Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pentax k x?

ulyses1 (13)|27.9.2010 12:52
Dobrý den, jsem již několikerým tazatelem na tohoto téma. Avšak, ačkoli jsem hledala, diskuzi na toto téma jsem na digimánii neobjevila. Takže již obehraná historie: přecházím z kompaktu na zrcadlovku, která je pro mě neprobádané území. Můj rozpočet je omezen, max. 15 tis. Rozhoduji se mezi staršími zachovalými modely- Olympus E520 double zoom kit, Canon EOS 450d se setovým objektivem a mezi koupí nové zrcadlovky Pentaxu k x se setovým objektivem. Vzhledem k tomu, že mám poněkud nedůvěru k nákupu opotřebovaného zboží, kloním se spíš k tomu Pentaxu.
Podle recenzí a ohlasů se mi zdá dobrý, ovšem kromě jednoho problému a tím je absence ostřících bodů v hledáčku. Chtěla bych se proto poradit s Vámi zkušenými, jak tento nedostatek ovlivňuje komponování, jak se může projevit na kvalitě fotky, dá-li se nějak nahradit a pod. Kromě záznamů rodinného života mám trochu vyšší ambice-vyzkoušet jednotlivé fotografické disciplíny a podle proher či úspěchů v té které oblasti se autorsky profilovat, a poté třebas, dá-li pan Kalousek, investovat do vyššího modelu.
Prosím proto o radu, zda investovat do jetin, nebo koupit fungl Pentax, anebo se poohlédnout po úplně jiném typu.
Předem dík za odpovědi
Helena
Milan Šurkala (3381)|27.9.2010 13:55
Pentax K-x je urcite super model (otazkou je, kolik bude stat jeste lepsi nastupce K-r), dale by se urcite dal doporucit Nikon D3100, ten je myslim dnes nejvetsi pecka ve tride levnych zrcadlovek.