Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Používáte rybí oka?

Petr S. (328)|1.10.2010 10:53
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Používáte rybí oka?

Rybí oko je označení širokoúhlého objektivu, jehož čočka zabírá velmi široký úhel s výraznějším soudkovým zkreslením, které je zde záměrné. Používáte také tento druh objektivu a jaký jeho typ vlastníte? Nebo stále odoláváte? Zapojte se do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Neregistrovaný (0)|1.10.2010 13:36
Nemám, nepoužívám. Za vyzkoušení by to stále, ale nikdo v okolí nemá a na pár pokusů ho kupovat? Na to jsou kapku drahé
Calven (1)|1.10.2010 14:15
Vlastním Canon EF-S 10 - 22 F3,5 - 4,5 USM. Ťažko povedať, či to na APS-C foťáku je rybie oko :-) A používam ho. Nie veľmi často, ale nájdu sa situácie, kedy je zámerná deformácia obrazu prípustná a občas aj žiadaná. Ale netreba to preháňať, pretože efekt rybieho oka veľmi rýchlo dokáže unudiť...
V každom prípade to každému odporúčam aspoň vyskúšať. A pritom pozor na vlastné nohy ;-)
Milan Šurkala (3381)|1.10.2010 15:53
Vyzkousel jsem, je to zajimave, ale na vlastni fotak bych si to nekoupil. Prijde mi to prilis jednoucelovy objektiv, ktery, jak jiz bylo receno, dokaze rychle nudit. Nicmene znam lidi, kteri s tim umi fotit opravdu velmi dobre.
Tchutcho (186)|1.10.2010 19:47
Ještě jsem ho nezkoušel.Přiznám se,že fotky,co jsem z něho viděl se mi moc nelíbí,ale je to tímže jsem si to právě sám nezkusil a nevím vlastně pořádně,co by to bylo.Jinak bych si takový objektiv jen tak nekoupil a pak,není nejlevnější.Raději bych volil za ty prachy třebas klasickej širokáč,než zrovna rybí oko.
FotoZemek (77)|2.10.2010 10:00
Ne, pokud za rybáka považujeme 8mm /ekv/
Mám 18mm sklo a moc jej nepoužívám leda fakt tam kde se musím prát s nedostatkem prostoru. Strašně s tím prudím ostatní fotografy, když se postavím dva metra před ně. Musím říct, že bliknu a okamžitě se klidím. jinak by mě sežrali.
I když sem-tam si s tou jeho posunutou perspektivou i pohraju, bývá to zajímavé, ale musí se s tím fakt opatrně, ono totiž všeho moc škodí.
fotozemek.cz
piter (146)|3.10.2010 01:33
nemam, ale chcem. efekt rybieho oka sa mi velmi paci a raz ho budem isto mat, ale chcem aj ine skla a penazi nemam nazvys, takze je to otazka priorit - u mna na 3. mieste (pred nim je sirokac a makro)
pamětník (36)|4.10.2010 13:10
Používám, ale relativně velice málo, myslím, že ten objektiv je pouze na velmi speciální snímky.