Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

výber kvalitnejšieho kompaktu za rozumnú cenu

calmiera (2)|26.9.2010 18:51
Ahojte, potrebovala by som poradiť pri výbere kompaktu.
Už nejaký ten rok používam Canon Powershot A610 (požičaný od brata). Je to výborný foťák - výklopný displej je užitočná vec a s nastaveniami sa tam dá celkom pekne pohrať.
Akurát mojim potrebám už celkom nestačí - pri použití maximálneho optického zoomu (aj s použitím statívu a samospúšte) sú fotky dosť rozmazané a pri fotení vonku (krajinky, zložitá architektúra) sa strácajú detaily.
Navyše brat zneužíva že foťák je jeho, takže by som si rada konečne kúpila niečo vlastné.
Nemusí to byť niečo úplne profesionálne (plánujem neskôr aj kúpu zrkadlovky) a nechcem na to minúť celý majetok, ale určite by to malo byť o čosi lepšie než Canon, ktorý používam momentálne.

Rozmýšľala som nad Canon Powershot SX120 IS, ale podľa recenzie ktorú som naňho našla, pri detailnejších obrázkoch robí presne to, čo mi vadí na tej A610-ke.
Milan Šurkala (3381)|26.9.2010 19:07
No bohuzel tohle budou delat vsechny kompakty. Nejlepsi ostrost ma asi Panasonic TZ6-10, tam ten objektiv kresli opravdu pekne.
calmiera (2)|26.9.2010 23:51
Takže asi môžem naďalej používať to, čo mám k dispozícií a čakať na chvíľu, kedy sa dostanem k zrkadlovke.

Alebo som objavila Sony Nex-3/Nex-5 ale za tú cenu si môžem kúpiť rovno nejakú lacnejšiu zrkadlovku.
busy (782)|27.9.2010 07:32
PowerShoty A6x0 patrili medzi kompakty s najkvalitnejsim obrazovym vystupom vobec, a je naozaj len velmi malo takych ktore by sa im aspon vyrovnali. Takze pokial by novy kompakt mal byt cosi lepsie, tak to bude velmi tazky vyber. Kompakty s velkymi cipmi a vymennymi objektivmi (vratane micro 4/3) su dobry napad, ale nemyslim si ze za tu cenu kupite lacnejsiu zrkadlovku. Kupite telo + nejaky setak, avsak bezne setaky nemaju o moc kvalitnejsiu kresbu ako spominane PowerShoty A6x0 takze za chvilku urcite budete chciet k telu nejake kvalitnejsie sklo, co cely nakup na druhej strane dost predrazi.