Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Poraďte s výběrem

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Ahoj,
    nějak se mi povedlo rozbít svého canóna,tak potřebuju něco novýho. Poraďte mi,prosím, vhodnej kousek dle těchto parametrů: cena do 6000, kvalitní fotky za zhoršeného osvětlení(např. když je zataženo) a v interiéru a pak na horách(lyžování-vzdálenost do cca. 150m), měl by mít optickou stabilizaci,co největší displej a širokoúhlý objektiv (ohnisko 28 a méně), chtěl bych něco od panasonicu,canonu,samsungu,sony nebo fuji (od každého bych prosil vybrat jeden typ).
    Velice děkuju za ochotu a radu, Kačer.
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Cena do 6000 a kvalitni fotky za horsiho osvetleni a interieru? No, to si hoooodne protireci. Neco z toho budes muset chte nechte ozelet, pripadne se na to vykaslat a nefotit :-) Nicmene...
    Panasonic - zde asi tak TZ7 nebo TZ8 (starsi TZ7 ma kvalitnejsi foto prave v tech interierech, TZ8 na ISO 400 a vyse dela nechutne patlanice, nicmene objektiv je u obou velmi slusny a jeste relativne svetelny)
    Canon - tak tady mozna jen SX130 IS, ale nevim jaky ten fotak skutecne je. SX210 IS urcite ne, ten je v interierech velmi spatny, hlavne s bleskem
    Samsung - WB600/WB650, jako vsechny kompakty, i tenhle v horsim svetle dost sumi, vyhodou je vyborny AMOLED displej (WB650).
    Sony - V teto cene asi nic zajimave (kdyz uz, tak HX5, ktera je do interieru a horsiho svetla nadprumerne dobra diki prekvapive ucinne "digitalni" stabilizaci)
    Fuji - Pokud se jeste povede sehnat F70EXR, tak tohle.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Cena do 6000 a kvalitni fotky za horsiho osvetleni a interieru? No, to si hoooodne protireci. Neco z toho budes muset chte nechte ozelet, pripadne se na to vykaslat a nefotit :-) Nicmene...
    Panasonic - zde asi tak TZ7 nebo TZ8 (starsi TZ7 ma kvalitnejsi foto prave v tech interierech, TZ8 na ISO 400 a vyse dela nechutne patlanice, nicmene objektiv je u obou velmi slusny a jeste relativne svetelny)
    Canon - tak tady mozna jen SX130 IS, ale nevim jaky ten fotak skutecne je. SX210 IS urcite ne, ten je v interierech velmi spatny, hlavne s bleskem
    Samsung - WB600/WB650, jako vsechny kompakty, i tenhle v horsim svetle dost sumi, vyhodou je vyborny AMOLED displej (WB650).
    Sony - V teto cene asi nic zajimave (kdyz uz, tak HX5, ktera je do interieru a horsiho svetla nadprumerne dobra diki prekvapive ucinne "digitalni" stabilizaci)
    Fuji - Pokud se jeste povede sehnat F70EXR, tak tohle.
    V první řadě díky za promptní reakci.
    Ok, jsem laik, právě s nastavením focení v interiéru jsem vždycky bojoval, proto bych se tomu chtěl vyhnout,ale jak píšeš, v této cenové relaci asi těžko, tedy-jaký typ dle tvého názoru by byl v tomto ohledu kvalitní a nejvíce se blížil hranici 6000? Třeba bych ho sehnal někde v bazaru za mnou akceptovatelnou cenu. Ještě jenom poznámka k tomu canonu-co sx200 is?
    Ještě jednou díky za reakci,ahoj.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Eee, ty Canon SX2x0 nejsou moc dobre (hrozna ergonomie). Alespon u SX210 IS jsem nasel sest problemu - vyskakujici blesk, extremne tuha zoomovaci packa, extremne tuhe kolecko rezimu, ctyrsmerny ovladac nema zadne ikonky, pitome "quick menu" ve stylu fotoaparatu IXUS (rozumej PowerShoty mely vzdy genialni menu a tohle tomu fakt nesaha ani po kotniky) a 16:9 LCD displej (ten je super na video, ale pro 4:3 fotk ma velmi malou plochu i rozliseni. SX200 IS by v tomhle pak mohl byt lepsi (ale ten vyskakujici blesk je tam porad). Ale SX200 IS jsem netestoval, takze tady presne nereknu.
    Obecne zakladem kvalitnejsich fotek je velky cip a male rozliseni (a to jsme u podstatne vyssich cen, napr. Samsung EX1, Canon S90, G11, Panasonic LX3 a podobne). Ale ani zde si nedelej iluze a samozrejme bude tu maly zoom. U fotaku s 1/2,3" cipem to bude skoro vsude mizerne, tam muze pomoci dobra svetelnost, ale opet, takove fotoaparaty v podstate neexistuji. Do ceny 6000 Kc to vidim snad jen na TZ7 nebo F70EXR (ale to uz jsou davno vybehove typy, tezko se shani). Jinak z kompaktu za sera dobre foti snad jen nektere kompakty s CMOS BSI cipy, ktere maji stabilizaci pomoci multiexpozice (Sony HX5, WX1, WX5)

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Díky za radu,vzhledem k tomu,že fuji už se nedá sehnat,rozhodnu se mezi tz7 a wb650.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od chomout Zobrazit příspěvek
    Díky za radu,vzhledem k tomu,že fuji už se nedá sehnat,rozhodnu se mezi tz7 a wb650.
    Tak mám štěstí,na Limal.cz jsem sehnal finepix f70exr za 2500,tak snad bude dobre slouzit. Ahoj

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

To je hodne podezrela cena. Neuveritelne vyhodne by to bylo za 4 tisice, natoz za 2,5.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

No, když jsem se na tu stranku dostal,tak tam byla cena 5100 a červeně, že v 17.45 cena klesne na 2540. To bylo asi ve 13 hodin. Mrknul jsem tam asi ve 4 a stal neco pres 3. Tak jsem pockal do tech 17.45, cena fakt spadla,tak jsem ho koupil. Akorat zaruku davaji jenom 12 mesicu, tak nevim.

Podobná témata

1. Kompakty: poraďte
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-11-2014, 18:50
  2. Prosím poraďte
    Od Monča v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 22-02-2011, 21:58
  3. Pomoc s výběrem
    Od refuno v sekci Kompakty