Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Prosím poraďte

Mon?a (1)|28.9.2010 16:34
Potřebovala bych poradit. Chci si koupit svoji první zrcadlovku. Chtěla bych fotit krajiny, portréty, prostě skoro vše, poradíte mi nějakou zrcadlovku, která dělá pěkný fotečky a vyhovovala by mi? Nemám moc peněz, chtěla bych ji do 5 tisíc, Děkuji.
Milan Šurkala (3381)|28.9.2010 17:21
Za 5 tisic to bude muset byt nejaky starsi stroj. Takze zde bude dulezite hlavne koupit takovou, ktera je v poradku a neni na ni neco rozbiteho. Osobne bych se asi dival na nejake starsi Nikony (D40/D60), Canon EOS 450D a podobne. Nevim ale, v jake cenove hladine se tyto starsi fotoaparaty pohybuji. Otazkou take je, nakolik rozumite fotografii a predevsim hloubce ostrosti a cloneni, aby pro Vas nebyly vystupy ze zrcadlovky neprijemnym prekvapenim. Spousta zacatecniku na tomto ztroskota.
Tchutcho (186)|28.9.2010 17:36
Bohužel si myslím,že v tomto případě musíš vzít na zřetel,že za málo peněz-málo muziky.Poradil bych investovat těch pět tisíc do nějakýho kšeftu,který by mi zaručil rozmnožení těchto důležitých papírků,páč za pět modrejch lístečků,toho opravdu moc nekoupíš a když,tak to bude stát za starou Belu.Na krajiny a na portréty potřebuješ několik objektivů a objektivy jsou to nejdražší zařízení.Samotnej foťák je jen přístroj k přenosu obrazu.To nejdůležitější je v objektivech.Opět s levnýma toho moc nenakouzlíš a na ty střední,schopný bys musela tech pět papírků vynásobit nejmíň třikrát.Možná trefíš na nějaký schopný tělo,za bůro v bazaru,ale to bude jen pořád tělo.Nákupem fotoaparátu to nekončí,ba naopak.Tím to právě začíná.Nechci tě odrazovat,je dobře,že chceš zrcadlo a nesaháš hned po nějakým levným kompaktu.Chci ti jen říct,že je potřeba investovat do kloudný věci,než vyhodit pět tisíc (v dnešní době stále nemalá částka) a pak být zklamaná,že jsi to vyhodila,za nějakej kšunt,s kterým nevyfotíš lautr nic.
Tchutcho (186)|28.9.2010 17:39
Konkrétně ta 450-tka,koukal jsem a je pořád v ceně.Kolem 10 000,-.Jen teda tělo!Ani se tomu nedivím,páč to je povedenej model ve svý třídě.
Milan Šurkala (3381)|28.9.2010 19:26
[quote=Tchutcho;7272]Konkrétně ta 450-tka,koukal jsem a je pořád v ceně.Kolem 10 000,-.Jen teda tělo!Ani se tomu nedivím,páč to je povedenej model ve svý třídě.[/quote]

Myslim, ze starsi 450D by mohla byt uz o neco levnejsi. Preci jen je to nejake dva ci tri roky stary model. Ale jak rikam, v cenach starsich pristoju se moc nevyznam.
piter (146)|3.10.2010 01:29
ak sa nemylim, tak 5000CZK je viac menej 200€ a za to fakt nekupis nic poriadne... 450tka je dobra, sam ju mam, ale za pouzitu som pred rokom zaplatil 2x tolko ako ty chces (380€) so setakom objektivom. a ceny nesli az tak moc dole.
zmotycka (2)|7.2.2011 21:45
[quote=Mon?a;7266]Potřebovala bych poradit. Chci si koupit svoji první zrcadlovku. Chtěla bych fotit krajiny, portréty, prostě skoro vše, poradíte mi nějakou zrcadlovku, která dělá pěkný fotečky a vyhovovala by mi? Nemám moc peněz, chtěla bych ji do 5 tisíc, Děkuji.[/quote]
... ahoj Sluníčko, obávám se něco doporučit v této cenové relaci, avšak dám Ti k zamyšlení jeden Tip, jak začít se zrcadlovkou ... začni tak, jak začínali všichni, kdo dnes umí fotografovat a neplácají s drahým zařízením desítky tisíc mrtvých záběrů ... podívej se v bazarech na kinofilmovou zrcadlovku, kup si v bazaru /Aukru/ pár levných černobílých filmů, kup si tamtéž celou fotografickou výzbroj /zvětšovák,misky, papíry a chemii /nejvýše do 500,-Kč a začni, začni se dívat kolem sebe a když přijde okamžik, s rozmyslem zmáčkni spoušť ... a až dofotíš, sama si vyvoláš, sama si osušíš, sama si uděláš celý kouzlo fotografie ... snaž se fotit efektivně a s rozmyslem a předvídavostí, k tomu ti naordinuji zakoupit si pár odložených, pro současníky nepotřebných fotografických knih a chytne tě to a seš v tom a věř, seš na vyšším stupínku fotografů, než ti , kteří namlátí a zastrčí svou fotografickou smršť do svého PC a už nikdy si nevybaví a myslím, že nikdy neudělá takovou fotogafii, jakou uděláš Ty a nezapomeneš na žádný okamžik z této doby a to Ti bude sloužit navždy i v době kdy si pořídíš eventuelně první digitální fotoaparát - zrcadlovku ... hodně dobrý světlo do tvého srdíčka a plnou hlavu dobrých rozhodnutí Ti přeje ... taky fotograf
sumida (15)|22.2.2011 21:58
[quote=zmotycka;8606]... ahoj Sluníčko, obávám se něco doporučit v této cenové relaci, avšak dám Ti k zamyšlení jeden Tip, jak začít se zrcadlovkou ... začni tak, jak začínali všichni, kdo dnes umí fotografovat a neplácají s drahým zařízením desítky tisíc mrtvých záběrů ... podívej se v bazarech na kinofilmovou zrcadlovku, kup si v bazaru /Aukru/ pár levných černobílých filmů, kup si tamtéž celou fotografickou výzbroj /zvětšovák,misky, papíry a chemii /nejvýše do 500,-Kč a začni, začni se dívat kolem sebe a když přijde okamžik, s rozmyslem zmáčkni spoušť ... a až dofotíš, sama si vyvoláš, sama si osušíš, sama si uděláš celý kouzlo fotografie ... snaž se fotit efektivně a s rozmyslem a předvídavostí, k tomu ti naordinuji zakoupit si pár odložených, pro současníky nepotřebných fotografických knih a chytne tě to a seš v tom a věř, seš na vyšším stupínku fotografů, než ti , kteří namlátí a zastrčí svou fotografickou smršť do svého PC a už nikdy si nevybaví a myslím, že nikdy neudělá takovou fotogafii, jakou uděláš Ty a nezapomeneš na žádný okamžik z této doby a to Ti bude sloužit navždy i v době kdy si pořídíš eventuelně první digitální fotoaparát - zrcadlovku ... hodně dobrý světlo do tvého srdíčka a plnou hlavu dobrých rozhodnutí Ti přeje ... taky fotograf[/quote]

Pane zmotyčko, už je mi trochu víc jak 70, ve vývojce jsem si taky dost namáchal prsty takže dobře vím o co jde a proto bych se neodvážil někomu radit v r.2011 to co radíte Vy. Pochopte, že je jiná doba a lidé jsou též trochu jiní. I digitální fotografie má svoje kouzlo, a také je pracná jenže trochu jinak než ta analogová. není to jen mlácení obrázků do PC, jak píšete. Mám dost známých, kteří jsou přibližně v mém věku a přešli na digirální fotografii a vědí proč. Já osobně jsem (zatím) spokojen s mým D60 a po vývojce se mi ani trochu nestýská, věřte mi.