedno,ne?Ať si každej fotí to,co se mu líbí a co má rád a co je mu nejbližší.Někdo má šílenou radost z fotky ze zoo a někdo se těší z fotky z volný přírody.Proč to někomu brát,nebo hanit.Já miluju zvířata.Narodil jsem se vedle nich,vyrůstal a stejně tak i vedle nich žiju.Jsem fotograf a rád se podívám jak na fotky ze zoo,tak na fotky z volný přírody.Obojí má svoje kouzla.Mám spoustu fotek ze zoo,ale už je sem raději nedám,páč bych byl za to na pranýři,asi.Oba máte taky pravdu v tom,že obojí fotit,dá někdy pěknou fušku.Jak na čekaný v zoo,tak v přírodě.Pokud dá někdo do soutěže krásnou vypracovanou fotku zvířete,osobně je mi jedno,jestli je ze zoo,nebo z přírody.Za každou tou fotografiií se skrývá práce a odhodlání zachytit ten okamžik,to zvíře a někdy je to práce nesmírná,ať tak,či tak.No a na závěr k těm vybraným fotografiím.Za těmi vybranými,je ta práce opravdu vidět.U žádné z nich to není o tom,že by jen tak někdo šel a cvaknul to.To jsou okamžiky,teď a tady.Vychytaný a s rozmyslem vyfocený a to se mi líbí na těch všech vybranejch.Bohužel,jen jedna může vyhrát.
max11 (4)|1.10.2010 10:48
Pro Tchutcha ... ale i pro ostatní když budou chtít :)

Když čtu odpovědi na moje příspěvky ( moc jsem jich zatím nenapsal :D ) tak zjišťuju, že problém není v tom jak a co je tam napsáno, ale jak to kdo pochopí nebo chce chápat. Problém je v psaném textu. Už jsme se spolu jednou dostali do křížku kvůli " hlouposti " u jedné tvé fotky a naprosto zbytečně. No a celé jsi to zakončil větou, že " cit. tohle by se nejlíp vyřešilo u piva ;) " a to je pravda i když pivo nepiju :D. Stejný případ je u mé reakce na Stálákovu větu " cit. jsou pěkně "připravená" za plotem nebo v kleci,lidí se nebojí a tak jen chvilku počkat a je to ". Zní to jako naprostá brnkačka. No ne?!

" cit. jen rada, než něco někomu napíšeš,tak si to předem rozmysli,ať se pak nemusíš ospravedlňovat " vím co jsem napsal a ten další příspěvek neberu jako ospravedlňování, ale nebaví mě handrkování se o slovíčka a to že respektuju jeho i jeho práci není ústupek ale poklona. Nic na tom nemění fakt, že mě ta věta namíchla.

http://www.paladix.cz/clanky/foceni-v-zoo.html - jen něco k přečtení pro ty kdo myslí, že je to brnkačka :D a pro ty lidičky co si chtěj vyladit svojí techniku focení zvířat v ZOO. ( toto není mířeno proti nikomu )

!!! Pro přesnější pochopení mého příspěvku - Stálák preferuje fotky zvířat z volné přírody, Tchutcho má rád všechny fotky zvířat, jak z lesa tak i ze ZOO. Nic víc jsem tímto příspěvkem nechtěl říct !!! MAX
RomanKol (1)|1.10.2010 12:25
Původně jsem se nechtěl vůbec do tehlé diskuse zapojovat.To proto, že mám ve výběru fotku Orla. Diskuze jestli zvířata v zajetí, ano, nebo ne ...a co je lepší, mi příjde v podstatě zbytečná. Jestli je něco jednoduché vyfotit nebo ne, to je trochu mimo mísu, pro někoho může být jednoduché vyfotit krávu, jelikož bydlí na vesnici, ale pražák to bude mít sakra složitější pokud ji bude chtít taky vyfotit. Na vesnici v Horní Dolní bude problém vyfotit tramvaj, ale pražák se jen vykloní z okna....Takhle bych mohl uvádět mraky příkladů....Ale o tom to přece vůbec není. První je to když na fotku kouknu, jestli se mi líbí nebo ne! Jak na mě působí, jak ji vnímám, emoce.... Přece vůbec není důležité jestli to bylo jednoduché nebo ne. Jde o to co ve mě ta fotka vzbuzuje....Jinak každý kdo si myslí jak moc je vše jednoduché to přece může zkusit a fotky vystavit a nechat posoudit...Jen mu přeji aby jeho fotky někdo nehodnotil podle toho, "že je to přece jednoduché vyfotit"... Tak to udělej, vyhraj soutěž a říkej "TO BYLO JEDNODUCHÉ"! Vše ostatní je o ničem. Bavme se o fotce, o pocitech, o kompozici o technické kvalitě fotky....vše ostatní mi přijde jen jako kybicování..., ale na to jsme my češi experti...

PS: jinak jsem mohl dát fotku bez rámečku a kdo z vás by mohl s jistotou tvrdit jestli je ze ZOO nebo z volné přírody? Asi nikdo


Zdar a dobré světlo
Tchutcho (186)|1.10.2010 19:59
Je to přesně tak,jak píšeš! To samé si myslím taky a na to ostatní už nereaguju.Je to vážně mimo mísu a rozebírat to,jak v mateřský školce,kdo má lepší a hezčí kyblíček?Tak to už vůbec ne.
elginor (1)|1.10.2010 22:12
MNe osobně se nejvíc líbí fotografie Cat, která se jemenuje kůň, je černobílá, gtakže se tam nedá čarovat s barvami, a o to náročnější je správně zvolit kompozici a výraz. Obojí je na té fotografii podle mého soudu skvěle zvládnuto. Přesto se do užšího výberu nedostala, což mě mrzí, protože by wsi to zasloužila IMCHO víc, než někžteré jiné. Co naplat, i toto je demokracie :evil
Cat, nic si z toho nedělej a nenech se odradit.
Hana Konečná (15)|5.10.2010 12:02
Hodnocení fotografií v 4. kole FotoVýzvy s tématem Říše zvířat, kterého se zúčastnilo více než 600 fotografií, máme za námi. Nadešel čas na vyhodnocení.


Finálové pořadí:

1. místo: Lakrak (55 % hlasů ze 152)







2. místo: milan88 (33 % hlasů ze 152)




3. místo: beliq (30 % hlasů ze 152)




Výherci gratuluji, zítra bude zkontaktován pomocí e-mailu ohledně odeslání ceny za 1. místo. Trojice nejlepších fotografií byla umístěna na stránku vítězných fotek společně s uvedením autorů.


Všem děkujeme za účast a doufáme, že i v příštím kole zkusí své štěstí :thumb