Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Leica - ano či ne?

Petr S. (328)|24.9.2010 09:44
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Leica - ano či ne?

Leica, to jsou známé a luxusní fotoaparáty německého výrobce. Vlastníte nebo jste v minulosti používali některý z nich? Jak se vám s ním fotilo a doporučili byste jej? Nebo po této značce zatím jen marně toužíte? Ať už tak či tak - zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Milan Šurkala (3381)|24.9.2010 11:40
Urcite bych si chtel nejakou Leicu vyzkouset :-) Ale bal bych se to drzet v ruce, kdyz to ma cenu jak nove auto :-D
Neregistrovaný (0)|24.9.2010 13:03
Som v období kedy chcem kúpiť kompakt. Páči sa mi Leica V-Lux 20. Je to však v zásade to isté čo Panasonic TZ10. Cena však nie je ani v zásade podobná. Pravdepodobne to je len v značke.
Neregistrovaný (0)|24.9.2010 13:08
Řekl bych, že jste držel, jen tam bylo naraženo Panasonic Lumic TZ-xx :-). Například V-LUX 20 a Panasonic TZ10 jsou z hlediska HW i SW to stejné. Rozdíly jsou pouze dva:
1. jiná obálka + název Leica místo Panasonic Lumix
2. a proto skoro 2x vyšší cena u Leicy než je u Panasonicu

viz i váš článek https://www.digimanie.cz/novy-ultrazoom-leica-v-lux-20/3201

Petr Kamenický
Milan Šurkala (3381)|24.9.2010 13:28
[quote=Neregistrovaný;7161]Řekl bych, že jste držel, jen tam bylo naraženo Panasonic Lumic TZ-xx :-). Například V-LUX 20 a Panasonic TZ10 jsou z hlediska HW i SW to stejné. Rozdíly jsou pouze dva:
1. jiná obálka + název Leica místo Panasonic Lumix
2. a proto skoro 2x vyšší cena u Leicy než je u Panasonicu[/quote]

Ano i ne. V podstate jde o tentyz fotoaparat, ma vsak trochu jiny firmware a lehce jine zpracovani obrazu. Nevim jak u techto dvou, ale napr. LX3 a D-LUX4 se lisily i silou antireflexnich vrstev objektivu. Rozdily to jsou vsak male a urcite neodpovidaji dvojnasobne cene. Ale neni to jen o znacce (o te je to z 95 %) :-D
Neregistrovaný (0)|24.9.2010 14:14
Jojo, taky si myslím, že je to "jen" o použité komprimaci do jpeg :-). Našel jsem si kdysi nějaké fotky z obou foťáků a výřezy byly měly stejné artefakty/úlety.

Hodně i malých kompaktíků by mohlo mít lepší výsledky, kdyby ty fotky se tolik nekomprimovaly už ve foťáku. Poslední dobou lovím nějakou náhradu za 6 let starý Kodak, a zatím závěr nemám (krom toho, že i s papírově blbějším čipem, ale zato s menší komprimací fotky dosáhnu hezčích výsledků než s lepším čipem s větší komprimací)
pamětník (36)|24.9.2010 19:36
Znám pouze kinofilmové, měl jsem jich několik, nyní mám pouze M6 - víceméně ze setrvačnosti, už s ní moc nefotím. Podle mého názoru to byly a jsou skvělé reportážní fotoaparáty. Na digitální si netroufám ani pomyslet - je to mimo mé finanční možnosti, můj Nik D700 je proti ní cenou lidový fotoaparát. Domnívám se, že bude výborná, vzhledem ke velmi kvalitní výměnné optice. Kompaktům Leica dost dobře nerozumím - vejde se jich několik do ceny zcela obyčejného manuálního M-kového objektivu zn. Leitz, což je dost divné. Asi bych šel raději do identického modelu zn. Panasonic, třeba do LX-5, měl jsem možnost vyzkoušet a zdál se mi fakt velmi dobrý.
FotoZemek (77)|24.9.2010 23:53
V ruce sem to měl, neříkalo mi to pane, takže sem nemoch moc vyskakovat, až mě chytne světabol asi se po nějaké poohlídnu.
Nedávno sem cosi tak akorát pro mě viděl na Ebay.
Fotku připojuju
Leica.jpg
Tchutcho (186)|25.9.2010 00:17
Přiznám se,že jsem tu čest neměl.Jistojistě je to mašinka,ale nikterak mě to z míry nevyvádí.Osobně mám v životě jiný priority,než je zrovna fotoaparát Leica.:)
FotoZemek (77)|27.9.2010 06:27
Ještě sem si neodpustil dodatek :

Když leiku tak film,
Cenu, nelze srovnávat se sériovou výrobou kde jsou ozubené kolečka vysekávané.
S frézováním s tolerancí na několk setin milimetru, tam je skryto to výrobní tajemství dlouhověkosti fukčnosti a přesnosti přístroje.
Klidně dnes fungujou mašinky vyrobené někdy před válkou a používané celými rody fotografů.
Vím o stroji, kerý používal děda i otec na focení tisícovky svateb, reportů i v atelieru a dnes jejich syn s ním jezdí na dovolenou.
Furt ten a samý přístroj, furt ten a samý vysouvací objektiv. A považte jen padesátka.
Dokázali bychom dnes jít bez zoomu dělat svatbu ? Bez expozimeru, bez autofokusu?
Dokázali bychom dodat do týdne, sto-stopadesát fotek vyvolaných, vyretušovaných a exponovaných na plnou škálu šedé? /vyvážený historigram od jdnoho konce po druhý/
A za 500,- ? /Bacha to nebyly malé prachy za to rodina 14 dní jedla, nebo byt aj s inkasem/.
FotoZemek (77)|20.9.2014 15:10
Mám dotaz, má někdo zkušenosti s cizími objektivy na Leica tělu ?
Našel sem nějaké redukce OM-Leica na E-bay //OM-ek, mám plné šuple// a chtěl bych vědět jak to funguje ?
Co ostření ? přenos clony to umožňuje jak sem pochopil ))))